bugün

şöyle dönüp yakın tarihimize bakıyorum da, cumhuriyet mitingleri, darbeler ve laiklik dışında başka bir icatlarını göremiyorum.
aslına bakılırsa kemalizm'e özgü icat yoktur. kemalizmin her türlü tahakkümperver oyuncağı batıdan(batı derken şeytan ve dostlarını kastediyoruz.(zamanın şeytan ve dostları)) alınan, servis edilen oyuncaklardır. mucitleri şeytan ve dostlarıdır. kemalistler bunun temsilcisidirler.
Aslında şöylede bakıldığında köklü sapasağlam bir Türkiye görüyorum . O zamanın Türkiye'si tabi bahsettiğim .Laiklik bir icat değil benim için en büyük devrimlerdendir . Bir ülkeyi en yükseklere çıkarmak için savaş zamanı hastayken bile savaşan askerlerinin yanında olan bir adam tanıyorum . Onu hiç görmedim ama onun gibi düşünüyorum . O adam ne dinsizdi ne de dinciydi . O adam ülkesindeki adamlara sırtını dönüp gitmedi . O adam şerefiyle namusuyla bu halk için bir şeyler yaptı . Eğer sen bunu göremeyecek kadar kör isen kardeşim -ki kardeşim dedim kan bağımız olmasa da aynı toprak da yaşamamız bir kardeşliktir- bu da senin nankörlüğün veya cahilliğindir . Şimdi ki Türkiye'ye bakacak olursan bu konuda çok bir bilgin var diyelim hadi. 2002'de başa geçen ve hala başta olan başbakanımız da ki icatları da ben sana sayayım o zaman ; Bir aile biliyorum 3 çocuğuna sadece 1 ekmek götürebilen - e başbakanımız dememiş miydi en az 3 çocuk diye - , başbakan'ın 26 yaşındaki oğlu ahmet burak erdoğan, 2,325,000 dolara bir kuru yük gemisi aldı. başbakan'ın diğer oğlu bilal erdoğan. abd'de 261.000 dolara daire sahibi oldu. ayrıca iki kardeş, çamlıca kısıklı'da "tapu kayıtlarına göre" 1 trilyon liralık villanın sahibi oldular. Başbakan aynı yerde içi 450 metrekare olan villanın bir benzerini kendisi için satın aldı. Ben o bahsettiğim aile ise 1 odalı evde 5 kişi yaşıyor. Neyse bunları geçelim Kürtçe kanal açıldı , kürt halkı meclise girdi bunlara lafımız yok . Peki Kürtçe okullarda ders olarak görülsün dediler - sayın başbakanımız en başta taviz vermeseydi bunu belki diyemeyeceklerdi - Dağlarda silahlanma var . 1 askeri için haritadan memleket sildirmeyi göze alan Mustafa Kemal'imi şimdi dağlardaki adamlara ses çıkarmayan kişiyle karşılaştırıyorsan ne kadar bilgili olursan ol sana zerre saygı göstermem kardeşim . Yine de bir gün fikrin değişir ve gerçekleri görürsen kardeşlik o zaman başlar kardeşim.
icat deyil ama , olsun. evet.

(bkz: yeryüzünden uzaya kadar uzanan m kemal heykeli)
en büyük icadımız türkiye. türkiye'den ala icat mı var?

oğlancı sürüsü hastalıklı bir aileden alıp halka verdik egemenliği. hasta adamdan bir ülke kurduk.

nasıl zorunuza gidiyor di mi?
(bkz: kendi kendine giden metrobüs)