bugün

12 eylül öncesi anarşiyi yaşamayıp kulaktan dolma "darbeye hayır" sloganıyla götten sallayan kişilerdir.
vicdan sahipleridir.
kenan evren i sevmeyen 30 yas ustu anarşistlerin desteklediği kişilerdir. beyinleri yıkanmaktadır.
andrea doria yı sevmeyen 450 yaş altı kişiler gibidir bunlar.
hitleri sevmeyen 80 yas altındakiler de olabilirler.
özgür ruhlu kişilerdir. sevmemekte sonuna kadar haklıdırlar. cuntacıların ve onların yaptıklarının ne denli ülkemize ve insanlarımıza zarar verdiğinin farkında olan kişilerdir.
aile büyüklerinden o günleri, evlerin tek tek nasıl basıldığını, gencecik çocukların telef edildiğini, idamları, hatta aile büyüklerinin kendi yaşadıklarını dinlemiş gençlerdir. tarihinden bihaber zavallı bağdat caddesi çocuklarından değillerdir.
önemli olanın sevip sevmeme olduğunu bilmesi gereken nesildir. haklı yada şuçlu kimse bunu zaten tarih gösterecek. yakın zamanda olan ve hala etkileri devam eden bir olayın başkahramanını sevmek yada sevmemek bize ne kazandırırki? aslolan olayı iyi özümleyip neden olduğu, kimlerin hata yapabildiğini ve nelerin bu olayı bu duruma getirdiğini görüp, bunun üzerine düşünmektir.
Evren pasanın yapmış olduğu abd menşeili darbe sonucu ortaya çıkan tablonun ne kadar vahim ve insanlık dışı olduğunu bilen kişilerdir(#630131)
dahası sadece bu manzara değildir, ondan sonra uygulamaya koyulan yeşil kuşak ya da başka bir deyişle ılımlı islam projesi an itibariyle yani 27. yılında başarıya ulaşmıştır.

http://www.milliyet.com.t.../12/yazar/temelkuran.html
kardeşin kardeşi vurduğu yılları görmeyen körpecik gençler. hatta körpecik değilde "cahilcik" diyelim biz şunlara.

neymiş ?

17 yaşındaki yavrucağımızın yaşı büyütülmüş.

elbette bok atmak için birşeyler bulunacaktı bu bulundu.

zaten taksim meydanının ortasında "o çocuğun yaşı aslında 20 idi" yazmadığına ve kamera kayıtları olmadıgına göre salla babam salla.

sen çok siyaset bilirsin. akıyor her yerinden siyaset. o apolitik tavırlarının içindeki buram buram "demokrasi yalakalığı" kokan tavırların çevrendekilere söker ancak. bu kenan evren'den nefret edenleri şunlara benzetiyorum :

çantası çalınmış ya da bi şekilde mağdur olmuş uzun saçlı, keçi sakallı, entelektüel görünümlü 20 yaşlarındaki taze gence bakıp "ayy yavrum yazık ya canım benim" diyen 50-60 yaşlarındaki teyzelere.

o mağdur olan adam fakir, çelimsiz, ezik, izbe bir tip olsa içten içten sevinir bu koca götlü karılar. bunların acıması duygusu bu kadardır.
onu seven 30 yas alti kisileri de sevmezler bunlar. cik cik cik...
şimdi diyelim ki adamın siyasi geçmişini sallamadık. yapmış olduğu darbeyi ve darbenin sonuçlarını görmezden geldik. eee, yine de sevmiyorum ben bu adamı. her sene muğla üniversitesi nin akademik açılışına katıldığı için sevmiyorum. bu açılışlarda padişahlar gibi ağırlandığı için sevmiyorum. vatana millete hizmet etmiş biri gibi davranılmasını sevmiyorum. katlettiği insanlardan dolayı sevmiyorum. sen o darbeyi görmezden gelebildin mi? benim unuttuğumu hatırlamam iki satır sürdü bak. yıkanmış beyinlerin içini yeniden doldurabilmek kaç sene sürer?
sevmek ve sevilmek insana özgü davranı$lardır ama bir katili bir dü$üncesizi tüm neslin apolitik olmasına sebep olan ki$iyi sevmemiz gerekir mi?
(bkz: 12 eylul oncesi/#2305079)
http://www.ntvmsnbc.com/news/419690.asp bunları okumaya ve o zamanda bunları ''yaşayan'' kişilerden dinleyen aklı başında kişilerdir. vicdanları vardır.
biraz tarih okumanın zihni açtığını söylerler.

(#2304681)
100 yaş altındakilerin atatürk'ü sevmesinin tersi durumu. çok garip, insan hiç görmediği biri hakkında bir duygu besleyebilir mi? cık cık cık... yazık vallahi.
kitap okuyan gençliktir. her geçmiş hakkında duyarlı olanın kulaktan dolma bilgilerle bunu yaptıgına inanan 30 yaş üstleride ayrı başlıkta incelenmelidir. * *
fail-i meçul cinayetlerden haz almayanlardır ve sırf dış görünüşünden dolayı yada aranan birine selam verdiğinden dolayı işkence gören insanlara yakın olan kişilerdir.
büyüklerinden kenan evrenin kötü kişi olduğunu öğrenmiş kişilerdir.
gerçek anlamda insandır.

evet bu kadar basit..
diktatörlüğün adına darbe diyip * mesrulastırmaya calısmıs, ülkedeki en demokratik hak olan siyaseti *, ekonomiyi ve daha bircok dinamigi alt üst etmis, sonra da * deyip bizi yarmıs bir insanı sevmemeye hakkı olan gayet de haklı insanlardır.
Yaş sınırı olmaksızın gerçekleşen bir olgudur. sevmem sevmez sevmezler.
ressam değildir.
o dönemi illa yaşamak gerekmiyor. gerek aile gerek çevrede o dönemlerde işkencelere maruz kalan psikolojik yıpranmalar yaşayan insanlarla yaşayın hele!
güncel Önemli Başlıklar