bugün

martı şeklinde kaşları olan insandır.
(bkz: tek kaş)
toplum içinde "tek kaş" olarak da ifade edilebilen insanlardır. ayıp değildir, her insan tek kaş olabilir lakin ortasını alırsa daha bir makbul olur.
gür kaşları vardır. alındığında şok etkisi yaratır güzel olurlar. iyi bişey yani bu.
(bkz: tek kaş)
(bkz: m)
geneli ergenlikteyken arada çıkan 2-3 kılı keseyim derken o hale gelen insanlardır.
(bkz: biz ayrılamayız)
fiziksel özelliklere takık kişiler tarafından " tek kaş" , " martı" gibi lakaplarla çağrılabilecek insanlardır.
kaşları sıradağa benzeyen insandır. cımbızdan ziyade çim biçme makinesine ihtiyacı vardır.
çok sempatik görünen insanlardır.
(bkz: müge boz)
benim küçük yeğen, beşe geçti bu sene. bide kız lan. annesine dedim al şu arayı hiç hos durmuyor diye. almıştır umarım.
(bkz: kaşları martı gibi olan insana simit atıp kaçmak) bir cımbız ve ayna bu sorunu halleder kolayca.
(bkz: martı kaş)
büdü de denir.
(bkz: kaşlarını jiletle tıraş edersen olacağı bu)
genellikle saçları da sık olur bu insanların.
itici insanlardır.
yekpare diyoruz biz onlara.
orta iki'de ki öğretmenimde ilk gördüğümde dönüp ''bakın ben tek kaşımı kaldırmak için zulüm çekiyorum hoca için sorun yok birini kALDIRSA DiĞERi OTOMATiK OLARAK KALKAR ZATEN''GiBi iĞRENÇ BiR YORUM YAPMIŞIMDIR.
(bkz: martı)

10 yaşındaki kızdada 50 yaşındaki erkektede mutlaka alınması gerekir.
Simit atalım mı sana diye dalga geçilen insanlardır.
cımbızın var olma sebebisiniz. üzülmeyin.
Saç dökülmesi sorununu rahatça çözebilecek insanlardır.

Günün önerisi: bir tutam kaş ile saçlarınızı (bkz: coşkun sabah) haline getirebilirsiniz.
kaşlarını almasalar dalga geçerler alsalar bu sefer kaşlarını alıyor diye dalga geçerler, çaresizdir bu insanlar.
iyi çiğköfte yoğurabilen insanlardır.