bugün

kendi ayaklarının üstünde durmayı, kızdan çok erkek arkadaş yapmayı sananları biliyoruz.
bir erkeğe parası için yamanmayan, kimseye asalak olmadan yaşayan kadındır. ne ailesine, ne arkadaşına ne hayatındaki insana yük olur. kendi hayatı vardır. güçlüdür. bu durum zoruna giden adamlardan çok daha güçlüdür.

beyaz tenli kadın, pilav yapmayı bilen kadın, bilmem neresi şöyle böyle kadın başlıklarına ben, benimdir diye üşüşen sözlük kızlarını aşağıda da görmeyi umuyorum.

bu arada,
gururla söylerim
(bkz: ben)
görsel
Baba yada koca parası beklemek yerine kendi çalışan, öz güven sahibi kadındır.

Ayrıca erkeklerin pek sevmediği, zaman zaman çekindiği kadın cinsidir zira kendini ezdirmez ve hiç bir embesil onları bedava hizmetçi gibi kullanamaz.
Erkek egemen bir dünyada, kadın okusa da çalışsa da güçlü olsa da yine de çağdaş kölelikten kurtulamamıştır. Oysa ki günümüzde toplumun her kademesinde aldığı tüm görevleri layıkıyla yerine getirmesine rağmen.

Hala daha ezilen sömürülen zulmedilen itilen kakılan hor ve hakir görülen, ötekileştirilen en çok kadınlarımızdır maalesef. Bu konuda yine en büyük görev ve sorumluluk kendilerine düşer. Nasıl mı ? Kendilerini ve çocuklarını yetiştirerek. Kendilerine ailesine eşine ve çocuklarına daha çok zaman ayırarak. Haksızlığa karşı susmayarak. Mücadele ederek. Özgürleşmek adına kendisine yutturulmaya çalışılan çağdaş köle ve sömürü düzenine kanmayarak, aldanmayarak. Eğer bir Kadın gerçekten isterse başaramayacağı hiç bir şey yoktur.

Hayattaki tüm --adamların-- ardında mutlaka bir --kadın-- izi vardır.
Papatya falında ki kadındır. Kimine çıkar kimine çıkmaz.
O ayaklari emerim.
kendi ekonomik özgürlüğünü ilan edebilen her kadının başarılı olabileceği bir şey, feministler bu yönden başarılı baya.
Ay biraz da şurama dursun.

Hiç çekilmez.
Türkiye kadınlarının %46'sı.

Olacak olacak.
güya hayatını yaşayan kadındır. sen körpe zamanlarını kucaktan kucağa seks partilerinde geçir sonra kartlaşınca evlenecek adam bulacağını san. yok yea.
Ayak fasistleri gelmeden kendilerine tebrik etmek istiyorum.
Bu iş öyle çok da paraya bağlı değil gibi sanki ya.

Bizim anamız da çalışmıyor ama babamın parasını gayet de iyi yönetmiş yıllarca. Okumamızda emeği büyüktür.

40 yaşına geldik geçtik hala bizi kollar gözetir.

Şimdi bu kadın sırf para kazanmıyor diye kendi ayakları üzerinde duran kadın olmuyor mu? Hadi ordan!
Bekarsa evlenmek istemez evliyse ve egolu biriyse ufak bir kavgada ayrılmak ister. Ayakları üzerinde durup da her kavgayı alttan alan bir kadın görmedim.
Modern bir toplumda olması gereken bir şeydir .
doğum kontrol yöntemleri geliştikçe artık ele avuca sığmayan kadınlardır. erkekler bunun şokunu yaşıyor hala. Bir silkelenip kendilerine geldiklerinde anca şiddet ve cinayetle bu işi çözebilirler.

ama senin olmayana zaten zarar veremezsin ki.
ayaklarında problem olmayan kadındır.
erkek egemen embesil türk toplum anlayışına aykırı kadındır.

kadının toplumsal statüsü yükseldikçe bunu kişiliklerine hakaret ve varlıklarını tehdit eden bir şey olarak gçren erkeklerin istemediği durumdur.

temel özgüvensizlik ve sadece kas gücüne dayalı ve de bir penis sahibi olmanın verdiği yapay gururla başa çıkamamanın verdiği ezikliktir.

siz isteseniz de istemesenizde kadınlar gün geçtikçe daha çok kendi ayakları üstünde duruyorlar.

kudurun şark kurnazları.
bana nasip olmayacak kadındır. varsa böyle bir kadın, nikahı basalım.
Çoğu erkeğimsiden daha delikanlıdır.

Kompleksli erkek kezolarının ağır baskısına uğrar. Zamanında hayatımda birisi vardı sen o ruhsatı alırsan beni terkedersin diye tribe girerdi. Keşke çok daha erken terketseymişim.
Boydan atmaması için hiçbir engel yoktur. Ewed.
Ataerkil toplum yapısında sevilmeyen kadındır.
Erkeklerin ilk başta hayranlık duyduğu sonra egemenliğini kaybettiğini hissettiği anda kendi kontrolüne sokmaya çalıştığı kadındır.
Herkese inat ayakta kalacak olan kadındır.
Başının çaresine bakabilen kadındır.
Ellerinin veya dizlerinin üzerinde durmasından iyidir. Candır.
Niye bu zamana kadar ellerinin üzerinde mi duruyorlardı.