bugün

Akabinde "alayınızın amına korum lan!" cümlesini işitebileceğiniz eylem.Ekstra bir özgüven verir ama aman diyeyim,götünüzde patlamasın.
Karşı tarafta silah çekip ve seninkisi kurusıkıysa vay haline. (bkz: )Gidince çaldır
amacınız vurmak değil de tehdit etmekse çekmeyin çünkü karşıdaki çekerse( ki var olabiliyor bazılarında) bu sefer tereddüt etmez. siz onu tahrik etmiş olursunuz çünkü kendini savunma refleksi gösterip muhtemelen sizi vurur.
Delikanlılığa sürülen kara bir lekedir silah, bundan hoşlanan kızlar falan da var. Yazık yani, çekenin de hoşlananın da ailesi falan var, cidden yazık.
ben kavga çıkmasın diye çekmiştim zamaninda, kavga dediğim de 15 kişi beni sikecek ben de vurabilirsem bi iki tane vuracağım yani, isin içine silah girince adamlarin tavri değişti, en son onlar sagli sollu dizilmis şampiyon takimi alkislayan hamza hamzaoglu takimlari gibi bana bakarken ben de ceketi omzuma asıp aralarindan gecip gitmistim :d
Klas harekettir.
o kadar dayak yedim (bkz: yemek) yine de belimdeki silahı çıkarmadım. (bkz: ziya)

Edit: imla.
Karşıdaki silahsızsa korkaklık ve yavşaklıktır.
ilk siz çekecek olursanız... kimi durumlarda karşınızdaki insan "nefsi müdafaa" hakkı verirsiniz. adam sizi furur ve fazla da yatmaz içerde. hatta kimi şartlarda hiç yatmaz.

o yüzden iyi düşünün.
Kavga etmenin delikanlılık sanıldığı bir ülkede yaşıyoruz.
10 dj lik sinir veya aptallık bir Ömür e bedel olur. Kavga etmemek lazım.
kavgayı bitirmek ve saldırganları uzaklaştırmak için yapılır.
başa bela alınır.
Hayatınız tehlikede değilse kesinlikle yapılmaması gereken bir şey. Katil olup hapislerde sürünme olasılığını unutmamak gerekir.

silah korkutmak için çekilmemelidir. Karşı taraf da silah çekip size direk ateş açabilir. ölebilirsiniz, hapislerde çürüyebilirsiniz, daha kötüsü sakat kalabilirsiniz, hatta en kötüsü etraftaki masum insanlara, bir çocuğa mermi isabet edebilir.

örnekleri çoktur.

Ateşli silahlar kesinlikle gözdağı vermek için kullanılmamalıdır.

hiçbir zaman iyi bir sonuç çıkmaz.
Linç tehlikesi haricinde, teke tek kapışmada çekiyorsa..
Bileğine güvenemeyen korkakların işidir. Amiyane tabirle "Kancıklıktır".
Odunu yemekle sonuçlanabilir.
işten çıktık mekanın birinde oturuyoruz sohnet muhannet derken dışarda olay çıktı ki gün aşırı kapıdaki arkadaşlar elemanlar falan birilerini eskitiyor ama bu sefer karşı taraf silah çekti, bi atılmaları var güvenliklerin gözümün önünde hala ilk defa acımamıştım dayak yiyenlere.
Olur ya o silah bir şekilde patlarsa birileri mezara birileri hapse girebilir. Ondan sonra da geriye aile efradınızın yaşadıkları kalır.
Bu ülkede normaldir, hak verdiğim bir durumdur. Çünkü türküyle kürdüyle bu ülkenin insanı amiyane tabirle kancıktır, kibarı, iyiyi, zayıfı ezer. Onun kendisine kibarlıktan, iyi biri olmaktan değil korktuğundan iyi davrandığını sanarlar. Kötüden, elinde gücü olandan ise korkar, ister istemez saygı gösterir. Başıma geldiği için anlatıyorum, camlar filmli bir arabada gidiyoruz işyerimden 2 bayan 2 erkeğiz. Bayanlar önde biz arkada ön camlardan birisi açık, camlar filmli olduğu için yan taraftaki Kekolar bizi görmüyor sürekli arabayı sıkıştırıp taciz ediyorlar, laf atıyorlar vesaire.
Derken kırmızı ışıkta durduk, biz arabadan indik üzerimde emanet var tabi gittim eğildim, hafifçe emaneti açarak hayırdır bir sıkıntı mı var dememle arabadaki kekolar yok abi vesaire camları kapattılar yollarına gittiler.
Şimdi ben şundan eminim ben emanet yokken gitsem bunu sorsam o Kekolar arabadan inip üzerime yürürlerdi, onları o gün engelleyen tek şey belimdekiydi.
Velhasıl kelam dolu gezin ama gerekmedikçe her olayda göstermeyin, çok mecbur kalırsanız çaktırmadan gösterin ve gidin,