bugün

yayın zamanlaması berbat olan dizi. millet tatile giriyor dizi izleyeceği zaman dizi yayımlanmıyor. *
dawson's creek isimli diziyle alakası olmayan orjinal türk senaryosudur.
bi kere orada efe karekterinin karşılığı olan tipin ağabeyi gay çıkıyordu ama Türkiye'de sert polis.
annemin izlemeye birkaç bölüm ara verdikten sonra tekrar izlemeye başladığı ve durmadan bu bunla çıkmıyor muydu? o kızın ablasına n'oldu şu şundan ayrıldı mı? gibi sorular sorduğu dizi.
dizide olaylar çok çabuk gelişir, takip etmesi oldukça güçtür.
13 aralık 2008 bölümü ile yüreğimizi ağzımıza getiren dizi.
o ev nasıl basıldı, millet nasıl galeyana getirildi, o kızlar nasıl çaresiz çığlıklar attı allahım burda gerildim tırstım be, helal olsun süper bölümdü.
son bölümüyle ''oha lan'' dedirtmiştir. anlatılan olayı içime işletmiştir. afferim bu sefer gözüme girdi senaristler. tv başında o mahalleye gidip tony montana gibi hepsini tarayasım geldi.

(bkz: bi kötü oldum)
bugün yayınlanan bölümü "olmuş"tur. Son haftalarda seyrettiğim en iyi bölümdür. Deniz'in gözyaşları, Aslı ile Efe'nin ayrılmaları kolay kolay unutulmaz. Ayrıca ev basma sahnesi 10 numara idi. Öyle bir yerde bıraktılar ki küfürü hakettiler...
nedendir bilinmez bir türlü bağımlılık yapmayan dizi. hani kurtlar vadisi, yaprak dökümü gibi dizilerin sahip olduğu bağımlı izleyici kitlesine sahip değil bu yapım. kimse cumartesi gelse de kavak yelleri'ni bi izlesem durumunda değil. ne zaman muhabbeti geçse "herkes arada bir izliyorum", "denk gelirsem izliyorum" gibi laflar ediyor. ama beğenmeyen de yok hani.
bende de bağımlılık yapmamıştı aslında. aynen denk gelirsem izliyorum muhabbetindeydim. ancak 13 aralık 2008'de yayınlanan bölümüyle kocaman bir aferini haketmişlerdir. bölümün tamamını izlemesem de, son sahneleri ekran karşısından kaldırtmamıştır. denk gelirse izleyenlere önümüzdeki cumartesiyi iple çektirecek gibi duruyor.*
bu akşam yayınlanan bölümüyle sözlük ''delikanlılarının'' yüreğine su serpmiştir. sadece bu sözlük için değil tüm sözlükler için konuşuyorum. primitif, ataerkil ahlak kalıplarının içine sıkışmış az gelişmiş canlılar, kurgusuna bile tahammül edemedikleri dizinin içinde, bu akşam kendilerini görünce acaba ne hissettiler çok merak ediyorum. benzer sahneler için:

