bugün

çomar görünce dövmeyin, hoşt deyin. gitmezse inşaata götürün.
kemalistlere ayet gönderen insanları çoğu , "bazı" insanlar için ; "annemle birlikte yatakta görsem annem suçludur derim" diyen güruhu destekleyen insanlardır. Sizin minnet duygusuyla yetişmemiş olmanız bizim sorunumuz değil, ayet göndermenize gerek yok çünkü umrumuzda değilsiniz.
"ayetleri alaya alma" denince aklıma kemalistlerden çok "bakara makara hakara"cılar geldi nedense...
(bakara 200-202)
Hac ibadetlerinizi bitirince, babalarınızı andığınız gibi, hatta ondan daha kuvvetli bir şekilde Allah'ı anın. insanlardan öyleleri var ki: Ey Rabbimiz! Bize dünyada ver, derler. Böyle kimselerin ahiretten hiç nasibi yoktur.
Onların kimi de: “Ey Rabbimiz! Bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik (ver) ve bizi ateşin azabından koru” der.
işte onlar için, kazandıklarındanbüyük bir nasip vardır. Ve Allah hesabı çok çabuk görendir.

yorumum!!
yani arkadaşlar bir insan atasını anmalı ama bu anma
rabbimizi anmadan fazla olmamalı
sadece dünyevi olmamalı
ben şunu bıraksam?

(bkz: apaçık bir ejderha)
Asıl bu ayetleri ehli sünnet'e bırakmak gerek.

Adamlar mürit uçuruyor, uçağı tutuyor, azraile şimdi git sonra gel diyor, kertenkele öldürüp sevap kazanıyor ve daha bir sürü şey.

Adamlar kuran'ı kerim'den bir haber yaşıyorlar.
nahl 67 bırakan yok mu? (Hurmalıkların meyvalarından, üzümlerden de sarhoş edici bir içecek ve güzel bir rızık elde edersiniz. işte bunda, aklını işleten bir topluluk için kesin bir mucize vardır.)

ya da araf 107? (Böylelikle (Musa) asasını fırlatınca, anında apaçık bir ejderha oluverdi.)
kemalizm din değildir. Önce bunu öğrenin sonra yorum yapın. ayet ancak ve ancak salaklar içindir.
bakara 14

iman edenlerle karşılaştıkları zaman, “inandık” derler. Fakat şeytanlarıyla (münafık dostlarıyla) yalnız kaldıkları zaman, “Şüphesiz, biz sizinle beraberiz. Biz ancak onlarla alay ediyoruz” derler.
'Oku!' ondan sonra gerçek bir kemalist ol, facebooktan gördüğün siyah font üzeri beyaz yazılara inanma işte o zaman gerçek Kemalist olacaksın.
harika fikir! hemen bırakalım:

"Hurmalıkların meyvalarından, üzümlerden de sarhoş edici bir içecek ve güzel bir rızık elde edersiniz. işte bunda, aklını işleten bir topluluk için kesin bir mucize vardır."

Nahl Suresi 67. Ayet.
kemalistliği din sananlar varmış. *
görsel
Allahın ayeti sadece kemalistlere değil tüm islam alemine lazımdır heleki dindar geçinen hırsızlara daha çok.
Hiç de üzerime alınmıyorum. Sadece bunu yazmak için geldim. Gidiyorum.
allahın mahkemesi istiklal mahkemesine hiç ama hiç benzemez..
görsel
Bunlar islamı anlasa kemalist olur lan.

Şirk ve sahte imamlarınız sizi cehenneme götürecek. Çünkü allah ete kemiğe bürünüp mahmut gibi görünmez. Allahın hiç bir sıfatını bir insan taşıyamaz.

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
1– Dini/hesap gününü yalanlayanı gördün mü?
2– işte o, yetimi şiddetle itip kakar.
3– Yoksulu/muhtacı doyurmayı hiç teşvik etmez.
4– Yazıklar olsun şöyle namaz kılanlara,
5– Ki onlar, kıldıkları namazdan gâfildirler.
6– Onlar, gösteriş için ibâdet yaparlar.
7– Onlar, en ufak bir yardımı bile esirgerler.

Evet beyler bence bu ayette allah kemalistlerden bahsetmiyor. Çünkü yobazların tanımına göre kemalistler namaz da kılmaz. Allah burada yazıklar olsun derken kimleri kastediyor olabilir.

Hiç akıl etmez misiniz ? Etmezsiniz, etseydiniz böyle başlıklar açmaktansa, utancınızdan toprağa karışmak istiyor olmanız gerekirdi.
bu da kemalistlerden size bir kuran emri ; oku, yaradanın adı ile oku !

cahil cahil gezmezsiniz ayak altında.
insanlar arasında Allah’ı bırakıp da O’na ortak koşanlar vardır. Onları, Allah’ı severcesine severler. Mü’minlerin Allah’a olan sevgisi daha güçlü bir sevgidir. Zulmedenler azaba uğrayacakları zaman bütün kuvvetin Allah’ın olduğunu ve Allah’ın azabının pek şiddetli olduğunu bir bilselerdi!

-Bakara, 165.
Yaklaşıyor yaklaşmakta olan
Bölünmeyiniz.
çok ayıp edilmiş. ayetler paylaşılırken türkçe dili kullanılmış.

halbuki ayetler arapçadır.

ezanın türkçesini okutmayanların türkçe ayet paylaşması ağır çelişkidir.
görsel
görsel

Evlatlık aldığınız çocuklara evladınız gibi davranın. Şüphesizki şehvet kötü bir şeydir, şehvet sizi yolunuzdan saptırımasın.
bana Enbiyâ Suresi - 33 u birakin. Hani su gunesinde bir yorungede yuzdugunu soyleyen.... Iste tam o kafadan istiyorum.

He birde AHZÂB-50 Hani akraba falan dinlemeden onune gelen her kadinin sana helal oldugunu soyleyen.
gereksiz ve hoş olmayan bir başlık olmuş. kemalistler zaten 3o lu yıllrda kendi amentülerini ve mevlidlerini yazdılar . ha tutmadı tabii..
Başlığı açana öbür tarafta kolay gelsin.