bir söylem.

"algısı" fazla olmuş orada. rica ediyorum düzeltelim.

görsel

(bkz: algı değil hakikat o)
gayet doğrudur.

kemalistler "ayetlerin bir kısmını" açıkça inkar ederler. zira bu ayetler atatürk'ün modern toplum algısına terstir.

atatürk'e gelince; (bkz: jean meslier/#28066492)
doğru bir algıdır. hor görülmemek için kurban bayramında kurban keserler bir de ramazanda birkaç kez oruç tutarlar odur. göz boyamak amaç.
kuran-ı kerim'deki örtünme ayetine sığınan sığların oluşturmaya çalıştığı algı. Kuran'ı kerim'i anlayamamamış insan algısına sahip insan icadı. Zorla sevap işletmek için kanunları - anayasayı düzenlemenin, günah işleyebilme özgürlüğünü insanın elinden alarak allah'cılık oynayanların, kendi doğrularını gerçekleştirmek uğruna ona karşı olanların üstünde polis salanların, bebek katilleri ile masaya oturanların, ülkeyi dışarıya satanların, ülkemizin varolmasını sağlayanlara hakaretler savuranların sığınmaya çalıştığı uydurma algı.
kemalist örtünmeye karşıdır. Kuran ı kerimde örtünme ile ilgili ayet vardır. Kemalist bu ayeti inkar eder. Allah da ayetleri inkar edenlere şöyle der;

Onlar için dünyada (geçici) bir yararlanma vardır. Sonra dönüşleri bizedir. Sonra da, inkâr etmekte olduklarına karşılık onlara şiddetli azabı tattıracağız.
kendimden hareketle her zaman bu ikilemi beynine oturtmuş olabilecek insanlar olabilir düşüncesindeyken, her daim illa ki bu düşüncemi baltalayacak bişelerin olmasıyla beni derinden ele geçirmeye çalışan dürtüdür. en azından ben öle kalıcam, 2sine de sahip olarak ama toplum bok be yeğen. eğitim giderek düşüyo, hoşgörü boka sarmış. polarizasyon tavan, bakıyosun solcu anne-baba osmanlıdan kaçırıyo çocuğunu, sağcısı da boşver atatürkü ne yapmış alkolikti modunda yorumlar. olacak şey belli. kapışan gençler.
ampüle sempati duyanların yaratmaya çalıştığı algılardan bir tanesidir. Atatürk'ün müslüman kişiliğinin yetersizliğine vurgularak yaparak, "hem modern, hem laik hem müslüman olunmaz ulaaan" diye haykırışlarda bulunan kişilerin yaratmak istediğidir. komiktir.