(bkz: vurun kahpeye)
Mahalledeki zibidilerden Sedattan fazla kahvede polise buyrun bir çayımızı için diyen hasan karakterine dikkat edilmesini öneririm. o nasıl pişkinlik, nasıl sinsilik... Bir de oturup okey oynasaydınız.
(bkz: yok artık ali sami)
ada karakterinin öldüğü bölümden sonra en iç acıtan bölümü yayınlanmıştır. bunun sebebi finalde yaşananlar ve oyunculuk değil. 68 bölümdür izliyorum bu diziyi, karı-koca ve aile ilişkileri dışında hikayede yer alan, izlerken "aha bu türkiye'de olur bak" denilebilecek tek bir konu var. o da ne yazık ki bu şerefsiz mahalle sakinlerinin yaptıkları *. bunca zamandır izliyorum bu diziyi, o kadar saçmalığı oturup izlemem bile o sahneleri izlerken kafamda beliren "türkiye'de olur" düşüncesi kadar koymadı açıkcası.
68 bölümdür ilk defa senaristleri taktir ettim. hem burak karakterinin "ne biçim arkadaşların var senin" repliği ile yaptıkları kabullenme için, hem de izleyenlere verdikleri "saçmalıyoruz ve farkındayız. özellikle çocuklar;bu dizide gördüğünüz hiçbir şey gerçek değil, sakın ha örnek almayın. bak üç tane gerçek karakter koyduk aralarına neler neler oldu" mesajı için.
yayınlanan son bölümüyle korku filmlerini aratmayan * , finaldeki ev basma sahnesi ile vurun kahpeye yi anımsatan dizi.
dün akşam ayşe hanım teyzenin modifiye edildiği bölümü bizlere izleten dizidir. her yerden tavşan gibi çıkmaya başladı kadın. korkuyorum yakında cnbce de terminator: ayşe hanım teyze chronicles başlayacak diye.
gençlik dizisinden gerilim dizisine kayan yapım. barda filmini izlerken kapıldığım duygulara kapılıyorum bu haftaki bölümde.
Aslı ve arkadaşlarının oturduğu ev biraz önce kundaklanmıştır.
gece gece vurmayın lan o... çocukları diye sövmemi sağlamış dizi.

edit:kardeş eksiledinde adamlar havaya uçtular bu mudur??
sinirden gerim gerim germeye baslamis dizi.
geçen haftadan gözüme kestirdiğim hasan karakterini canlandıran onur şenol dükkanın dağıtılması sahnesinde fırını öyle bir yere atmış, tabak çanağı yerlere vurmuş, o da yetmezmiş gibi efenin üzerine dolap atmıştır. benden de sıkı bir küfürü yemiştir. bir de bu zibideler mahallenin namusu elden gidiyor dediler ev taşladılar, kızın sevgilisi var diye öldürmeye kalktılar, demezler mi siz misiniz bu kendin zaptiyesi diye.
(bkz: gemide)
bu bölüm sonunda efeyle deniz ölmezse eger , tamamen fantastik süperkahramanların maceralarını anlatan bir diziye dönüşecek olan dizi.
an itibariyle denizle efenin tahtalıköy'e yolculuğa çıktıkları dizidir. tek gidiş gibi gözüküyor. saçmalanmış bayağı lakin iyi oldu, yani bu tür olaylar oluyor türkiyede. göstermelerine sevindim. ama kafama yatmayan bir şey var, neden o aslıya saldıran herifi yakaladıklarında polisi aramadılar? gerizekalılık dizboyu.
dükkanı basan psikopatlar, duvardaki resimleri al aşşağı etmişler fakat atatürkün resmine dokunmamışlardır. *
büyük ihtimalle deniz karakteri son bir hışımla büyük metal plakı bir tabut gibi efeyle kendi üstüne kaplamıştır. tam da o anda big bang olmuş, dükkan havaya uçmuştur. ama şimdi metal yanmaz kokmaz bir element olduğu için bizim deniz karakteri ile efe kişisi 1. derece yanmadan olay yerinden sağ çıkacaklardır...
efe ile deniz'in olmesi durumunda kizlarin burak ve atakan'a kalacagi dizi olacaktir.

artik dizinin devaminda su ile burak, asli ile burak, mine ile atakan, asli ile atakan seklinde kombinasyonlari izleriz.
basroldeki genclerin kisa araliklarla cesitli kombinasyonlarda sevgili oldugu genclik dizisi...
psikopata bağlamış dizi. önceden rahatlamak eğlenmek için izlerdik gerilim dizisi oldu resmen. yay gibi olduk durduğumuz yerde duramıyoruz yiyecek tırnak kalmadı
bundan sonra yayınlanacak bölümünde, efe ile deniz in dükkan arka kapısından kaçarak kurtulacakları dizidir. yada ikisinden biri ölecek diğeri de aslı'yla yiyişmeye devam edecektir. ikisi de ölürse ben o yapımcının, yönetmenin alnından öperim.
artik bakarken, ayy hopa hep mutluyuz arkadasiz hayat bayram zaten, degil, resmen bugün kim kimle, kim ölüyor kim kaliyor dizisi olmustur.