bugün

şimdiye kadar neredeydiniz? ahım gitmiş, vahım kalmış, bende bir s*k olmaz artık hakim bey.
"ben ki anayasa'yı ilga etmiş kurucu bir iktidarın mimarıyım, benim yazdırdığım anayasa ile beni yargıladığını mı zannediyorsun"

ya da

"yaptım ama sor bakıyım niye yaptım"
--spoiler--
yapmasaydım da millet birbirini mi sikseydi?

--spoiler--

şeklinde olabilir.
ben masumum.
"hay amk ya."
netekim our boys lafına aldandım, bu lafın gazıyla asmayalım da besleyelim mi deyip 17 yaşındaki çocukları astım!
''ege ordu komutanlığından sonra emekliliğimi beklerken bir anda k.k komutanı sonrada g.kurmay başkanı oldum. bu duruma şaşırdım. bunu ben dahil tüm ordu beklemiyordu. o zamanlar süleyman demirelin gayret ve çabalarıyla bu durum gerçekleşti. geçmişte minnettar olduğum bu şahıstan başıma ördüğü çoraptan dolayı nefret ediyorum. yanlış insanları asmışım'' olabilir.
gayet basittir. ilk önce, zamanaşımı süresi geçmiştir. hadi bunu bir yana bırakın, yaptığımız darbe halkın ezici çoğunluğu tarafından desteklendi, hatta sevinçle karşılandı. daha sonra anayasa hazırlattık ve yine halkın %92 gibi orandaki ezici çoğunluğu tarafından kabul edildi ve aynı anda beni cumhurbaşkanı seçtiler. yani beni halk seçti ve akladı. eğer, buna rağmen ben suçluysam, beni darbe yapmaya teşvik eden büyük sermaye, bürokrasi ve halkın ezici çoğunluğu da suçludur ve benimle birlikte yargılanmayı hak etmektedirler.

bu savunmaya karşı ne denilebilir ? bu kadidi çıkmış yaşlı general eskisi haklı mı, haksız mı ?

sonuçta, iki kişiyi yargılamakla, 12 eylül yargılanmış olmaz. bu tam bir siyasi soytarılık örneğidir.
lütfen asmayın besleyin beni olabilir. ne olursa olsun tarih affetmeyecektir.
nitekim beni s****kecek haliniz yok.
emir aldık ağalarımızdan. önce darbe ortamı hazırladık. milleti birbirine düşürdük. e öylece bıraksa mıydık. bir o taraftan bir bu taraftan katlettik ve düzelttik.
millete düşman lazım, düşman olmazsa milletin gözü açılır, bizim itibarımız düşer netekim.
Kardesin kardesi vurdugundan, ulke sagci sogcu diye ikiye bolundugunden, hergun onlarca genc olduruldugunden yaptik, birdaha olsa gene yapardik olur bence.
kenan evren'in yapacağı savunmayı...... boşlukları doldurunuz.
''yap dediler yaptım''
''bu gün, yine yap deseler, yine yaparım''
o günün koşullarıyla ülke refahı için gereken oydu onu yaptım takdir adeletindir.
yaptım ama sor neden yaptım?
12 eylül anayasası dururken, o yasayı koyan kenan evren'nin yargılanması, öbür tarafta allah'ın yargılanması gibi saçma bir hadise.
"beni şimdi suçlayanların anneleri 11 eylül 1980 günü oğlum eve sağ salim gelsin diye dua ediyorlardı "
servet çetin'in savunduğu galatasaray savunmasına benzeyecektir. lakin hakem imdadına yetişecektir.
gereksiz bir dava ya gereksiz bir savunma sunucaktır. adam gelmiş 94 yaşına... bu hükümet çok adil ve çok calışkan. ve hiç göz boyamıyorlar. ve herşeyi göz önünde şeffaf sunuyorlar. bu zamlar da sessiz sedasız götümüze giriyor. işsizim vasıfsız bir insan değilim. evli olmama rağmen baba parasıyla geçinmek ne kadar zor. yazıyorum. o kadar. gerisi angarya efendiler, hanımefendiler. üstüne üstlük benden 3 çocuk isteniyor.
Max Weber kapitalizminin gelişiminde protestanlığın çalışmaya verdiği önemi vurgulamasını bekliyorum, hatta bunu söyledikten sonra hakimin diğer soruları karşısında sıkıntıdan, "her şey enformasyonun metalaşmasıyla başladı, tabi 1215 magna carta'yı da es geçmemek lazım" diyerek durumu özetlemesi de kaçınılmaz olabilir. tüm bunlardan sonra hakim bey hala soru sormaya devam ediyorsa "bu tahammülfersa sorularınız karşısında diyebileceğim odur ki; ben suçsuzum hakim bey, tüm suç mete han'ın, mö. 220'yi hatırlayın" demesi kaçınılmazdır.
''...ama cemal gürsel ile alparslan türkeş'de yapmıştı'' demez sanırım. bir aziz yıldırım değil.
türkiye cumhuriyeti'nin 17. genelkurmay başkanı terör örgütü kurmak ve yönetmekle suçlandı, takdir yüce türk milletinindir.
evet yaptım, ama bi sor bakalım niye?