bugün

sevgisinde eksiklikler olabilen sevgilidir.

şöyleki ikimiz de öğretmenlik mezunuyuz, daha yeni. branşlarımız farklı. onun branşı batıda da açılıyor. benimki ise direkt doğu. 5 yıldır inişli-çıkışlı, ayrılmalı, sancılı bir ilişkimiz oldu. zaten hep uzaklarda kaldık birbirimizden. üni döneminde hep bu mesafeden dolayı sorunlar yaşadık. şimdi son bir kez birleştik ve o kariyerini seçecek galiba. ben de realitenin farkındayım ve romantik davranmayacağım. zira o hayatını düşünüyor ve ben ona gel diyemem.

şu an neden konuşuyoruz? ne yapacağız? ne olacağız ? hiçbir cevabı olmayan sorular zinciri.

sisli bir gelecek. bir türlü önümüzü göremiyorum. sırf onun için kaç kişiyi elimin tersi ile ittim kenara.

bilemiyorum altan, bilemiyorum.

edit: imla. ayrıca atanamama ihtimali de var ki hiç girmedim o konuya.
En guzelini yapan sevgilidir.

Erkek kadin fark etmez, once can sonra canan.

Amk iki sevisecegiz diye, gelecegimi mi yakayim?

Tabi ki kariyerimi yapacagim.
duyguya sümüğe boğmaya gerek olmayan mesele. normal, yetişkin bi tercih.

başkasına tercih etmemiş. bak bu da teselli ödülün olsun mesela.
he tamam kariyer deyip de çok realist arkadaşlar geldiğine göre dağılabiliriz. her şeyi siz biliyorsunuz zaten sik kafalılar.
Aşk eğer gerçek aşksa tercih edilmeli. Ben kendimi sorguladım kariyeri seçtim. Arkama dönüp bakıyorum pişman değilim.
ki kariyer dediğimiz şey ise sadece batıda olmak. 5 yıllık bir geçmişe de saygısı yoksa... sanırım diyecek söz yok gibi. bakacağız umarım mutlu sonlar biter.
Yorumları okudukça insanlığın korkunç bir hale geldiğini iyice idrak ediyorum. Geçici bir hayatta aşk ve kariyer arasında (kariyer dediği de zengin olayımdan ileri gitmek değildir) kariyeri seçen insanlar işte insanlığın geldiği korkunç noktayı gözler önüne seriyor. Bu hayatta en keyif verici şey bilim ve sanattır. Bu iki şeye sarılan toplumlar özgürlüğün keyfini çıkarırlar. Özgürlüğü nasıl değerlendirirsiniz bilmiyorum ama zengin olmak için ya da insanlara ''bakın ben sizden daha iyi konumdayım" demek için ömrü tüketmek ahmaklığın göstergesidir. Kariyer diyen kişilere dikkat edin. Aşk deyince aklına karşı cinsle yaşadığı duygudan başka bir şey gelmeyen insanlar hepsi. Dışarıda üşüyen bir köpeği alıp onu ısıtmak da aşka dahil arkadaşlar. Bir kediye sarılmak da aşka dahil. Aşk sandığınız kadar basit değil arkadaşlar. Öleceksiniz ve Yok olacaksınız arkadaşlar. Çok yazık.
Para bitti ask bitti askimiz güme gitti olmamasi icin gereklidir evet. Kadin olsun erkek olsun fark etmez kim yaptiysa helal olsun. Realisttir gucludur uygun pozisyon yakalanirsa evlenilesidir.
Akıllı kadın erkektir. Ne sevgilisi yav, önce para pul kariyer. Kariyer olursa sevgili de olur bence. illa olur yani. inşaat amelesi ile inşaat mühendisi arasında çok bir fark yok aslında hele de dağın başında bir şantiyedeyseniz ama işte kimse mühendise şu kalıbı yerleştir amk diyemez.
Fazla gurur göte vurur er geç bu kiside layigini bulacaktir.
Doğru tercih yapmıştır.
Biryerde haklı kişidir. Evet.
sonradan görmedir.

kendini '' ileride başarılı bir işim ve çok param olursa '' korkusuyla yöneten kişiler için beklenen harekettir. bu türün insanları, elinde olmayanı daha çok arzuladığı için günün birinde aldatılma ihtimaliniz de yüksektir. çünkü kariyer adına gayret gösteren birisinin, sizin duygusal desteğinize ihtiyacı yoksa aranızdaki münasebeti aşkla açıklayamazsınız. bu durumda seçtiği şey de tam olarak '' kariyeri aşka seçmek '' değil, '' eskiyi ver, yeniyi al '' dır.

(bkz: geçmiş olsun)
hayattaki idolu marilyn monroe olan ergenlerden ilham alınmıyor neyse ki gerçek hayatta.

okuyun, büyüyün bi. aşkiiagm kredi kartimi ödeseeneee nooluuuğr diye ağladığınız bi hayatiniz olmasın. adam adam diye yaktınız başınızı daha hala uslanmıyosunuz.

utanıyorum lan sizden.

neyse, kendine göre doğrularının peşinden giden insandır. önce can derler, hayallerini hedeflerini tutamamış insan kırılır, dağılır, her gün eksik uyanır. sevdiklerinizi aşk meşk diye kandırıp hayallerinden alıkoymayın. saliverin gitsin, dönerse sevişirsiniz.
Kariyerle evlidir.
Adam gibi sevgilidir. Böyle terk edildim ama olsundur.
Mükemmel tercihtir pişman olmaz. Sevgili işi boş iştir.
(bkz: BEN)