bugün

derhal kulakları kesilip iade yapılmalıdır doğruysa.
Pitbull adam olabilir.
Ya bu anasını s*ktimin evladinin kesmedik yerini bırakmayacaksın işte. Ne ilahi adaleti ne de hukuki adaleti beklemeyeceksin.
buna adam denir mi.
Bu kulak kesme olayının bi sebebi vardı köpekler için ama ne olursa olsun en aşağılık hareket.
daha sonrada o köpeği dövüştürecektir,acilen köpek elinden alınmalı ve bu insan hayvanına ceza verilmeli.
Tam anadolu çomar tipi.
Bunu yapan soysuza sırp filmindeki işkenceleri yapmak isterdim.
anadoluda hep yapılır bu aptalca şey.
ulan başımıza bu şerefsizlerin yüzünden taş yağacak.
Memleketiyle alakalı olmayıp maalesef yalnız olmayan adam.
Çok var bunlardan.
Bir kayserili olarak o mahallayi biliyorum. istanbulda bağcılar neyse kayseri'de de battalgazi odur. Adamı bırak insan bile çıkmaz burdan, yuva yapmış o. Çocukları.
Sanki ilk defa köpek kulağı kesiliyor.

Ulan sahibinin gezdirirken gördüğünüz rothwailer, doberman ve benzeri hayvanları doğuştan mı kulaksız ve kuyruksuz sanıyorsunuz?

Hepsi sonradan kesiliyor. Petshopculari veterinerleri de protesto edin.

Neyse nihayetinde her turlu vahşet amk!
canlı olabilecek kadar gelişmemiştir. cani demeye filan değmez.
bu her yerde yapılıyor fakat köpek çok küçükken yapılır bu kadar büyük köpeğin kulağı kesilmez. Köylerde olan köpeklerin hepsinin kulağı kesiktir. Sadece sahipsiz köpekler kulaklı olur.
Bunu yapmanın nedeni köpekler kendi aralarında veya kurtla boğuşurken kulağından yakalanmasın. Fakat dediğim gibi kesilecekse köpek çok küçükken kesilmeli, damarlar gelişmediği için çok az veya hiç kan akmadan kesilir. Şimdi siz küfür ediyorsunuz ama bunu veterinerler bile yapıyor.
Böyle tiplerin hepsi mi vitaminsiz olur istisnasız hepsi ezik çürük tipe vücuda sahip gücü köpeğe kadına çocuğa yetiyor. Su ite bir kroşe çaksam kulağını içine gomerim yarısıda boşa gider şerefsiz vitaminsiz seni.
Orospunun evladı!
edebi soytarı'nın yayınladığı fotoğrafta görüldüğü üzere, elinde tespih çekerken poz da vermiş. o tespih götüne girsin ecdadını ziktiğiminin öküz başlı çakalı. küfür bize yakışmaz ama gittiği yere yakışıyorsa olay bitmiştir. "aferin lan iyi yapmış" demekten iyicedir. fazla demokrat olup, bu o.ç una küfür ettik diye bize küfür etmek .o ç luğudur. adilce yargılansın diyerek yavşak yavşak diye yorum yapmak götlüktür.. bekara karı boşamak kolay. kedi veya köpek sahibi olan bunun acısını bilir.
bunun için yapmıştır şunun için yapmıştır diyip sonradan herife küfür etmek de orospu çocukluğudur kusura bakmayın. yapılan vahşeti meşrulaştırmayın. bu ülkede insan hakları bile yok ki hayvan hakları olsun zaten. bu şerefsizi şikayet etsek bi gece belki koyup sabahına çıkaracaklar. allah da kahretsin böyle adaleti de yönetimi de.
Beyni haketmeyen "adam" dır. Köpeklerin insanların en iyi dostu olduğunu bilmediği için böyle davranmış olabilir. Hayvan haklarını öğretmek için adamı kafese kapatabiliriz.
Her türlü tanımlamadan ve eleştiriden önce söylenmesi gereken şey insan olmadığıdır.

Canlılar içerisinde sanmıyorum ki hiç bir canlı başka bir canlıya eziyet etmekten biz insanlık kadar zevk almıyordur. Kısas yapalım, biz de kulağını keselim, çükünü keselim gibi yaklaşımlar bile içimizdeki bu vahşetin birer yansımasıdır.

Elbette ki cezalandırılmalı, bir başka canlıya zarar vermenin bir karşılığı olmalı ve ödetilmeli ama bunun bir başka yolu mutlaka bulunmalı.
kulaklarını kesen adam denilemeyendir. adamlık böyle olmaz olsa olsa - bak sıfat bulamadım-.
orospu çocukluğudur.
umarım kısa zamanda cezasını verirler.
yıllardır kangalın kulakları kesilir diye biliyorum, kurtla kavga ederse kulağını kaptırmasın diye. e bu da pitbul yani kesin bi kavgası var.