bugün

bütün darbelerin kemalistlerden destek alması nedeniyle baştan çürütülmüş olan organize olamama iddiası. maaşallah pek bi organize geliyorsunuz, her darbede sabah şeriat'tan önce kalkıp darbe yaptınız ama yine de organize olamıyorsunuz. şeriat gelmeden darbe yapalım diyen zihniyet, kendini daha nereye kadar kandıracaksın?
(bkz: yersen)
(bkz: kemalistlerin şeriatçılar kadar morganize olmaması)

(bkz: morganize işler)
çünkü şeriatçılarda dinsel, mutlak teslimiyetçilik anlayışı vardır. biat ettikleri lidere karşı laf etmezler, kötü söz söylemezler, karşı gelmezler ve fikirlerini açık açık ortaya koymazlar. bu onların tek vücutmuş gibi görünmelerine sebeb olur. kemalistlerde ise herkese söz hakkı tanınır. eleştirenler hor görülmez, oluşumdan uzaklaştırılmaz, bireyler fikirlerinden dolayı dışlanmazlar. kemalistlerde ki bu durum tabii sonrasında farklı franksiyonlara, bölünmelere yol açar ki bu da organize olamamalarına neden olur. bu denilenler sol içinde geçerlidir. (gerçek sol)
(bkz: freak bacım affedersin)
amerikan desteği olmayınca normal karşılanacak durum.
olmayan durumdur. güzelim ergenekon adını kullanıp terör örgütü bile kurmuşlar, daha nasıl organize olsunlar. onu bile ellerine yüzlerine bulaştırdılar ya orası da ayrı bir konu.
konunun sözlükle ne alakası var anlamadım. kemalist bir entrye eksi vermek şeriatçılışmış onu hiç anlamadım.

sözlükte şeriatçılık hakim ise, benim anlaşılmamış entry listemdeki bu entrynin yanlış yerde olduğunu belirteyim.

(bkz: kizlarimiz barda kopuk banyosunda olmedi/#3777346)
(bkz: kemalistlerin tek hedefinin olması).
sol' un birleşememesi ile benzer durumdur. bugünkü durumumuzu, bu duruma neden ve nasıl geldiğimizi açıklar.
pardon filmindeki kız isteyen muzaffer'in kayınpederine söylediği tonda;
(bkz: has siktir ordan be rıfat abi)

popüler olmaya çalışan yazarın varlığını belli etmek adına kıçından element uydurarak gerçekleştirdiği tespitimsi.
kime göre, neye göre gibi kriterler ortada olmaksızın yapıldığında pek komik duruyor.

hayır o kadar organize olan bi tayfaysak neden grand ekinoks sözlüğün eksi karma rekortmeni onu açıklasın birisi.*
yerinde tesbittir. bir artı da benden bu başlığa. (selam sana kemal'in oğlu, ben burdayım)
(bkz: Yurdumun durumunu en güzel özetleyen başlık)
genel olarak solcular örgütlenemiyor . doğru ve yerinde bir tespit olmakla beraber acı bir gerçektir.
şeriatçıların amaçlarının daha imkansız oluşundan kaynaklanıyo olabilir. mesela kemalist bir devrimi sadece yasalarla yapabilirsiniz ama şeriatı yasa değiştirerek yapamazsınız. ya da kemalistlerin askerle karşı karşıya gelme gibi bir durumu yoktur mesela.
kemalistlere bok atmada sınır tanımayan bizim mahalle bekçisi kazımın söylemidir. oysa hep anlatırım buna, sapla samanı karıştırma, kırmızı ışıkta durmak ile merdiven çıkmak farklı şeylerdir. ama anlamaz işte, illa bok atacak pisleyecek. türkiyenin en büyük mitinglerini düzenleyen bir avuç kemalisttir oysa...
(bkz: say kazım say)
inanç kavramının eksikliğnden kaynaklanan durumdur.
öğrenerek değil, cevre yapmak amacıyla kemalist olmalarından meydana gelen durumdur.