bugün

görsel
görsel
görsel

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Temel Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Gündoğdu, korona virüs salgını ile birlikte daha fazla kullanmaya başladığımız karton bardaklardaki gizli tehlikeyi açıkladı. Gündoğdu, karton bardakların iç ve dış yüzeylerinde plastik film kaplı olduğunu ve insan sağlığı açısından risk yarattığını söyledi.

"Karton görünümlü plastik bardakların içerisine sıcak içecek koyduğumuz zaman içerisindeki plastikten kopan nano ve mikroplastikler bizim bünyemize geçebiliyor. 70 derecenin üzerinde bir sıcak içeceğin iç yüzeydeki plastik kaplamayı parçalayarak binlerce mikroplastiği içeceğin içerisine bırakabildiğini unutmamak gerekiyor. Böylelikle düşük de olsa soğuk içecekler ve özellikle sıcak içecekleri bu bardaklarda içen kişi tarafından mikroplastiğin de yenilmesine neden olabilir." 

https://www.yenicaggazete...a-ediyor-diye-316216h.htm
yine vatandaş kaldığı yerden devam eder.
Saçma salak iddialar. Size ne kardeşim milletin sağlığından siz ne bok yiyorsanız yiyin milletin kafasını karıştırmayın. Ölüme çare bulun çok biliyorsanız.
Ben karton toplayan çocuktan açıklama bekliyorum.