bugün

türbandan sonra bir an önce olmasini umut ettigimiz hadise. bekle bizi iran sana geliyoruz.
inşallah o da olacaktır. avrupa ülkelerinde de yasak değilken neden bekle beni isveç demiyorsun? cevabı şu: sen bir sivilceli veletsin.
" flaş flaş flaş.. yıllardır ceza evinde tutuklu bulunan kara çarşaf, dün gece tutuklu bulunduğu ceza evinden serbest bırakıldı."
(bkz: bunu mu demek istediniz)
olması çok muhtemel hadise.

efendi efendi başörtüsü takarken birden türban takmaya başlayan kadınlar ileride daha da radikal örtünme biçimlerine geçebilirler. şu an türban serbestliğini nasıl elde etmişlese kara çarşaf serbestliğini de aynı şekilde elde ederler. hem zaten aslında pek bir fark yok aralarında. türbanı siyah tak, mantonda siyah olsun al işte kara çarşaf. türban zaten kara çarşafın renkli halidir.

kaldı ki sokaklarda kara çarşaflı bir sürü kadın halihazırda zaten var.
(bkz: islam laşmakla yükümlüyüz araplaşmakla değil)
(bkz: turuncu çarşafın serbest bırakılması)* *
neden bekle bizi iran diyoruzda isvec demiyoruz sorusu cok önemli bir sorudur. isvec le bizim aramizda söyle bir fark vardir onlarda öyle bir tehlike mevcut degildir. adamlar dinlerini ve poliitkalarini ayri ayri yasayabiliyor. bizim medyalarimiza bakarsaniz ic dis borc, terörizm konusulmuyor türban konusuluyor, sunu yaparken oruc tutmak olur mu vs vs gibi konular konusuluyor. bu yüzden bekle bizi iran.

yakinda oda olur bekle sen diye cevaplanilacak istek.
baykal efendi bu yönde bir fetva verirse olabilir.
evet söz baykal'da.
olması muhtemel, lakin o kadar da inanmadığım hadisedir. adamın ümüğünü sıkarlar! kolay mı öyle iran gibi değişmemiz... tabi onların bu konuda hamle yapmasına da engel olunmalıdır. iran olunma ihtimali vardır, çünkü oldukça geri bir ülkeyiz. her bir şeyimiz eksik... okuma yazma oranı bir kere berbat. cehaletin kol gezdiği böyle bir ülkede, isveç modeli değil de iran modeli düşünülür.
ooooooooohaaaaaaaa derim ben artık.kara çarşafıda anlamış değilimdir hani . onu giyinince daha mı bir sevap alınıyor anlamıyorum ki.örtünmenin amacı hatlarını kapatmak diilmidir.çarşaf olmayınca olmuyor mu? pardesü giyince açıkta mı kalıyolar yani bütün pardesülüler çıplak mı?görüntü kirliliği ve de her şeyin cılkını çıkartmaktan başka bir şey değildir.
(bkz: bölgelere göre serbest çarşaf renkleri)
olmayan şeyler diye söylenilen aslında olabilecek şeylerin getirisidir. türkiyede köy yaşamının hiçbir zamanında kara çarşaf yoktur büyük şehirlerin gecekondu kısımlarında yaşayan insanlarda bolca görülen ortaçağ kıyafetidir. bu belirli bir politikanın sonucu olarak arabistan, iran gibi devletlerden ithal bir kıyafetdir. atatürk zamanında yasaklanan peçe, sarık gibi kıyafetler onun günümüzdeki yansıması türban günümüzde bir özgürlük değil atatürkün kurduğu sistemi devirmek için atılan ilk adımdır. çarşaf asla serbest olmaz diyenler türkiyenin gecekondu bölgelerine bir göz atmalılar nasıl ki laik türkiye cumhuriyeti düşmanları şuanda iktidar oldular çarşafda aynı şekilde serbest olur. ama önce alışmak gerek ki alıştırılıyoruz. türbanla özgürlük kelimelerinin yanyana kullanılması gibi bir ironinin yanısıra bunların özgürlük savunucusu olmalarıda ayrı bir ironidir. tabiki türbanı 'masumhane gösterme çabaları olanlar', ve 'gerçekten samimi olanlarda' vardır. ama önemli olan özdür ve o özde kirlidir. insanları korkutuyosunuz diyenlere verilecek cevap ise önce bu korkunun kaynağını araştırmalarıdır. (bkz: kediye ciğer emanet etmek)
(bkz: çok yakında)
az kalandır.
birileri polemik yaratma felan diyor duyuyorum napalım susalımda başıma sarık mı geçirsinler?
(bkz: yok artık devenin naylon çorabı) (bkz: karanlık çağa geri dönüş) *
evet, açıp bakıyoruz yüce kitabımıza hmm... hmm... evet, böyle bir şey yok bulamadım! çarşaf yok! kısacası hiç birşey yok! ayrıca, bu polemikten orgazm oldum: haaahaaaaaaaaaa evet, evet boşalıyorum evet....
isveç'te hali hazırda uygulandığı öne sürülen önerme. öyle olsun; ancak aynı ülkede tıpkı çan ve ezan gibi, ateistlerin de günün belirli zamanlarında tanrı yok şeklinde duyurularını hoparlörler vasıtasıyla ilan etme hakları bulunmaktadır ve bu son birkaç senedir uygulanmaktadır.

kara çarşaf serbestse çıplaklık da serbest olsun. madem laiklik kimsenin tasarrufunda değil, ahlak niye birilerinin tasarrufunda oluyor? ötekileştirmenin adını muhafazakarlık koy, laikliğe saldırma gücünü demokrasi olarak duyur, oh ne ala memleket.

kara çarşafı özgürlük olarak algılamayı meşrulaştırmanın adına ne denir, biraz da buna kafa yormak lazım...
kara çarşaf zaten serbesttir.
cehalette serbesttir neticesinde , her zaman cahil kalmış insanlar olacaktır
üst insanın görevi önce bu insanları eğitmek ,geriye kalan eğitilmeyi "günah","ahlaksızlık" vs. vs. olarak gören cahil sınıfı doğru ve insani ahlaka doğru gütmektir.
bir kısım amerikanvari yolunu şaşırmış tebaa din kisvesi altında hali hazırda türkiye'de kitleleri gütmektedir ama bunlar islamın "ekümenik"liğini amerikalarda kurmak isteyen güruha mensuptur,islamın ekümenikliği olmayacağı gibi bu durum bu "zeki" meczupları günahkar kılar..
ardından çok eşlilik serbestisinin gelmesini beklediğim hadise.
o kadar ninjayı bir arada görünce beni donatello olmaya itecek durumdur.
shredder kim olacak derseniz tabii ki de rte!