bugün

geçen şahit olduğum olaydır.

bizim bölümde 4.sınıfta okuduklarını bildiğim * iki kız az ilerimde tartışmaya başladılar. sonra da bağırmaya.
-bak kızım o çocuğu bırakacaksın yoksa çok kötü olur.
-bırakmazsam ne olacak?

kızın tepesi attı mı. başladı bunun saçına asılmaya. ileriden bir kaç kişi geldi,bunları zar zor ayırdılar.kızın lafı hala kulağımda.

-seni süründürürüm anlıyor musun? *

yaw yazık değil mi bir erkek için değer mi? çocuk için kavga eden kızı da çocuk üç gün sonra terketmiş.
(bkz: kadin kavgasi)
dişi cins kavgasının ikinci ve muhtemelen son evresidir. yaratıcılıktan yoksun olsa da küfürlerle ilk etap tamamlandıktan sonra sıra bu evreye yani saç çekmeye gelir, muhtemelen son evredir çünkü elleri birbirlerinin saçlarına iyice dolanmıştır ve o noktada bir kilitlenme söz konusudur ki izleyici arkadaşlar için en zevkli an bu mal gibi sabit kalış anıdır. eğer taraflardan biri cevval bir kızımız ise, bir tomar saç kaybını göze alarak bir hamleyle tekme yöntemini kullanıp bu gaflet uykusunu bölebilir ve karşısındaki seni kancık seni'yi yerle bir edebilir. afiyet olsun.
(bkz: kavga ederken kızların aduket cekmesi)
kız milletinin az sayıda hareket bilmesinin bir sonucudur. ya elleriyle pat pat vururlar ya da birbirinin saçlarına dalarlar. her iki olay da pek fazla acı veremez nitekim kızlar çok haşin dalıyormuş gibi görünseler de aslında verdikleri zarar sıfıra yakındır. (bkz: boşa kürek çekmek)
bir kere şahit olduğum ve ayrıca hayatım boyunca gördüğüm en ilginiç kavgadır.
kız kavgası klasmanında beyaz kuşak anlamına gelir. daha profesyonel bazı kızlar rakibesinin saçları kısa olabilir diye müsabakaya tırnaklarını uzatarak çalışırlar. geçen yılın şampiyonu buraya tırnaklarımla geldim demiştir, haklıdır.
kavga konusunda daha kıdemlileri ise birbirinin kalçasını ısırmaya calısan kızlardır .görüldügü yerde tebrik edilesi kız modelidir.* *
erkeklerde hayalara vurmanın kz versiyonu olsa gerek.
erkeklerin doyuma ulaştığı anlardandır.

örnek için; http://www.youtube.com/watch?v=PXPCpVp-wa0
aynı anda saçı çekilenin çığlığı duyulur.
(bkz: ciyaklamak)
şudur efendim, zavallı ilkokullu kızların kavgaya karışması durumunda, mutlaka bir hıyar saç örgüsünü çekecek o da o hıyarın saçlarına yapışıp kafa derisini yarı yarıya kaldıracaktır.