bugün

bugünlerde birçok dövmecinin ücretsiz yaptığı ve ulu önderimiz mustafa kemal atatürk'ün k.atatürk biçimindeki imzasından ibaret olan dövme.
müslümanların allah dövmesi yapanlara tepkisine benzer bir tepki gören dövmedir, kemalistler tarafından. geçenlerde süzme kemalist bir arkadaşım, bu dövmeyi ensesine yaptıran birisini görmüş. berberden yeni çıktığı milim boyutundaki tane kıllardan belli olan, şu yaz gününde kavrulmamış tek bölgesi ensesinin tüyden hallice pöstekisini aldırınca peyda olan süt beyazı tene bir şaplak atma isteği duymuş. nimettendir, demiş. geçip gitmiş.
yaptırılabilecek en güzel dövmedir.
add'lerin büyük bir kısmındaki kişilerde görebileceğiniz dövmelerdir. kimisi sticker ya da kolye,bileklik ve türevlerini takarlar hiç olmadı.

bazen add'de görüpte içten içe acıdığım insanlardır büyük çoğunluğu.
+ peki dövme yaparken canın acıyor mu cansu ?

- acıyor ama onun sarı saçlarına mavi gözlerine değer, anlıyomusun...
milyonlarca türk'ün kalplerinin en güzel yerinde taşıdığı dövmedir..
vücudumda bulunan dövmedir.

`http://galeri.uludagsozlu...3%BCrk-d%C3%B6vmesi-2974/`

edit: epeyce eksilenmiş gururla taşıdığım dövmem. unutmayın biz vücudumuza kazıdığımızdan daha fazlasını beynimize kazıdık.
türkiye'de yapılan en iyi iş ucuz reklamdır. en son örnek de budur. bu dövmeyle kendini bir üst kademe insan sınıfında gören zavallılar var ülkemizde. mustafa kemal i anlamak yerine,onun uzerinde populizm yapıyoruz sadece başka birşey değil ne yazık ki.
hardcore kemalistlerin günah saydığıdır.
bokunu çıkarmaktır.
normalde ne tür bir dövme yaptırayım dediklerinde; "gerek yok, ben seni bir güzel döverim" gibi oldukça soğuk bir espri yaparak dövmeye karşı olduğumu anlatmak isterim. nasılsa bu konudaki fikrim birden değişti. bundan sonra birileri bana nasıl bir dövme yaptırayım derse ki diyecek, "kemal atatürk dövmesi" diyeceğim. yaptırmazsa, ondan sonra ben onu nasıl olsa döverim.

Fakat yine de ben yaptırmam. Kemal atatürk dövmesi de olsa yaptırmam. Ona olan saygımızı, sevgimizi ve bağlılığımızı, onun istediği gibi bireyler olarak göstermek daha mantıklı geliyor bana.
seksidir.
hayatım boyunca unutamayacağım ve her hatırladığımda da güleceğim bir anı bırakmıştır.

(bkz: kemal atatürk dövmesi/#8214893)
atatürk'ün dalkavukları sevmediğini bilmeyen kemalisttir.

güldürürler,düşündürürler,acındırırlar... güleriz,acırız.
ne kemalistim ne de ulusalcıyım ama 'yaptıranlara acıyorum yazııkkkkk' diye çemkiren mallara da bir kaç sözüm var. sanane kardeşim senin g.tüne giren çıkan ne? millet gidip saçma sapan şekillerin, insana benzemeyen şarkıcıların, abuk sabuk insanların resimlerini yaptırınca sesini çıkarmıyorsun da neden atatürk'le ilgili bir dövme bile seni bu kadar rahatsız ediyor? neyin acısı bu?
şekilcilikten öteye gitmeyecektir. bunların hiçbiri nutuk u bile okumamıştır. ama heryerde atatürkçüyüz diye geçinirler. yobazdırlar.
memlekete bir katkı olarak kolundaki dövmeyi her yerde kendini reklam edercesine gösteren, kışın ortasında tshirt'le gezen dangalakları görünce insanları bilinçlendirme adına yazılan yazıları dikkate almak gayet gereklidir.
güzel bir dövmedir. fakat zannımca imzayı dövme olarak kullanmak değilde, o imzanın atıldığı bedenin fikirlerini anlayıp benimsemek ve hayatına uyarlamak, daha makbule geçebilir.
ulan madem atatürkçüsünüz bilmem nesiniz efendi olunda imzasını beyninize atın gerçi sizde bu kafa varken neyse sonrada çıkıp emocu gençlere laf etmeyin. (bkz: o ne la öyle dövmemi olur)
havadır, civadır. atatürk'ün görüşlerini gerçekten benimseyen kişi bunu aklına yazar, koluna değil. tapınmaya giden yoldaki adımlardan biridir.
gereksiz. şimdi öyle hemen dalgalanmaya, ardından da hiçbir şey olmamış gibi durulmaya lüzum yok. işin bu kadar sembolikleştirilmesi hoş değil, sanki dövmeyi yaptıranlar gerçekten atatürkçü imiş gibi bir imaj çiziyor ya ben ona yanıyorum. "evet kolumda ulu önderin dövmesini taşıyorum, elleşmeyin." tarzında vuku bulan hadiseler var, ailecek üzülüyoruz.*
diğer tarafta kimse bize -dövme yaptırmışsın sen cehenneme geç- demeyeceği için ve kuranda günah olduğuna dair hiç bir ayet bulunmadığı için rahatlıkla yaptırdığım dövmedir.
işin ilginci bu dövmeyi yaptıran arkadaşların o imzanın atatürk ün gerçek imzası olduğunu bilmemesidir. O imza agop dilaçar tarafından bizzat atatürk için tasarlanmıştır. kendilerine açıkça üzülüyorum ve acıyorum.

(bkz: #8165267)
sanırım kasdedilen imzadır.
bi paylaşım bi dövme hepsi birer şov.
başka amaçları yok yoktur.
sorsan kendisini tanımazlar o kadar.
amaçları şov yapmaktan ibarettir.