bugün

(bkz: izin vermek)

yaşadığı toplumu tanıyamamış, değerlerini bilmeyen, kadın erkek ilişkilerinde halen cahiliye dönemi kuralları geçerli sanan, kadınların çalışmak için eşinden izin alması gerektiğini düşünen beyinlerce tartışılan gereksiz bir konudur.

eşine danışmak ayrıdır, izin istemek ayrı.
eşinin emeklerinin boşa gitmesini istemeyen erkektir. normalde kadının çalışmamasını istemek gayet doğal karşılanması gereken bir eylemdir. bu durumda erkeğin evi geçindirebilecek kadar maaşı olmalıdır elbette. fakat bu zamanda bütün kızlar okuduğu; bütün kadınlar da üniversite mezunu olduğu için "otur evde" demek mümkün değil. çalışmasını istemiyor olabilir, ama o emeğe de yazık. fakat en nihayetinde, kadının çalışması doğru değildir. ev işleriyle yeterince yorulan kadın bir de işe salınmamalıdır. bu durumda hem işin, hem evin götünde patlaması durumuyla karşılaşabilir. çocuğa bakıcı tutarak, eve temizlikçi alarak evde huzur, birlik beraberlik sağlanmaz arkadaş. mecbur değilse, öyle kıçını yırtıp çok da iyi bir yerden mezun olmamışsa; hele ki erkek evi tek başına geçindirebilecek kadar para kazanıyorsa, kadının çalışmasına gerek yoktur. doğru değildir demiyorum; gerek yoktur. ben size gerizekalısınız demedim, zeka geriliği var dedim gibi oldu lan.

her neyse.

bu dönemde kadınlar pek bir nankör anam. kocaları milyon dolarlar da kazansa "ben niye oturuyorum ki? yarın aldatır bu beni kaçar. ben de çalışıp kendi paramı kazanayım, aldatırsa nanik yaparım" düşüncesi içerisindeler. kocanın "karısı" olup kıçının üstüne oturmadığın sürece istediğin kadar çalış rahat olmazsın gülüm. ona göre adamla evlen o zaman, deli etme beni.
selamın a.

sığır mıyız?
gavatlıkta nirvanaya ulaşmış kemalist adamdır.
Kadın evcil bir hayvan olmadığı için çalışabilir.

Çalıştıranda kocası değildir, kendi istediği için çalışır.
Ülke batmış iki maaş değil üç maaş bile yetmeyecek durumdayken bazı embesillerin kadını hala ekonomik köle yapmaya çalıştığı başlıktır.
Kadın evinin sultanıdır.dışarıda işçilik yapmasına gerek yok.
2000tl asgari ücretle evi geçindirebileceğini sanan yobaz kesimden birisidir sadece.
(bkz: ben)

%50=%50
kadın=erkek

ekonomiye sadece %50'lik kısmın katkı vermesini beklemek en hafif tabiriyle mallıktır. hepimiz çalışıp hepimiz eğleneceğiz.
Adam değil gavattır. Karısı patronuna kendini sergilerken evde çocuk bakan kılıbık, erkeklerin yüz karası, utanç kaynağımızdır. Aynı zamanda bu cinsimiz karısının patronuyla olan iş seyahatine ses çıkarmaz ve gözünün önünde karısına iş atılsa ağlayarak kaçar.
karısının çalışmak için kendisinden izin istemek zorunda olmadığı adamdır.
Kadın süs eşyası olmadığına göre ekonomiye ve istihdama elbette katılacak, bunu tuhaf karşılayanların aklına şaşarım.

Tabi şu var, çalışan kadınlara şehvetli gözlerle bakan orul orul o. Çocukları bunu gavatlık olarak görebilirler.

Bu deyyüslere şunu hatırlatmak gerekir. Eve kapattığın kadın sen çalışırken seni alacagavata çevirebilir. Zaten bu tiplerin geneli alacagavattır. Ama etrafta ben karı çalıştırmam diye böğürürken parlayan boynuzları göz kamaştırır.

Kadınlar sizin malınız değil. Onlarda insanlar ve istediklerini yaparlar. Tabi kendini buna yakıştırmayan kadınlar bundan müstesna.
Kendi fikri, kendi kararı. Saygı duyarım.

Çalışsın tabi. kasadayken kredi kartını çıkartıp ödeme yapması yok mu? insan resmen organizma oluyor.

Wow! Çalışan kadınlar bir harika dostum.
Yeni Türkiye! Devam et, yeni kariyer,ayarlar,çıkış.
Gavattır. Patronu seyahat ayağına karısını doggyde harım harım harcarken bu gavat da evde otuz bir çeker.
Ekonomik olarak rahata ermek isteyen adamdır.

Ne öyle amk evde kedi gibi karı mı beslicez, gitsin çalışsın.
Özgüven problemi olmayan adamdır.
ne iğrenç iğrenç yorumlar var ya sözlüğü bırakma sebebisiniz.
evini geçirdirebilmek ve bu sırada açlıktan ölmemek için karısını binlerce sapık ve psikopatın arasına gönderen adamdır.
o da istemezdi ama mecbur'du.
Çünkü namazında niyazında hırsızlar;
camiden ayakkabı, cebinden bin liraları, devletten milyonları çalıyor.
kadın elbbette çalışabilir ama; bir adam eşini toplu taşıma ile işe gonderiyorsa; açsın otobüste taciz, metroda taciz, metrobuste teciz videolarına baksın. orda taciz edilen hanımlarda birinin kızı, kız kardeşi, eşi.

eşini özel otomobille ise gönderen adamlarda; motosikletlilerin, kamyoncuların ve diger sapıkların taciz ettigi kadınların korku dolu hikâyelerini bi dinlesin.

daha işyerine gelmeden bütün bunlar yaşanıyor/yasanabilir.

kadının sorunsuz, güvenli bir şekilde işyerine ulaşımı sağlanmadıkça, isyerinde yine taciz riskini ortadan kaldıramadıkça çalışması büyük riskler barındırır.

siz bakmayin kadın çalışsın diye nara atanlara; her türlü sömürmekten başka amaçları yok.
Kendini güven altına alandır...
gavaddır.

vurduruyordur.evet.
Evinin yükünü paylaşmak isteyen adamdır. Normaldir. Üzerinde konuşmaya çok da gerek yok. Hangi yıldayız yaa...
Bunun için izin mi vermek gerekiyor herkesin kendi ekonomik özgürlüğü olmalıdır. Kadın erkek hiç farketmez herkes kendi ayakları üzerinde durmalıdır.
Pardon, izin vermek ne demek? Kadın evlenince köle mi oluyor? Bu yarak kürek herifler mi bize hükmedecek? Yürrrüüü anca gidersin vasıfsız.