bugün

yobaz düşünceler uygulanıyor devrim değerleri törpüleniyor.

hayır.
"efendim 80-100 yıl önce böyleydi de şimdi neden olmasın?" diyorsunuz. Tebrik ederim; zaten dünyadan yaklaşık 100 yıl gerideyiz. bi yüz yıl daha koymaz bize.
demiş haberin altındaki bir yorumcu
kız çocuklarını okula hiç göndermeyelim, toptan kurtulalım la çözüm önerdiğim darbe. ahlak bozuyor bu kız milleti. zaten nasıl olsa evlenecek ne gerek var okula, hem zaten türkiye de az okul, az sıra, az sınıf, az öğretmen var, ne gerek var kardelenlere.

(bkz: bunu düşünen nimet çubukçu bunu da düşünmüştü)

(bkz: bir üniversiteye kadın ismi konulmaz)

(bkz: zübeyde hanım)
kız ve erkeği, ateş ve baruta benzeten zihniyetin yakın gelecekte yapacağı darbedir. ne de çok özlemişiz 80 yıl önceki zihniyeti ve gericiliği... izlemeye devam ediyoruz efenim.
zorunlu ayrı eğitim değildir kastedilen, isteyen kız-erkek ayrı okutur isteyen birlikte, kastedilen budur. zaten sözüm ona çağdaş kabul edilen dünyada yani batıdaki eğitim modeli de budur. yani 100 yıl geride falan değilizdir. yakında okullarda serbest kıyafet kanunu da gelirse hiç fark kalmaz artık.
eğitim sistemimiz zaten bir kepazelikler tiyatrosu, şimdi birde cinsi kepazelikler eklenmeye çalışılıyor.
ulan onca yıl çocuklarımıza bir bok öğretememenin hesabını vereceğinize, birde geçmiş birbirine yabancı nesiller yetiştirmeye kalkışıyorsunuz.
eğitime inen darbe olarak adlandırılan olay.
karma eğitime darbe değildir. eğitimcilerin gerçekleştirdiği, içinde öğrencilerinde bulunduğu konferansta eğitim düzeyinin gelişmesi için böyle bir uygulama teklif edilmiştir.
sadece teklif aşamasında şu anda.
ve darbe falan için değil, doğuda , güneydoğuda veya başka yörelerde kız çocukları inanç, töre, gelenek gereği okula gönderilmemekte ve en büyük sebep yapılan araştırmalara sonucunda erkeklerle birlikte o yörelerdeki ailelerin kızlarını okutmak istememesi.
bunla ilgili bir tespit yapılmıştır ve düzenleme yapılmasını önermek üzere kongreden karar çıkmıştır.
elbette bu cümle tasarının ham halini yansıtmaktadır. eğer detaylı bir düzenlemeden sonra uygulanırsa gelecek için faydalı olacaktır.
cahil anne-babası sayesinde okutulamayan kızlarımız okula gidecek üzerlerinden ölü toprağı atacaktırlar. daha geniş düşünüp gelecekleri hakkında karar alabilme yeteneğine kavuşacaklardır. kendini cahillikten kurtaran nice kızlarımız düşünecek ve kendilerine değer katarak diğer nesilllerde okutulmayan kız örneklerini azaltacaktırlar.

not: tek endişem bu tasarı yetersiz düzenlemelerle uygulanmaya geçerse o zaman iş kötü olur.
çok sıkı bir şekilde denetlemek gerekir, kötü emellere alet olunmaması için.
rte'nin bir gün bütün okullar imam hatip olacak gibi hatırlanılan söylemini akla getiren gelişmedir.

(bkz: neredeydik nerelere geldik)
kızları çocukken diri diri toprağa gömmek gibi ileri fikirlerin habercisidir.
aslında darbe filan değildir. gerçi anlatan kişi o kadar gerici bir şekilde açıklama yapıyor ki evet haremlik-selamlık diyorsunuz. işin aslına bakacak olursak üniversitedeyken bir dersteki çalışma konum kanada eğitim sistemiydi. inceledikçe görüyordum ki adamların sistemi oldukça başarılı ve özgürlükçü idi. ve bu sistemde boys only school ya da girls only school yani erkek liseleri ve kız liseleri de vardı. tabi bu liseler diğerlerine bakışa sayıca oldukça azdı ama vardı. gelmek istediğim nokta bunu bir gericilik olarak görmemek lazım, sonuçta kişilerin seçme hakkı olmalı böyle konularda. ama açıklama yapılış bakımından çok yobazca olmuş onu kabul ediyorum.
karma eğitim sistemine darbe indirlidiğinin iddaa edilmesidir.
kanımca darbe değildir.
ülkemizdeki çeşitli aile yapılarına bakıldığında kız çocukların erkeklerle olmaması için okula gönderilmediği gözükmektedir.
(#8925099)
bununla ilgili detaylı haber gün ortası haberlerinde dün verilmiştir.
her taraflı habere detayları öğrenmeden inanmayın.gazetedeki haberde sedece iki kelime kesip yapıştımrışlar.
belirtmek isterimki ne akp liyim ne de nimet çubukçu taraftarıyım.
(bkz: sözleşmeli öğretmenlik yazmasaydınız kardeşim)
(#8912523)
kabul edilemezdir.

