1. 52.
    Merhum üniforması.
    1 ... deli tugrul
  2. 51.
    kefene ihtiyacım yoktu benim.
    meraklı değilim çıplak geldim.
    fani dünyadan çırılçıplak geçerim.
    işte ben böyle cesur pis birisiyim.
    ... ruzhan
  3. 50.
    hepiniz kefeninize sarılıp def edilip mezara çürüyeceksiniz.
    ... ruzhan
  4. 49.
    kefenleneceğiz bir gün ölüp gideceğiz.
    ... ruzhan
  5. 48.
    her insanın son giyeceği elbise değildir. göte pamuk bedene kefen işi de önce araplarda ticarete dökülmüş ve sonrasında arap özentisi ülkelerde uygulanmış yaygın bir pis uygulamadır.
    1 -2 ... rootz
  6. 47.
    kefene ihtiyacım yok.
    ... ruzhan
  7. 46.
    Zengin ve paralı adamların giymekten korktuğu giyim bezi. Er geç giyeceksiniz! Makamını mevkiini paranı ve güzel karını, güzel kızları takmaz sallamaz ölüm! Gelir ve seni alır gider. Sonra bir soğuk kefeni giyer mezara inersin.
    ... aydinoglu vontmarte
  8. 45.
    takım elbisedir.
    bana gerek yok mermer gibi vücudum vardır.
    -1 ... ruzhan
  9. 44.
    Ölüyü çıplak halde kefene sarmak ve üstüne çapraz tahtalar koyarak gömmek çok ilkel ve özensiz bir defin şeklidir. Hıristiyanların defin sekli ölüye daha saygılı ve özenli bir defin şekli. Ne güzel ölüye kıyafet giydirip içi yastıklı özel yapılmış tabuta koyup gömüyorlar. Maliyeti bizimkine nazaran daha fazla ama daha saygın bir defin sekli bence. Artik kefenleme geleneğini bırakıp bizde bu biçimde boyle gömmemiz gerek. tabutsuz gömme sekli arabistanda yeteri kadar ağaç olmadığından tasaruf olarak geliştirilmiş bir ölü gömme şeklidir. Hala yüzyıllar önce arabistanda uygulanan defin seklini kullanmak yerine çağa ayak uydurmalyız sonuçta dine aykırı bir şeyde değil. Sonuçta dinimiz ölüye saygılı olmamızı istiyor o zaman bizde elimizdeki imkanlarla mümkün olan en iyi bicimde defnetmeliyiz.
    1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  10. 43.
    Offf yaşıyoruz da böyle, kah gülüyoruz kah üzülüyoruz . Böyle de bir gerçek var kefen...
    2 ... kimbugozlerindekiyabanci