bugün

ikiyüzlülüktür.
gerçi mezarlık çıkışında gazetecilere "ben merhum balzac'ı ziyarete gelmiştim" diyebilir. kendisinden beklenir.
ahmet kaya'nın mezarını ziyaretin nesi ikiyüzlülüktür? diye sordurur adama.
ister k-mal ister başka biri..
kim giderse gitsin, sanatını sevdiği bir adamın mezarını ziyaret etmekte abes olan nedir?
bu ne tahammülsüzlüktür?
normal bir davranıştır. hatta sanata ve sanatcıya verilen önem için alkışı gerektirir.
(bkz: kemal k)
(bkz: behzat ç)
(bkz: şahin k)
(bkz: kemal k)
(bkz: şahin k)
(bkz: faruk k)
(bkz: ford ka)
(bkz: ka ka)
Dansözlüktür,oryantalliktir sözde değişiyoruz havası yaratmaya çalışmaktır.
ağır populizm. eklektisizm. saçmalama çelişme vs hepsini içinde barındıran tiksinti gerekçesi hareket. şahsi saygısı sevgisi vardır bilmem ona herhangi bir sözümüzün olması mümkün değil ancak örgüt ve chp zihniyeti adına böyle bir şey yapıyorsa tiksindirici duruyor. tabi müneccim değiliz ancak umudumuz bir pişmanlığın ikrarı olması zira eşşekliğin neresinden dönersen insanlığa o kadar yaklaşmışsın demektir.
şuanki parçalanmış konumunu diriltebilir .zira chp sosyalist enternasyonalededir ve bunun gerekliliklerini yerine getirmelidir
elbette iyi bir davranıştır, keşke daha önce yapmış olsaydı diyorum. ancak "ikiyüzlülük" dememin sebebi daha önceki ulusalcı söylemleri nedeniyledir. hangi kemal k'ya inanacağız şimdikine mi yoksa 11 eylül 2010'daki kemal k'ya mı. daha önce giydiği ulusalcılık elbisesi nasıl üzerinde eğreti durmuş ise şimdi giymeye çalıştığı elbise de üzerinde eğreti durmaktadır.
ikiyüzlülük diyen en büyük ikiyüzlülüğü kılıçdaroğlu'nun bu ziyaretine yaptığı saça yorumuyla yapmıştır herkes herkesi ziyaret edebilir bu vatanın evladı ise kendini bu vatana adamış ise kürt türk vs. farketmez geçip de tv karşısında ağlayanlar utansın hayırlı iş yapanlar değil.
erdoğan hapse gireceği zaman onun adına düzenlenen konserde destek olan bir ahmet kaya'nın arkasından iki damla gözyaşı dökmesinden daha doğal olması mümkün değildir. kalem tetikçileri tetiği çekerken chp nerede duruyordu, şimdi ne konuşuluyor. sosyalist enternasyonel'miş, atılması an meselesi.
bdp ile yapılacak ittifak öncesi bir hamledir.
kemal'in yeni açılımlarından biridir. nereden nereye. zamanında bölücü dediklerini şimdilerde "siyaset" için kullanıyorlar. midem bulandı lan.
bdp ve chp birleşmesine bir şekildede sinyaldir. diyarbakırada gidecekti kk bakalım ne olacak.
salih memecan'ın yalakalık yaparken gerçekleri çizmesi!
(bkz: babanı da sevmezdim zaten süt oğlan)
jim morrison'ınkini de etseymiş.. o zaman benim de oyumu alırdı.
kemal kılıçdaroğlu'nun tüm halka hitap ettiğinin, halkın tamamına değer verdiğinin, her görüşe saygılı ve barışçıl yaklaştığının bir diğer göstergesidir. liderleri daha fethullah gülen'i o prensilvanyadaki fbi çiftliğinde ziyaret edemeyenler utansın.
kabir ziyaretidir. tayyip ahmet kaya'nın konuşmasına ağlayınca bir şey yok öteki adam ziyaret edince sorun var sanırım bu akp'li militanların iki yüzlülüğü ya da yüzsüzlüğü.
chp liderinin konserlerde 'vallahi apoyu özledim' diye nağra atan ölü bir şarkıcının mezarını ziyaret etmesi olayıdır.
ahmet kaya'nın kişiliği bir tarafa sanatçı kimliğini severim. sonuçta bu ülkenin vatandaşı, gurbette ölmüş kılıçtaroğlu da ziyaretine gitmiş bence sorun yok. ama dtp'nin birleşme teklifi yaptığı zamana gelmesi de hadi tesadüf diyelim.ben yine de 'ey siyaset sen her şeyin üstündesin' deyiveriyorum.
ahmet kaya'nın bir lafı vardır. türkiye için söylemiştir. şerefsizlerin ülkesinde arabam kaldı. ulan hayat kadının oğlu. sen burada yıllarca ekmek yedin. ama suç onda değil ki. mustafa kemal atatürkün kurduğu partinin oy vermekten aciz başkanı gidip bu şefersizin mezarını ziyaret ederse dağdaki napmaz ki. yazıklar olsun... ha diyeceksiniz ki ama sanatçı, sanatına saygı. yahu sürekli şarkılarında polislerle, karakoldaki cam parçalarıyla, helada vurulan insanlarla falan uğraşan bi adamın yaptığı şey nasıl sanat olabilir ki. tiksindim chpden. nalet gelsin ya. valla ne diyim yani. ayıp.
türkiye adına anca faşizan vatan millet sakarya edebiyatı yapıp ülkenin her taşını gözlerini kırpmadan satan insanların yanında yaşadığım ülkenin adını duyurabilmiş ender insanlardan olan ahmet kaya ve yılmaz güneyin mezarını ziyaret eden her kimse gerçekten mutlu edicidir.

ahmet kayanın cümlelerini şimdi ağzından düşürmeyenler o söylediğinde çatal kaşık fırlatıyorlardı..ki asker kaçağı olan ibne serdar ortaçla onun ekürisi postmodern fahişe ebru gündeş şimdilerde erdoğanın götünü yalamakla meşgul olduklarından attıkları çatal kaşığın nedenini unutup kürtçe şarkı söylemeye başladılar..

yılamaz güneye vicdansız demekse birebir abesle iştigaldir..karısına küfreden adamı hiç tereddüt etmeden vurmuştur.eğer kişi yanında bir başkasının küfürlerine maruz kalan karısını savunmuyorsa,ki "niye karıma küfrettin?" sorusuna "siktir git .mina koduğumun komünisti" cevabını veren orospu çocuğudur vurduğu adam, ben o adamın tiynetini sorgularım!!!
apo isimli teröristbaşına ''sayın'' diyenleri alkışlayanların kemal kılıçdaroğlu'nun ziyaretine yüklenmesi saçmalığıdır.
referandum zamanı her kesimden 'evet' dilenen tayyip'in akıttığı gözyaşlarından çok daha samimi olduğu kesindir.
http://www.internethaber....oyle-aglatti--290951h.htm