bugün

on sekiz gün sonra 8. nesillerin karnelerini alacağı gün.
karne günü geldi mi başa
eve girmek dert olur sana
kemer çıktımı belden
girmez bir daha.
bizler için sıkıcı geçen gündür.anlam ve önemi yoktur.
13 yil ulan 13 yil once aldim son karnemi.
Transkript sayilmazsa tabi..
Hos onu da en son 5 sene önce aldıysam ben çok yaşlandım sözlük.
şaka maka başlayacak güneş ışınlarıyla gelen ilk günde ilk mezunlarımı vereceğim gündür. bir çoğu sistem çarklarında ezilirken bir çoğu direk evlenecekken bir çoğu okumayacakken istediğim tek şey koyun olmamaları umarım bunu başardığımı göreceğim günler yakındır.
Çıkışta burgera gidip ikili menü yapmaya kalkışacak kalabalık grupların gözümde canlanmasına sebep olan kavram.
Bir eğitim öğretim yılının ardından yapılan merasimimsi tatile uğurlama zımbırtısı.
Anahtar kelimeler ( Halı desenleri, dayak, s****name, inek öğrenci, komşu çoçuğu takdir almış.)
kimilerine mutluluk kimilerine hüzün verici bir gündür bana ise anılarımı hatırlatır.
Üniversitenin ilk dönemi bana ''karneni getir de göster'' diyen babamın sözünü hatırlan gündür.
annemize babamıza karnemizi gösterip el öper, verirlerse bir harçlık alıp koşardık oyuna. Biz başarılı olmak zorundaydık. Ödül başarının sonucuydu. Şimdi başarı ödülün sonucu oldu. Yazık.
işler yolunda gitmeyip vaziyet kötü olduğunda yada bütün ders dönemi yatıp çalışmayıp notlar baştan aşağı zayıf gelince çok kötü ve zor geçen fakat notlar güzel olunca güzel geçen ve 15 günlük veya 3 aylık güzel bir tatilin sizi beklediği gündür.
küçükken hep öğretmen olmak istemiştim ve tam kafa dengi öğretmen bunlar işte.

şakacı piçler :')

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
Öğretmenlerin en mutlu günü. Yaşadın 3 aylar.
bir zamanların heyecan yaratan olayı. yıllar oldu geçti bizden.
görsel
seneler sonra bu defa öğretmen olarak katıldığım, meslek hayatımın ilk karne günü 8 haziran 2018. allah nicelerini görmeyi nasip etsin, tüm yeni öğretmenlere.
Meslek hayatımın heyecanla beklediğim günüdür. Şimdi bana müsaade.

18/01/2019.
Her yıl bol arbedeli geçen gündür. Baba dayakları ile meşhurdur.

Yarın napacaksak artık. Geldi mi ney artık ecel..
CANIM OĞLUM;
BUGÜN BANA YAŞATTIĞIN ONUR VE GURUR GERÇEKTEN BENi ÇOK MUTLU ETTi.
HALA AYAKLARIM YERE BASMIYOR. ŞIMARMA DiYE YÜZÜNE DE BiR ŞEY DiYEMiYORUM. SONUÇTA DAHA ÇOCUKSUN. iNŞALLAH HAYATIN BOYUNCA MUVAFFAK OLURSUN.
görsel
görsel
aldıktan hemen sonra koşa koşa arkadaşlarla internet kafeye gider, eve dönerken de dilenci çetesine çalışıp da hiç para getirememiş sokak çocuğu gibi masum giderdim. karneyi aileme gösterdikten 1 saat sonra (göz boyamak için) ders çalışır, kalan günlerde tatil yapardım.
oğlum 2 kızım ise bir sefer karne aldılar. ben yanlarında değildim. hiç yaşamadım babaların karne günü nasıldır bilmiyorum.
Dünyanın en heyecanlı günü. Tabiki benim için. Karne sözde çocuk alıyor ama o notlar çocuktan ziyade aileye veriliyor.