eğer kızların rahat rahat okula gönderilmesi isteniyorsa, önce var olan kokuşmuş zihniyet değişmek zorundadır.
bir toplum kendi kızına "potansiyel orospu", kendi oğullarına "potansiyel orospu çocuğu" gözü ile bakmamalıdır.
içinin rahat olmasını isteyen bir toplum, önce içini değiştirmeli, önce insan olmalıdır ki kızıyla erkeğiyle insan muamelesi görebilsin...
en iyisi kızları okutmayalım, onlar tarla olacaklar abisi zaten büyüyünce, ne işleri var okulla kitapla. yemek yapmayı öğretsin anneleri onlara güzel güzel. çocuk falan doğursunlar. erkek çocukları da çırak verilsin küçük yaşta, meslek öğrensin onlar da okumasın. hatta okuyacaklarsa ayrı okullarda değil ayrı şehirlerde okutulsun değil mi? göz göze değince neler olur bilinmez. okul çıkışlarında karşılaşırlar maazallah. büyüdükleri zaman da bakan olup, karşı cinsteki yöneticilerle sidik yarıştırırlar artık, oh ne güzel.
hasta zihniyetin yeni bir hamlesi. anasını s.ktiniz ülkenin helal lan.
fevkalade kabul edilirdir.
daha ergen olan, akil baliğ bulunmayan kız ve erkek çocukları bir arada okutulmamalıdır.
18 yaşından sonra üniversitelerde karma eğitim verilmelidir.
bu sayede ahlaksız ve cinsel saplantılarla başbaşa her gün yeni bir sapkınlık olayının yaşandığı bir ülkeden, ahlak kavramının, iffet kavramının idrak edildiği bir ülkeye adım atmış oluruz.

not: bir kız bir de erkek çocuk babasıyım.
ak partiye candan bağlı olduğum halde hiç münasip bulmadığım düşünce ve uygulamadır.karma eğitim her açıdan şart.
aliye kavaf'tan başka hasta bakanların da olduğunu gösteren olay.
bir de batı'da da böyle diyenler oluyor. batı'yı baştan aşağıya doğru sanıyorlar sanırım. *
asla kabul edilemezdir.

pedogoloji, doğudaki kızların okuyamaması bu işin süsüdür bunu görmeyen gözde kördür. açılım dediler doğuda ilerleme yerine gerileme olmadı mı. hükümet neyi iyi anlattı da iyi sonuçlar alındı. islamik şeker modelde ileriye yatırımdır bu onlar için. kardelen yetiştiripte adam mı ettik ki tepemize koydukta onları. başlığı açanın zihniyetinde hepsi. aman psikolojisi bozulmasın kardeşimin demiyor adam. harem selam okul taraftarı. rte bunu istiyor alt yapısını da sizden bu şekilde destek alıp hazırladı.
kanmasak ya bunlara artık bi zahmet.
batı ülkelerinde * uygulanması tamamda bizim ülkemizde bazı düzenler var ve bunlar avrupa ülkerinden farklı. karma eğitim sisteminin çokmeyeceğinin kim garantisini verebilir ki ilerde. avrupa değiliz biz. amaç farklı. sözde modernleşme eğitim seviyesinin artması vs özde nedir bi bakın. şimdi eğitim iki daha iyi görülsün diye göz yumup boğun mu eğeceğiz olana. başımıza geleceklerin sorumlusu olmak istemez kimse.
bence bütün dişiler yasaklansın insanıyla hayvanıyla, hep ahlakımızı bozuyolar.Atıydı eşeğiydi kaç ahlaklı türk gencini harcamıştır.
kız çocuklarını okula göndermek istemeyen ebeveynlerin bakış açısının devlet tarafından haklı bulunduğunun ifadesidir. ondan sonra o bölgede değişim veya o kızların daha ileri bir seviyede eğitim alacakları okullara gönderilmesini beklemek saçma olacaktır.

birbirini tanımadan büyüyen nesillerin sağlıklı ilişkiler kurma yetenekleri de gökten zembille inmeyecektir. demokratik açılım yaparken medeni kapanımdan bahsetmek ilginç tabii.

(bkz: zembil)
ulan başbakan allahına kurban senin, aq 28 şubat ı bu haberle bitmiştir. 1000 yıl sürecekti, 12.yılında dibine kibrit suyu döküldü, şimdi tasfiye edilecek bir de yegeni var 1000 yılcının.

28 şubatcıların götüne batan, özel harekat polisleri idi, agır silahlarını ellerinden alarak başladılar onra dagıttılar onları, e 33 er hadisesinde 33 vatan evladını silahsız korumasız gönderdiginizde otobüs çevrilmiş sadece asker olanlar alınmış, 2 saat yürütülmüş bir köye ulaşmış sonra bir saat daha bilmem ne olmuş, özel harekattaki yigitler dayanamamışlar ve amirlerine karşı gelerek baskın vermiş ve bazı çocukları da olsa kurtarabilmiştir, bizlerde sag kurtulan vatan evladı gazilerimizden ögreniyoruz bu ihaneti, bu ihaneti yapanlar şimdi nerde demeyin!!!

2. gözlerine batan şey ise kız kolejleri idi bu cunta leşlerinin, hemen kapattılar...
olması durumunda aihm e bile gidebileceğim olaydır.

edit: neden eksiliyorsunuz ki? koca okulda tek bir kız bile olmazsa ne zevki kalır ki okula gitmenin?
(bkz: nimet çubukçu nun zekasının sorunsallaşması)
Vay canına! Şimdi Türkiye'de feci gay ve lezbiyen insan sayısı artacak. En azından karşı cinsle yakın olunca daha düzgün oluyordu gençlik. Bunlar yakında üniversiteleri de kaldırırlar, ne gerek var değil mi? Cahil kalalım hep.
fena mı be. sapıklar kız lisesi önünde laf atacak kız bekleme fantezisini uygulamaya alacaklar. hepsi tek yerde olunca da sopalaması kolay olacak.