rakı şarap ve domuz janbonu veriyom.

kedinin canı yok mu ?
sokak hayvanlarına mama su verin ama lütfen bu mamaları ister kuru mama olsun ister evden yemek olsun sokağın ortasına dökmeyin. içim kalkıyor, üstüne basmayacağım diye kırk takla atıyorum. temizce düzgünce duvar dibine koyun. hem hayvanlar da temiz şeyler yesin.
Tabi ondan sonra hazira alişip fare tutmasinlar.arkadaş bu kedi kedi onun görevi fare tutmak.mama ne sosyete oldu kedilerde.
Öncelikle su neyse de mama evcil hayvanlara verilir. Ondan dolayı sokak hayvanlarına mama vermeyin. Ciğer verilebilir.
burası iran mı dedirten başlık.

(bkz: iran da evcil hayvan sahibi olmak)
kedileri beslemeyin manasında ise küfür etme hakkı saklı tutulmak üzere; özellikle mama konusunu tükaka yapmayın.
sokaklara gelişigüzel bırakılan yemler hayvanlara edilen bir kötülüktür.

hayvan yemleri, özellikle kedi mamaları pimi çekilmiş bomba gibi. sokaklar da gelişigüzel yerlere bırakılan bu yemleri yiyen sadece kediler değil. köpekler kuşlar fareler böcekler de bunları yiyor.

bu yemi yiyen diğer canlılar üzerinde olumsuz etkileri olan bu mamalar başta sindirim sistemi olmak üzere ölümcül hasarlara yol açıyor.
hele ki bu kedi mamaları kedinin biyolojik genetik özelliklerini değiştirdiğini bilmeniz lazım. üreme hızında müthiş bir etkisi olan kedi mamaları hayvanın biyolojik döngüsünü yok ediyor. senede bir defa belli zaman da belli bir durumda ve belli bir yaşta olan çiftleşme üreme özelliğini ortadan kaldırıyor-değiştiriyor.
devamlı kedi maması yiyen bir yavru kedi henüz çiftleşme yaşına-zamanına gelmemiş olsa bile bu mamalar (özellikle kuru mamalar) yüzünden vücut koku salgıları değişiyor ve yetişkin bir erkek kedi tarafından çiftleşmeye zorlanıyor.
unutmadan; kaç defa böyle durumda yavru kediyi kurtardım.
üstelik sokaklara bırakılan mamaların çeşidine de bunu hangi kedi yiyor dikkat edilmeli.
yavru yetişkin kısır vb mama çeşitlerine, bu mamaların kedilerde biyolojik genetik yapılarında ki değişime yıkıma değinip konuyu uzatmayalım.

cehalet mutluluktur.
unutmadan: yukarıda yazılanlardan "hayvan düşmanı" anlamı çıkaran embesiller olabilir. bu embesillere "bir daha okuyunuz" diyorum.