bugün

Nursultan Nazarbayevin ve Kazakistan Diyanet işlerinin "biz arap değiliz!" Diye bağıran eylemi. Tüm kadınlara değil sadece reşit olmayanlara koyulmuş bir yasaktır. YAŞI ermeyen çocukların dine sürüklenmesini engelleme ve farklı görüşten insanların haklarını savunma amaçlıdır. Sefalet içinde yüzme şansım da olsa neden kazakistana iltica etmiyorum diye sordum kendi kendime. ARAPLAR basmışsa memleketimi giderim Türklüğü koruyan bir yurda. TÜRKLÜK değerlerine sahip çıkan bu ülkeye hayran olmamak elde değil.
Kaynak: http://odatv.com/turk-dev...-yasagi-1706171200_m.html

Edit: linke tıklamadan eksiyi basan arkadaşlar okumaktan niye bu kadar tırsıyosunuz
amerikan istihbaratının kontrolündeki islami terör örgütlerine karşı alınmış yerinde bir önlem. radikal islam orta asya'dan temizlenmeli.
Önce arapları sikiym sonra tüm adetlerine sıçayım. Türklük bilinci olan adam zaten arabın cöpünü bile sahiplenmez.

Helal kazakistan.
amerikan gudumde islamcilik oynayan insanlarin hosuna gitmeyen eylemdir. helal olsun kazaklara.
Yerinde bir karar destekliyorum.
Burada da on yaşındaki çocuğun saçını kapatıp, sonra da onun kadın olduğunu düşünüp azıyorlar.
Yeni doğan çocukların kendi dillerini bilmediği, Rus kültürünün yaygın olduğu ülkede alınan önlemdir. Başörtüsü araplaşmak değildir. Bu islamın emridir. maksat insanları kendi dinlerinden uzaklaştırmaktan başka bir şey değil. Çin'in uygur türklerine müslümanlıktan uzaklaştırmak için yaptığı baskılar gibi. Başka türlü asimile edip kendilerine benzetemiyorlar çünkü.
basortusu araplasmak degildir, ama turban ve carsaf oyledir. kucucuk kiz cocuklarina tercihleri disinda bu sekilde aptal saptal dayatmalarin yasaklanmasi bence cok yerinde bir karar.

ayrica bir zahmet basortusu, turban ve carsaf arasindaki farklari ogrenip oyle yazin suraya.
bakıyorum da linke tıklamak değil girilen entrye dahi bakmamışlar.

" tüm kadınlara değil sadece reşit olmayanlara koyulmuş bir yasaktır." demiş yazar. yani? yanisi 9 yaşında kızı türbana sokup evlenmeye çalışanlara karşı alınmış bir önlem. ayrıca çarşaf zaten yasaklansın. içinde böcek mi var robot mu var belli değil. çok mantıklıdır.

çocukken din baskısı gören insanlar genelde dinden de uzaklaşıyor. çünkü yaratıcının cezalandırıcı yanını gösteriyorsun. yapma yakar, yapma daş yağdırır. ulan desene çocuğa bak seni yaratmış, seni seviyor, sen hatalarından ders al tekrarlama. eğer pişman olursan o affeder diye. sürekli allah sanki senin hatalarını kolluyor gibi anlatıyorsun sonra çocuk bakıyor ki en vicdansızlar dünyada cenneti yaşıyor ulan diyor demek öyle bişi değil bu iş.
saçma bir karardır. Başın örtüsünü yasaklayarak başın içine hükmedemezsin. Eğer amaç bişeyleri değiştirmekse bu yasakla değil eğitimle olur. Kızların başörtüsünü yasakladın peki erkeklere ne yapacaksın?
Aileler çocuklarını inandıkları dini kurallar çerçevesinde yetiştirmek isterler bu dünyanın her yerinde aynıdır. Yahudi bir çocuğa kippa takmayı yasakla bakalım yahudiler ne yapıyorlar. Kendi dinimizden korkmak müslümanlara özgü bir olay, madem korkuyorsun inanmayacaksın bu kadar basit. Neden hiç bir hristiyan ülke rahip ve rahibe kıyafeti giymeyi yasaklamıyor? Kendimizi kötüleyip başkalarını övmekten başka bildiğimiz bişey yok.
başlık biraz caydırıcı olmuş fakat konunun içeriğine baktığınızda mantıklı. etrafımda aile baskısı ile türban takmaya zorlanan yada erken yaşta türbana girdiği için pişmanlık duyan o kadar çok kız var ki bunların sayısı artık yadsınamayacak halde. kişinin içinden gelmediği sürece türban anlamını yitirir ve başına geçirdiği bir örtü oluverir sadece. mantıklı düşünebilene ve sağlıklı kararlar verebilecek kapasiteye gelene kadar türban yasak olmalı bence de. destekliyorum.
Çok doğru bir karardır .
Karşı bulanların kızları 8 yaşında gelin yapılsında göreyim .
(bkz: Kazakistan a iltica ediyoruz kampanyası)
iyi gelişmedir dini ne kadar geri plana atarsan toplum o kadar özgür olur ve o toplumda bilim, sanat, felsefe vb her şey gelişir.
ayrıca belli ki kazakistan sscb nin kalıntılarını halen daha taşıyan bir yapıda. bunlara sscb dinsizliğe alıştırdı. kafir sscb hı hı.
arapların yozlaştırıcı etkisi ortaya çıkmadan yapılmış bir hamle. maalesef biz ne kadar kurtulmak istesekte bi türlü beceremedik. din bir olabilir ama kültür aynı olmak zorunda değil..
ulan o değilde şu "amerikan güdümlü islamcılar" lafını ağızlarından düşürmeyen solcu arkadaşlar imkan verseler amerikaya topuklarını kıçlarına vura vura gitmezlerse bende birşey bilmiyorum.
allah'ın kadınlara başınızı kapatın diyeceğini zanneden gerizekalılara ancak acıyorum. ulan koskoca yüceler yücesi tanrıyı kendi sapık zihniyetinize alet etmeyin öyle bir şey demez tanrı. içimin yağlarını eriten haber başını kapatmış biriyle merhaba dışında bir diyaloğum olamaz zavallı korkaklar.