bugün

gözümün içine baka baka yatağa işeyip dönüp arkasını gitti. bugün ikince kez aynı yere işedi.
napmak gerek acaba?
Kuyruğunun kesilmesi gerekir.
Kediler işer, her yere işer, siz hiç görmeden koltuğa halıya duvara pıst pıst işer, en doğal hakkı işemek, betona şehire hapsetmişsin, zulmediyorsun, işemek hakkı bence, olur öyle.
Rahat etsin, bunalmasın diye eve salınan tavşanın sırt çantasının içine girip kitap dolu çantanın içine isemesinden kötü değildir bence. Orospu çocuğu.
durduramıyoruz.
yatak döşek gördüğü zaman affetmiyo resmen.
her seferinde de farklı yere yapıyo.
kumuna yapmasa çişini bilmiyo diyeceğim ama sanki kasıtlı yapar gibi gidip yatağa yapıyo tuvaletini.
kumunu değiştirdim, yatağa mama koydum, kokusunu almasın diye parfüm sıktım.
kızgınlık dönemindedir dediler çiftleştirdim ama yok yani naparsam yapayım hobi olarak gidip yatağa işiyor.

sebebi neydi ki kraker?
götü rahata ericek bir işte yüksek makama erişmiş bir kedidir.
erkek kediyse yapar, dişi kedim 25 günlükken bile kutusunun içinde ağlar ama çişini yapmazdı, halen de öyledir.
Sen de gir onun kumuna işe.

Saka bi yana kedi psikolojisi karmaşıktır, çözmek gerekir. Kedilerde işeyip isedikleri yerin üzerini örtmeleri içgüdüseldir. Kağıda bile işese üzerini örter. Yani kuma yaparlar. Önce kedinin kumunu değiştirin, topaklanan kum ise kristal, kristal ise topaklanana geçin. Yatağa isemesine neden olan durumu araştırın. Gerekirse odaya almayın, ceza verin, şartlardırın. Ona patronun o olmadığını sınırlar dahilinde gösterin.
uykusunda altına kaçırmış olabilir.
hayvanı doğal ortamından almış eve sokmuş

acaba neden işiyor ?

doğada yatak mı var ?

okusfort vardı da biz mi okumadık ?

la bir de vatandaşı olmasak hayli eğlenceli memleket aslında

akıllıları içeri almışlar

delileri sokağa salmışlar mk.

dünya da tek memlekettir burası

sokakda, asfalt üstünde hayvan bakılan.

ney lan bu rezillik ?

diyene çemkiren tiplerin cenneti.
Kedimi ilk sahiplendigim zaman 4 kere benim yatagima isedi.
Sonra kuma alisti ilk zamanlar olabiliyor.
kimse bana kızmasın da bu kedi sağlam bir tekmeyi hak ediyordur.
Bölgesini işaretliyor. Yatak kedinin. Lütfen yerde yatınız sayın yazar.
Bir süre sonra bütün evin idrar kokmasına ve kapıda dişi/erkek kedilerin sıraya girmesine sebep olacak kedi aktivitesi.
bizim de bahçede ki sandalyelere isiyor kitapsiz kediler, haftada iki kere sok tak yapıyoruz kiliflari. insan insana boyle eziyet yapmaz arkadaslar.
Kedi toprağa işer içgüdüsel olarak. Karanlıkta yatağı toprak gibi sanıp işeyebilir. Hatta patisiyle toprak atar gibi de yapar.
kedi kumuna yapmamışsa kokulu sıvı bırakma eylemi. eğer ergen veya yetişkin bir kedi ise kızgınlık dönemi dediğimiz dönemdedir. çiftleşmek istiyordur. ya kısırlaştıracaksınız ya da eş bulacaksınız.
çok nadir bir durum ise kediniz az su içiyorsa böbreklerinde sorun yaşıyordur. yani çişini yaparken zorlanıyorsa yatağa yapabiliyorlar. veterinere danışınız.
Benim çorapların içine işimiş 2 gün önce..
kedi besleyenleri ilgilendiren konudur. evet.