bugün

Leblebinin istilasına uğramış kuruyemiştir.
Kuruyemişçiye gidip abi hepsinden 65 gram demektir.
Bazen kına gecelerinde dağıtılan çerez paketinin muhteviyatıdır. içinde sarı leblebi bolca yer alırken, en lüks ferdi ise yer fıstığıdır. yerine göre beyaz ve çıtır leblebi ile şenlenen biraz da ayçekirdeği eklenen atıştırmalığın en makbul tüketim tarzı; en kötüyü baştan, en iyisini de sona saklayarak yemektir.
Kuruyemisciden biraz iyisinden yani sırf leblebi olmayanından alayım derseniz kilosu 100 lira olan cerez.
Yılbaşı akşamlarının olmazsa olmaz cerezi fakat fiyatlar kilo olarak uçmuş. 90 100 tl gidiyor. Sırf leblebili olanları daha ucuz tabi. Piyangodan ikramiye cıkma ihtimalinde kaju var.
el yakan cinstendir. artık kabak çekirdeği bile lüks kategorisine girmek için mücadelesini hızlandırmıştır. Allah çekirdeğe (çiğdem) zeval vermesin.
120 tl kaju fıstığına vererek pas geçtiğim kuruyemiş çeşididir.
az evvel kuruyemişçiye girdim. kuyruk vardı resmen.

kuruyemişçi ve yardımcısı ayrı ayrı ilgileniyor müşterilerle.

benim iki önümdeki genç 5 liralık çekirdek,5 liralık tuzlu fıstık aldı.

hemen öndeki bayan da 150 gram çekirdek, 20 gram tuzlu fıstık, 20 gram kabak, 20 gram antep fıstığı söyledi.

sıra bana geldi utandım sipariş vermeye. 300 gram çekirdek alıp çıktım. sonra şok markete gidip fındık, fıstık, badem vs oradan aldım paket halinde...

insanlar ağız tadıyla kuruyemiş alıp yiyemiyor. bu da bu yılbaşına dair içimi acıtan bir anı oldu malesef...
kuruyemişcilerin satılmayanlardan kurtulmak için icat ettiği bir yöntem, bu arada ucuz çerezi çok katıp pahalıya satma yolu.
Asla tercih etmem kendim karışım yaparım o da çok tutuyor aq.
nerden baksan tutarsızlık,
nerden baksan ahmakçaaa..

Başımız belada..

https://www.youtube.com/watch?v=QQ6FSIAd1LA