bugün

soundtracklerini hala açıp dinlediğim, bilmem kaç kere izlediğim, beni çok başka saran acayip sade ve hoş filmdir..
ahım şahım bir senaryosu olmasa da gayet sağlam filmdir; tavsiye edilesidir. kendi hayatımı göz önüne alarak filmi izlemiştim. kendi dünyamda yaşadığım bazı olaylarla benzer taraflarını, filmi izlerken hissedebildim. önemli olan da bu değil mi zaten?
Nokia n8 telefonlarında en güzel oyun olan Galaxy On Fire oynunun başrolündeki şahsiyetin adı; keith maxwell.
duygusal ama gerçekçi, klişe ama özenli, acıklı ama sıcak ve eli yüzü düzgün filmlerden biri.
2008 yapımı bir gençlik filmi ancak klasik amerikan gençlik filmlerinden değil. film dram ağırlıklı ama aynı zamanda eğlendirmeyi de biliyor.

filmi izlemediyseniz devamını okumayın. devamında sonu da dahil film anlatılıyor.
--filmin konusu--
filmimizin baş kahramanı keith (bkz: jasse mccartney) hayatta her şeyi şaka olarak gören ve ne yapacağı pek belli olmayan bir gençtir. doktor gözetimi altındadır ki filmin neredeyse sonuna kadar derdinin depresyon olduğunu sanarız. oysa ki hastalığı kanserdir ve az kalmış hayatını hurda kamyoneti üzerinde çalışarak ve eğlenen gençleri dışarıdan izleyerek geçirir. keith'in laboratuar arkadaşı natalie (bkz: elisabeth harnois) ise okulun popüler kızıdır. üniversite için tenis bursu kazanmaya çalışmaktadır ve kendisi gibi popüler bir erkek arkadaşı vardır ancak keith bir şekilde hayatına sızar. özellikle geceleri beraber birşeyler yapmaya başlarlar ancak natalie bunu herkesten gizlemektedir. keith kimi zaman natalie'yi hiç yapmadığı şeyleri yaptırarak mutlu eder, kimi zamansa ona çok kaba davranır. natalie ona aşık olduğunda ise onu çok kaba bir şekilde reddeder ve aşağılar. filmin sonunda bunu yapmasının nedeninin geleceğe dair hiç bir plan yapamaması, kanser olması olduğunu anlarız. natalie onu bırakmaz ve ölene kadar onun yanında olur. keith öldükten sonra da okuldan mezun olup keith'in kamyonuyla hayatta gerçekten istediklerini gerçekleştirmek için yollara düşer.
--filmin konusu--
son olarak keith a walk to remember gibi baş kahramanın öldüğü filmlerden bir adım daha önde bir film. özellikle de müzikleriyle.filmin trailerı için;

http://www.youtube.com/watch?v=Fi4P5ksvBLo
(bkz: jeff keith)
2008 yılı abd filmi.yönetmenlik koltugunda Todd Kessler var.Elisabeth Harnois ve James Applebury başrollerde oynuyor.Ron Carlson'ın The Hotel Eden isimli kitabındaki kısa hikayeden uyarlamaymış.
voltron çizgi filminde kırmızı kıyafetli ve en yakışıklı olan eleman.