bugün

ilk bakıldığında çok salak bir vaad gibi görünse de, aşkın kişiyi aptallaştırdığını, beynin düşünme ve karar verme mekanizmasını geçici bir süre bloke ettiği gerçeği hatırlandığından bu tür bir vaad de bulunan parti liderine hiç azımsanmıyacak bir oy gelmesine neden olur...

karsiliksiz ask kaldirilacak, tüm aşklar karşılık bulacak... artık siz de sevdiceğinizle doya doya aşklaşabileceksiniz... gibi bir tanıtım propagandası da yapılabilir...
en mantıklı siyasi parti vaadinden daha akılcı vaattir.
eğer bu vaat yerine getirilirse, ibo dinleyip rakı içen genç erkekler, tek başına hüzünlü hüzünlü oturan genç kızlar ortad kalkacağı gibi, gençler daha mutlu olacaklardır. Fakat bu vaadin yerine getirilmesi efes pilsen yetkilileri, sigara üreticileri ve arabesk albüm üreticilerinin pek hoşuna gitmeyecektir. Aynı zamanda farklı karmaşalarda yaratabilir, örneğin aynı kıza aşık olan aşıklarının hepsi de aradıkları aşka kavuşurlarsa bu aldatma vakalarında artış demek olur ve bu kavgalar, şiddet, hatta yer yer kadına şiddet hatta ve hatta cinayetlere kadar gider. o yüzden karşılıksız aşklarla mutlu olabilmeyi öğrenmemiz gerekir.
nasıl yani?

her aşk karşılık mı bulacak şimdi?

hanı şu seni umursamayan hatun artık sevecek mi seni?

beni aldatan kadın, aldatmayacak mı artık?

gözlerinin içine bakarak "senden nefret ediyorum" diyen kız da mı karşılık verecek aşk'ıma?

gerçekten karşılığı olacak mı?

şu bahsettiğin kız karşılık verip sımsıkı sarılacak mı sana?

ya da

o hayatımın kadını dediğim insan gitmekten vazgeçip gelip duracak mı yanım da sonsuza kadar?

karşılıksız aşk ne lan?

aşk kaç kişilik ki karşılık bekliyoruz?

tek kişilik değil mi aşk o da sana aşık olana kadar?

komik olma lan?

kaldırılmasın hiç bir karşılıksızlık...

aşk böyle güzel...

ama olacaksa da

yüzü yeryüzüm olsun... *
bir parti sloganını anımsatan, muhtemelen seçim döneminde oyların su gibi bu partiye akmasına neden olacak bir seçim vaadi gibi duran bir iddia. cem uzan'ı hatırlatır insana.

tüm aşklar karşılıklı olacak!

herkesin bu dünyada bir diğer yarısı olacak.

sevgi, insanların içine işleyecek, insanlar hep mutlu olacak.

vs vs.