bugün

aşk acısı çeken bir arkadaşa verilen en samimiyetsiz tesellidir. ülkemizde hemen hemen her erkek bu teselliye maruz kalmıştır. Bu tesellinin hemen ardından , ''senden daha iyisini bulamaz , kaybeden o oldu , birgün kesin geri döner'' gibi artçı teselliler ile hayattan iyice soğutur bu arkadaş.
(bkz: çocuk mu kandırıyosun). eğerki kafayı kuma gömmez ve bu ayrılık size bir şeyler kattıysa doğru bir önermedir. ama hep aynı hataları yaparsanız sürekli bu lafı duyarsınız.
- boşver kanka, karşına daha ne kızlar çıkacak ohooo...
+ eee nolacak sonra?
- onlar da ağzına zıçacak.
+ ...
avutacağını sanıp adamın ağzına dahada sıçmayı sağlayan , klasik cümle .
akabinde "ya ama ben onu seviyorum" denilir. başka kızlar umurumda değil. sadece o olsun isyiyorum.
(ama halden anlamaz arkadaş yine ısrarla devam eder)
"takma kafana yea. sana kız mı yok lan. daha karşına ne merveler, ne ayşeler, ne fatmalar çıkacak." denip iyice kıl edilir.
ulan bunu biz de biliyoz dimi. avutacağına çözüm yolu üretsene be dingil.
(bkz: kanka üzülme ben seni bizim dersaneye götürürüm)
teselli cümlesidir ve ne hikmetse doğru çıkmaktadır. hayatınızı tek bir kişiye bağlayın, bu uğurda yaşayın. ama eğer o olmazsa, bilin ki, mutlaka onun yerini alacak biri karşınıza çıkacaktır.

her aşk ölümü tadacak. sen de hayata bir kere geliyorsun. bunu bilerek yaşa.

(bkz: aşk acısı çekip de kızdırmayın beni)
sevgilisinden yeni ayrılmış kişiye moral verme tekniğidir. *
AMA HiÇ BiRi O OLMAYACAK ,CÜMLESiYLE TAMAMLANAN VAATTiR.
Bir çeşit züğürt tesellisidir, genellikle yakınındaki insanlardan gelir.
türkiye'de geçerli olmayan bir durumdur.
büyüklerin soylediği %100 doğru ve gerçek olan cümle...
en çok annemden duyduğum cümledir. ve doğru da çıkmıştır.
her ayrılıktan sonra sevişecek bir yenisi illaki bulunmuştur.
çocuk kız arkadaşından ayrılmıştır ama seviyordur baya koymuştur.büyük ihtimal ablasının veya samimi olduğu kız arkadaşlarının onu avutmak için söylediği sözdür bu daha ne kızlar çıkıcak karşına.doğrudur daha çok kız çıkıcaktır karşısına ama o üzüntüyüde çekicektir.
yaşı ilerledikçe artık fırsatların azalacağı ,küçükken kurduğu hayallerin yakınında bile olamayacak bir insan için söylenmiş en büyük yalan.
"seviyorsan git konuş bence"den sonra gelme ihtimali yüksek cümle.
terkedilen bir arkadaşa moral olsun diye söylenen klasik cümledir.
*
karşına daha ne kızlar çıkacaka oğlum. hele şu okulu bitir elin para görsün işin gücün olsun bak o zaman 81 ilin hepsinde sevgilin olur. üzme oğlum kendini.
sevgiliden ayrılmış içim içim yanan,yemek yemeyen mutsuz evladını görüp onu teselli eden anne mottosu.
leş arkadaş tesellisi.
standart yorumlarla kız kötülenir.
hani lan nerede diye cevap verilebilecek önerme. anca yolumuzu şaşırmak lazım onu karşımızda görmemiz için sanırım. bu yolun sonu gözüküyor.
kocaman bir yalan cümlesidir.
karşına daha ne çocuklar çıkacak la aynı anlamı taşıyan, üzülme hepsi geçer manasındaki bir cümle.
dünyanın en masum yalanlarından biri niteliğini taşır. çok duyarsın ancak asla gerçekleşmez. açık ve net...