bugün

cüneyt özdemir şöyle bi twit geçmiş hakkında;

# 62 yaşında.. Parti lideri... Hayırcı... Kendisinden haber alınamıyor...

# Aranıyor.. Kemal Kılıçdaroğlu ortada yok. Cidden yok... Nerede olduğunu bilen de yok.. about 5 hours ago
referandum öncesi yere göğe sığdıralamayan, referandum sonrası ise itin götüne sokulan cehepe lideri. söndü mü saman alevi?
gün itibariyle taşak konusu olan chp lideri.
daha kendisine "hayir" i olmayan adam.
kendisinin bir doğrusunu bulduk;
http://www.facebook.com/v.../video.php?v=422339623662
diğeri var mıdır merakla beklenmekte!
(bkz: bozuk bir saat bile günde iki kez doğruyu gösterir)
ah be kemalim. o gömlek sana 2 numara büyük geldi *. yazık, sevinmiştik halbuki başta. her kemal'i, mustafa kemal mi zannettin sen aslanım *?
23:50 itibari ile açıklama yapmaktadır; tatminklar bir açıklama beklemekteyiz.
an itibariyle ortaya çıkan ve hala boş boş konuşan lider.
sonuçtan sonra ağladığına dair iddiaya girilir. konuşma tarzından anlaşılıyor.
oy kullanamaması onun degil "ysk" nın ayıbıdır. onun gibi birçok kişi daha oy kullanamadı kıytırık nedenlerden. ayrıca, demokratik ayarı yemesi kacınılmazdı zaten. bunu kendi de biliyordu zaten, çok da dokunacağını zannetmiyorum. bir iki gün kafa izni çeksin, havuzuna girsin kendine gelir, güldürür bizi yeniden...
açık ve net bir şekilde bilinçsiz bir seçmen olduğunu ifade etmiştir. ama biz zaten biliyorduk. (bkz: haha)
referandumdan önce; hayır oyu verin, recep bey' i sandığa gömelim.
(bkz: hani benim recebim)
referandumdan sonra; çıkan sonuç bir partinin başarısı değildir, evet oyu veren başka partiler de var.
kendisinden beklenen bomba geldi.
kendisinden geliyor "evet son iki gün kala oy kullanamayacağımı öğrendim. arkadaşlarım bu konu hakkında çalışmalar yaptı." dedi.

(bkz: arkadaşlar üzerinde çalışıyor)
referandumda %42 hayır oyunu tek başına kazanan adam.

bugün oy kullanamaması onun değil ekibinin suçudur. deniz baykalın %20 hayır oyu çıkartacağı referandumdan iki katı oy toplamıştır, başarıdır bu.
şimdi baştan başlayabilir, elinde %42 lik bir potansiyel var, ama ilk önce ekibini yenilemeli.
--spoiler--
referandumdan önce; hayır oyu verin, recep bey' i sandığa gömelim.
(bkz: hani benim recebim)
referandumdan sonra; çıkan sonuç bir partinin başarısı değildir, evet oyu veren başka partiler de var.
--spoiler--
hayır sonucundan memnun olan siyasetci.
kendisi oy kullanamaması durumunu epey içlemiş, bahsederken sesi düştü.

bu rol değildi işte...
pkk yanlısı aponun kankisi prof. dr. yalçın küçüğün şakşakçısı olarak tanıdığımız insan
bastan söyleyim hocular ne evetci ne hayirciyim. hatta parti liderlerinin isi fener-cimbom muhabbeti gibi kutuplastirmasindan nefret ettim yani o derece. bakalim kemal baba ne demis;

-yüzde 42 bizim icin fena bir sonuc degil.

irdeleme;

kemal abim canim cigerim sen bunu genel secimle karistirdin galiba. sana yüzde 42 vermis bir halk yok karsinda. bunun adinin referendum oldugunu bi bilseydin keske. burda mhp, bdp, tkp (bakin pkk, ergenekon deyip seviyemi bile düsürmüyorum) gibi partilerin de yaptiklari propagandanin sonuclaridir bu rakamlar. senin degil kemal aga. yarin genel secimde yine herkes kendi partisine verecek oyunu. ha gerci söyle üclü bir koalisyon da fena olmazdi. mhp,chp, bdp.

dipteki not: oy kullanamamis olmana deginmeyecegim bile.
önce istanbul büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı ve partide estirdiği değişim rüzgarlarıyla chp'nin %20 olan oy oranını %29'a çıkartmış, şimdi de evet'e karşı çıkan %42'lik oy oranının en az %35'lik kısmını tek başına getirmiştir.

dalga geçenler gerçeklerin farkında olanlardır. insanlar korktukları şeylerle dalga geçerler.
referandum sonuçları gösteriyor ki tek başına % 34 lere yakın rakam yakalamıştır, bu sonuçla kendisi kaybedeb değil ilerleyen oluyor mücadeleden vazgeçmemelidir.
baykal'ın varisi olduğunu kanıtlamıştır. şöyle ki;

zamanında baykal'ın %20 küsür oy oranı için "iyiliktir güzelliktir" açıklamalarından yıllar sonra kılıçdaroğlu'nun %42 bizim için güzeldir açıklaması pahabiçilmez!
--spoiler--
- anaaaa muhalafet...
+ höt..! ana muhalefet!
--spoiler--
Bir aciklama yapti gandi hazretleri. Icine deniz baykal girmisti saniyorsam, ayni onun gibi konustu. Yok aynen devam edeceklermiste, yok şu kadar ilde, şu kadar miting yapmislarda. Nasil bir ezikliktir bu arkadas. Nasil bir liderliktir? %42 oranina iyi dedi resmen. Ben chp'li olsam kafami kuma gomerdim. Birde dersini yine ezberleyememis. Kagidina baka baka konustu. Aciklamayi arkadaslari yazdi, o da o sebepten ezberleyemedi galiba.

Ha eskiden Recep bey olan hıtap seklı şimdi sayin basbakana dönüsmüstür. Uslubunu fena halde yumusatmistir. Dokunsalar aglayacak. Yazik lan.

edit: N'oldu lan, zorunuza mi gitti gercekler? Siz eksiledikce hayir oylarinda artış felan olmayacak yanı. Geçmıs olsun.
bir milletvekilinin her yerde oy kullanabileceğini unutup oy kullanmamasına utanmadan eften püften sebepler bulan siyasetçi.
uçmayı bilmeyen süperman,
kılıcı olmayan he man,
ağını kaybetmiş örümcek adam,

ne diyim ki sana kemalciğim;

sen kocaman bir çılgınsın.
referandum sonuçları ile ilgili yaptığı açıklama da ne kadar boş bir siyasetçi olduğunu ortaya koymuştur. 15 parti bir olup 5 kişiden 3'ünden red yemişşlerdir. bu sonuca rağmen yaptığı yorumlar o kadar güdük ki eleştirmeye bile değmez.

yalnız artık şu meşhur arkadaşlarına havale ettiği işlerden bir halt olmayacağını öğrenmiş olması gerekir. kendi kişisel acı tecrübesine binaen önemli memleket meselelerini de daha fazla şu meşhur arkadaşlarına havale ederek kendini millete maskara yapmaması tavsiye olunur.