bugün

kılışdar'ın işi bu. bak demedi demeyin o çıkacak altından.
Kar yağmaması buzul takabakalarımızın erimesi demektir. Yazların Daha sıcak geçiçeğine işarettir.
küresel ısınma, sera etkisi, bina fazlalığı-yüksek bina çokluğu-, kişisel araç fazlalığı -özellikle lüks olanlar-, sigara, egzoz vb. zehirli gaz salgılayan ürünler,ağaç, orman ve yeşillik alan azlığı vb. sebeplerden ne yazık ki normal saymak durumunda kalınan durum ve bu durum yüzünden yer altı sularının depolarının tükenmesi durumunda ciddi bir susuzluk, kuraklık söz konusu olma ihtimali var gelecek yıllarda. isteyenlar daha kapsamlı şekilde internetten araştırabilirler. https://onedio.com/haber/...bilgi-sahibi-miyiz-810343
kış bitecek! hala tık yok. kar yağ hadi keşke yağsanda kahve, kitap pencere önünde bi foto çekilelim sosyal medyaya yükleyip artistlik yapalım seninle hadi.
Ne kar yağıyor, ne yağmur. Böyle giderse deli çılgın bir kuraklıkla karşı karşıya kalacağız Zaten ülkemiz bol su oranına sahip değil. BAkalım seneye bizi nasıl bir kış bekliyor olacak...
bu sene 2 kere yağdı o da deprem zamanına denk geldi amk.
Bizi bekleyen en büyük tehlike kuraklık. Ona da depreme de çözüm bulamıyorlar.
şimdilik gündemin ana maddesi deprem. ancak en az deprem kadar konuşulması gereken bir kritik konu da kuraklık. istanbul'da barajların doluluk oranları %35 seviyelerinde. 17-18 milyon insanın yaşadığı şehirde bu su kime, kaç gün yetecek?
kuraklık deprem kadar tehlikeli. bizler de bireyler olarak önlemler almalıyız. eskiden beri kaynakları gereksiz yere harcamamaya çalışan ben daha fazla dikkat eder oldum. muslukları gereksiz yere açmamaya çalışıyorum, duşta geçirdiğim süremi azalttım, balkonu arabayı yıkamak yerine silmeyi seçiyorum. hepimiz önümüzdeki günlerde daha dikkatli olmalıyız. allah 1 damla suya muhtaç etmesin.
Böyle sonuçlanabilir.
görsel
istanbul'a da yağmayıversin.
Feci bir durum..ayaz çekilmiyor. Hoş kar yağsa da dona çekiyor yine ayaz yiyoruz. Kötü ikilem.