bugün

yeni tanışılan insanlara karşı takınılan tavırdır genelde. * *
+ abi fermuarın bozulmuş maşallah beyaz don da bayrak gibi sallanıyor zuhahahahahahaaaaa
- ehe ehe eh eh eeeeeeeeee , güzel , evet güzel.

buna ancak böyle gülünür.
dış ses: hehe nerden buluyosun bu esprileri helal olsun valla ıhıhııhhh.
iç ses: ne diyo lan bu takoz?!
dünyanın en zor işlerinden biridir bu. yapılan bok gibi esprilere mecburen gülersin neden ? çünkü karşında ki adamı yeni tanımışın, hadi bozulmasın diye.. aslında kalkıp iki tokat çarpmak gelir içinden ama nabarsın..
karsidakinin sizi bozmasiyla son bulabilecek ironik hadisedir.

-o kadar güldün komik bile degildi yeminlen.
genelde iş hayatında üstünüzün yaptığı esprilere gösterilen çaresiz tepkidir. *
bildiğin yavşaklıktır. nitekim hepimiz mutlaka yapmışızdır, yapıyoruzdur. (bkz: patron)
karşınızdakini kırmamak için bir süreliğine ona katlanmaktır..

- abi çok kömiksin daha önce bir yerde gösteri falan yaptın mı
- yapmadım ama düşünmüyor degilim

(bkz: pohpohlamak)
-insan mı büyük hayvan mı?
+izafidir be abi.
-hayvan büyük olm hani hayvan gibi deriz yaa *
+hah ha! *
karşınızdakine saygıdır. espriler gerçekten iğrençse muhakkak o da bir zaman sonra bunun farkına varacak ve size saygısından dolayı esprilerinde ısrar etmeyecektir.
.

- "o laflar boy boy seni biiip recep kovboy koççuuumm" diyor yaa filmde.. ahahaha
+ aynı zamanda komiğiz ha?
- evet doğuştan ama ben 7 yaşında doğmuşum, bez israfı olmasın diye... bak yine tutamadım kendimi
+ eheheh ehh eee eehhh evet, ohh güldümde açıldım biraz
- hani bi adam varmış yol...
+ o değilde bi rıza vardı bizim.
- sktim öldü... ahahahah ahahah
+ ??!!??
Karşısınındakinin iğrençliğine iğrençlik katmaktır.
ehi ehi ehi şeklindeki gülüştür. kısadır, nettir ve bir sonraki espri için caydırıcı nitelik taşır. diğer bir anlamda karşındakine kapa çeneni be demek istemişsindir.

(bkz: shut up foolish casanova)
genel beğeni kültürünüze ait ortalamayı aşağı çeken bir eylemdir. ama olsun mühim olan insanların kırılmamaları diyebilirsiniz. bir açıdan doğru bir değerlendirmedir ama ilkeler ne olacak. herşeye gülen birine bir şeyler anlatmanın hazzı alacağınız garanti tepki nedeniyle sınırlı kalacaktır. işin en ideali doğal tepkiler vermektir.
o yüzündeki tebessüm güler yüzlü bir insan olmasından kaynaklanıyordur büyük ihtimal, karşısındakinin iğrenç esprisine gülemsinden değil.
karşısındakinin hadi biri gülsünde rezil olmıyım lan bakışlarına gönlün razı olmadığında yüzündeki acıyla karışık ifadedir.
yapmacık davranış.
ast-üst ilişkisinin öneminin büyük olduğu eylem. eğer espri yapan üstünüz ise hadi bi gülmeyin de göreyim ancak astınızsa onu itin dötüne bile sokabilirsiniz isterseniz tabi.
son derece zorlu ve sabır sınayıcı bir durumdur.bir kaç gülümsemeden sonra nezaket duygusu yerini kafa atma hissine bırakmaya başlar.
(bkz: napalım bizim çocuk da böyle)
insan ilişkilerinin temeli olan durumdur. kadın erkek ilişkilerinin olmazsa olmazıdır. Çünkü yaygın inanışın aksine kadınlar hoşlandıkları erkeklere gülerler.