bugün

yine hüzün yine bu ses...
pazar sabahı erkenden olduğu zaman işte o an küfür ettiğim olay.
bir de şarkıdaki gibi söylendiğinde rakıyla enfes giden ritüel...
şuan dinlediğim ve beni derin anlamlara gark eden bir türk sanat musikisi eseri.

saol melahat gürses.

--spoiler--
beni kaybettin artık, sen çok bekleyeceksin...
--spoiler--
başlığı okurken bile haktan gibi mırıldandım sözleri, dinleyecegim. tesekkürler.
Almaya gelecekler diye düşünüyorum. sen durma eleştir durdururlar mı seni? Koçbaşıyla kırarlar o kapıları.
Kapın her çalındıkça beni düşün zalımın kızı!
açmıyorum amk.
iki duble içeceğim diye kendime söz vererek doldurduğum bardağın, şişeyi bitirmesiyle neticeye kavuşmasını izliyorum şuan.
Öyle bir eserdir...
--spoiler--
kapın her çalındıkça o mudur diyeceksin
beni kaybettin artık, sen çok bekleyeceksin.
hele bir yalnız kal da nasılmış göreceksin.
--spoiler--
(bkz: Haktan) bey diyeceksiniz !
askerde yusuf adında bir arkadaşım vardı bunu bir söylerdi tüm koğuş onu dinlerdi hey gidi hey ... 349 ksd çılgın poşetler..
Kapım her çalındıkça bekleyeceğim seni. Bendeki o saf sevgiyi arayacağım her zaman belki ama sendeki gafleti art niyeti aramayacağım. Sen hiç bilmeyeceksin. Günü gelince karşılaşacağız dost sofrasında,biliyorum. herkesin gözüne bakacaksın yine tek tek beni rüsfa ettiğin gibi kendime, rezil etmişmiyim seni diye. Bil ki bana yaptıklarını sana asla yaşatmayacağım çünkü sen bilemezsin ki sevmeyi, sevenin gözünden sana bakmayı, sevilmeyi.
--spoiler--
kapın her çalındıkça o mudur diyeceksin
hele bir yalnız kal da nasılmış göreceksin.
--spoiler--

gerçi artık dinlemiyorum ama gece gece akla geldi. Aklımı üzmemek için bi sefer daha açtım.
https://youtu.be/LuUrxvX4xC8

Abi eskiler gibisi yok ya.
hele bir yalnız kal da nasılmış göreceksin...
“O muuuuuuu dur diiiyeceksiiiinnn.”
Başlığı görür görmez beynimde yankılandı.
Mükemmel bir parçadır özellikle melihat gülses'ten dinliyorsanız.

"Beni kaybettin artık sen çok bekleyeceksin" der ama her söyleyişinde kalbe koca bir hançer gibi saplanır. Nokta.
Kezodur diyeceksin diye devam eden saint erecto parçası.
Beni üzen bir şarkı, beni tüm şarkılar üzüyor gerçi bi de şarkı da şey diyor "beni kaybettin artık, sen çok bekleyeceksin" sence üzülse gider miydi be melihat ablacığım.
Şarkının en iyi yorumcusu türkiyenin şan imparatoru Haktandır.
Sabah çok da gitmeyen bir şarkıdır.

Kapın her çalındığında
O mudur diyeceksin
Beni kaybettin artık
Sen çok bekleyeceksin

Diye devam eder. Giden gitmiştir. Bir nevi teselli edersin kendini ama bir yandan da ağlarsın.
Ardından, "Bir gece ansızın gelebilirim" dinleyerek yüreğe su serpilmelidir.
Ağla ağla nereye kadar azizim?!
kapın her çalındıkça
o mudur diyeceksin
beni kaybettin artık
sen çok bekleyeceksin

hele bir yalnız kal da
nasılmış göreceksin...
yusuf nalkesen'in çok sevilen arabesk işlerinden biridir.. bu tür şarkılar türk sanat müziğine zarar vermiştir.

geleneği takip eden gelenekten kopmayan bestekarların 'piyasa' için 'halk sevsin' için yaptıkları şarkılarda bile kalite söz konusudur.
ama bazı şarkılar tam anlamıyla bir yüz karasıdır. bu da onlardan biridir.

zamanla bu tarz şarkılar o kadar çok artmıştır ki sanat müziği dediğiniz zaman herkes bu şarkıları söyler olmuştur... toplum klasik eserlere veya gelenekten beslenen eserlere yabancılaşmış, iyi şarkılar kıyıda köşede unutulmuş arabesk diyebileceğimiz şarkılar ön sıralarda yerlerini almıştır...

sanat müziği bu değildir arkadaşlar...