bugün

içinden bakmak gelmeyen erkektir. bir erkeğin canı her zaman güzel kıza bakmak istemez.
çevredeki insanlar tarafından öküz gibi algılanmaktan korkan erkektir. bu arada geçen hafta Late Night with Conan O'Brien'da bir video gösterdiler, amerikalı kadının biri kalçasına gizli kamera yerleştirmiş ve o şekilde sokağa çıkıp kimlerin nasıl baktığını kaydetmiş. gerçekten değişik görüntüler ortaya çıkmış. yani özetle sadece türklere özel bir durum değilmiş.

http://www.youtube.com/watch?v=Gqymyd7oP2A
(bkz: şakirt)
utanır insan bu kadar güzel olunur mu diye kızı utandırmak istememektedir.
-saat 3 yönünden güzel kız yaklaşmakta abi.
+deme lan, çok mu güzel.
-bildiğin taş abi.
+ben böyle anda tutulmuş boynun taaa.

yukardaki durum dışında başka izahı yoktur, yani sanırım.*
Kıza bakıp onu havalandırmaktansa hiç bakmayıp görmezden gelmek en iyisidir.
utangaç veya kompleksli erkek te olabilir.
namahreme bakmayan erkektir. bakmak var ayrıca bir de bakmak var düşüncesini benimsemiş olandır. ya da artizin tekidir. nebileyim.
yanında kız arkadaşı olan erkektir.
daha önemli işleri vardır belki. ya da abazan değildir bilemedim şimdi.
abazan değildir öncelikle. ayrıca her gördüğü kıza yazmaz. mert erkektir yani. benim de anam bacım var ya ona baksalardı bu şekilde mantığıyla yaşar.
Gözleriyle başkasının namusunu delmek istemiyordur.Siz iffetli olunuz ki, hanımlarınız da iffetli olsunlar hadis-i şerifini biliyor ve ona göre davranıyordur. Aferini hakeden erkektir.
karşıdan gelen güzel kız kardeşine bakmayanların erkekeliğinden şüphe duyan yazar hedesi.
Cool adamdır. Sikimde değilsiniz havası vermektedir. Böylece kızların götünü kaldırmaz. Ama nerde türkiye'de böyle adam aq.
sevgilisi çok güzel olduğundan dolayı başkasına bakmaya gerek duymayan erkek modelidir.
arkasından bakacak olan erkektir.
(bkz: miyop)
(bkz: eski sevgili)
beyni belden aşağıda olmayan erkektir.
güzelse ona mı güzel aq.
sevgilisi sadece yanındayken değil, yanında değilken de ona sadık olan erkektir.
mantıklıdır..
adamdır. ya gönlünde biri vardır ya da cinsellikle pek arası yoktur.
gay olması yüksek insan tiplemesi. **
karizma yapıyordur.
Sevgilisine sadık olan bir erkektir. Helaldir.