bugün

-dincilerin kadın haklarını savunuyormuş gibi yaptığı utanmazlıktır - yazıktır - günahtır.
(bkz: don t feed the troll)
Islamiyetin getirdigi kolelik kavramindan kurtarip kadina bir birey olma hakki tanimak kolelikse evet kolelestirmistir. Hicbir hakki olmayip kocasindan dayak yiyerek evde hizmetci muamelesi gormektense, kendi hayatini istedigi gibi yasayip kendi haklarina sahip olmayi her kadin tercih eder. Hakki olan her kadin seks kolesi olacak diye bir kaide yoktur. Sonucta annelerimizin de belirli haklari var. ben sanmiyorum annelerimiz birileri tarafindan seks kolesi haline getirilsin. Seks kolesi haline getirilenler cani her istediginde karisina tecavuz etme hakki bulan cahil ve yobaz kesim erkeklerinin, istemeden bir futbol takimi kuracak kadar cocuk doguran esleridir.
Kadınları köle haline getiren kemalist diktatörlük değil kapitalizmdir. ingiltere de almanyada veya amerikada kadınlar hem daha ucuza çalıştırlır hem de daha kolay işten çıkarılır. iş bulamayanlar ise genel evlerde çalışıp geçimini sağlar. Şimdi bu ülkelerde kemalist diktatörlük mü var. Kime sallarsanız sallayın biraz mantıklı olun.
kemalist donemde kadina siddet azdi. su ak parti iktidari geldi geleli kadina siddet %1400 artmis. bu dincilerin kadin hakkini nasil savundugunun gostergesidir.
-kapitalizmin suçunu kemalizme yüklemektir.
-kadını köle yapan kapitalizm-emperyalizmdir-yine buna arka perdeyi açan dinciliktir

-ülkemizde en çok dinciler buna çanak veya arka perde açtılar.
he deyip geçilmesi gereken entrydir.
Yüksek sesle gülmek.
yanlış saptamadır. gülerler adama. yiğidi öldür, hakkını yeme. senin ideolojin senin dinin köleleştiriyor dostum. köleleştiren din ile birleşen arap kültürüdür. atatürkçülük dünyada kadına ilk seçme ve seçilme hakkı verendir. isviçrenin bazı eyaletleri bile 1970 lerde kadına seçme seçilme hakkı verdi. ey insaf..