bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  çıkanların hayatlarında en az bir kere daha karsa gidecekleri söylentisine sahip kale.
  1 ... qb1903
 2. 2.
  darbe yıllarında kızıl bayrak çekilmiş buraya; çokca olaylar yaşanmış, imam hatipliler ile sosyalistler çok kavga etmiş, o zamanlar sol'un kalesiydi kars. bunları kars'ta dede korkut öğretmen enstitüsü'nden mezun olan bir öğretmen'den dinlemiştim...

  gittim, gördüm. biraz yokuş çıkmak gerek. buradan tüm kars'ı rahatlıkla izleyebilirsiniz. rusların köşeye sıkıştırılmaktan korktukları için birbirini kesen caddeleri yaptıklarına şahit oluyorsunuz. havariler kilisesi şimdiki adıyla kümbet camii'nin az ötesinde kalıyor. çaprazında taş köprü ve kars çayı.

  girişte sağ tarafta türbe vardır. savunma unsurlarını görebilmek mümkün. 08:00-18:00 arası ziyaret saatleridir. karşı tepesinde insanlık anıtı vardır. erzurum ekspresi yahut doğu ekspresi ile şehire gelip te kars kalesi'ni görmemek olmaz. kıtlama çayınızı içip gitmek daha da bir keyiflidir. kars uzaktır, yalnızdır.
  5 ... la paz
 3. 3.
  Sizi tarihin ufkunda derin yerlere götüren tepesinde dalgalanan nazlı Türk bayrağı ile göğsünüzü kabartan güzide kalemiz.
  ... kim ki o
 4. 4.
  kızıl bayrak çekildiği rivayeti doğru değildir. o zamanlarda kale asker tarafından korunduğu için turistik amaçlı çıkışlar bile olmuyormuş.

  kalenin içine kadar arka taraftan araçla gidebilirsiniz. tırmanmayı seçerseniz biraz nefesinizi kesecektir ama çıktığınız zaman değdi dersiniz.
  7 ... terekeme balasi