1. 1.
  (bkz: pierre van hooijdonk)*
  2 ... hadiii
 2. 2.
  (bkz: kartonPierre Cardin)
  1 ... endless
 3. 3.
  en kötü mekanları bile güzelleştirmeye yarayan dekorasyon malzemesidir. ayrıca maliyeti ucuzdur. iyi ustaya yaptırmak gerekir.
  ... palta
 4. 4.
  zamansizca tavandan dusebilir. eger ki ailenizden uzaktaysaniz sinir kat sayinizin artmasina neden olur. usta gelir, yapar ama geriye bir copluk kalir. her yer alci olmustur. temizle temizleyebilirsen. lanet ettirir bulan adama. zaten anlamis degilim, hic de guzel durmuyor.
  ... fabala
 5. 5.
  strafor şeklinde olanları 2-3 yıldır piyasada olan dekorasyon malzemesi. kolay ve zahmetsiz yapılması, ortalığı pisletmemesi gibi avantajlarının yanında strafor olduğu için ufak bir toklama veya çarpma ile zarar görebilir, ayrıca maliyeti fazladır.
  ... bleak poison
 6. 6.
  Yapıları kabartmalarla bezemek için, çoğu zaman duvar ve tavanlarda kullanılan sertleştirilmiş mukavva veya katıklı alçı.
  ... linka
 7. 7.
  kartonpiyer alçısı ve suyla karıştırılarak, koyu ayran kıvamında kalıplarına dökülerek ve içine keten konularak imal edilen ve yine kartonpiyer alçısıyla yapıştırılmak suretiyle çeşit çeşit desene ve hatlara sahip olan inşaat işidir. tabii sadece kartonpiyerle sınırlı değildir. kemer, asmatavan, göbek, gizli ışık, çıta * ve niş vs vs vs ... bütün bu işler kartonpiyer ustalarının yapabildiği işlerdir. bu işleri en güvenli, sağlam ve güzel yaptırmak için, 2 kuruş paradan kaçılmaması en yapılması gerekendir zira kafaya düşebilir.
  2 ... bana mi dedin
 8. 8.
  Muhabbet kuslarinin kemirmeye bayildiklari yapidir.
  1 ... tyrande
 9. 9.
  evi zengin gösteren dekorasyon meteryalidir.
  ... gonlu bol arif
 10. 10.
  cartoon pierre adlı şahsın türkçe adıdır.
  ... tenderdossier