bugün

içinden odun, daktilo, gerekli bütün alet edavat çıkar idi.
(bkz: unga bunga)
bir bölümde suya düşen kadınları boğulmaktan kurtarmak için havuzdaki bütün suyu içtiğine şahit olmuştum. o günden beri benim için gerçek kahramandır. ayrıca "kaaptaaan mağara adamı geliyor, anacıııııııım" diye bağırır.
bir zamanlar süper kahramanların kaslı,yakışıklı ve özel kostümlü olmadığı güzel günler vardı.işte o günlerde saçı sakalı birbirine karışmış,görünüşte itici ama mükemmel bir yüreği olan biri yaşardı.ismi ise kaptan mağara adamıydı.
kaptan mağara adamı geliyor anacımmmmmm diye bağırarak zor durumdakilerin yardımına koşan, bir neslin sokaklarda anacımmmm diye naralar atmasını sağlamış, bir dönem çevirmen ve seslendirme sanatçınlarının yeteneksiz olduğunun ıspatı çizgisüperkahraman.
taş devrinde en çok sevilen karakterlerden biri. bir de oğlu vardı. kaptan mağara adamı dendiği zaman "ve oğluuu" diye aradan zıplardı.
clark kent'in kıllı versiyonu. yanılmıyorsam kuru temizlemecide çalışıyordu. kılık değiştirmek için bir askının arkasına geçiyordu ve askının arkasından rengarenk ışıklar saçılıyordu. sonra bulunduğu binanın penceresine çıkıp "kaptan mağara adamı geliyor anacııımm" diye böğürürdü. paso içinden bişeyler çıkarırdı. taş devri halkına önemli hizmetleri olsada sevmezdim kendisini.
berberle arasında şöyle bir diyaloğun geçmesi mümkündür;

kaptan mağara adamı: komple traş ne kadar?
berber: saç-sakal mı?
k.m.a.: yok yok komple
(bkz: fenerbahçeli faruk)
sopasindan cikan kusla ucan bir kaptandi bu

(bkz: killi kaptan mi olur lan)
(bkz: levent inanır)
taş devrindeki kıllı tüylü tedarikli kaptan mağraaa adaaaamıııı geliyoooorrr dank! ve sakar sevimli,kahverengi yaratık.
oyle bir kıl vardır ki bunda,maymun bok yemis.*
kabuklu fıstık görünümlü çizgi film kahramanı.
çok imanli oldugunu zannetigim kisi*
herkesin kendisi hakında aynı şeyleri yazdığı kahraman.
kıl/saç kala:7 kişi
laptan mağara adamı anacığım:7 kişi
içinden/ saçından * bir şey çıkarma: 3 kişi
ay sıkıldım. ben de bunları yazmak istemiştim. herkes yazmış. herkesin yazdığını yazmak olmaz.
yer fıstığından bozma süper kahraman
(bkz: kamyondan bozma otobus)
(bkz: hasan sas ın fifa99 daki hali)
(bkz: ilgisiz sevgili)
karşısındaki insanı tanımadan dingil diyenler için kullanılan tabir..
çocukken hiç sıkılmadan izlediğim, ve izlerken sürekli güldüğüm, şimdi olsada izlesem dediğim harika çizgi film kahramanı.
artık olamayan cocuklugumuzun guzel cizgi flimlerinden. pikacuyu herturlu dovecegine inandıgım bir donem iki beden kucuk bir cocugu da piyasa cıkmıs super kahraman.
benzemekten gurur duyduğum çizgi film karakteri.**
geçmiş zaman kahramanıdır. zaman o kadar geçmiştir ki, hayal olduğu sanılır. halbuki o zamanlar yaşam zordu. böyle şimdiki gibi ulaşım filan şey değildi. mesela bilgisayar internet yoktu. biz abacuslerimizle bağlantı kurardık dünyaylan. tabi iki kibrit kutusu bir miktar iplen telefon şeederdik. ben çok konuştuum için telefon faturası kabarık gelirdi. bir keresinde hiç unutmam... eee... ay unuttum şimdik. neyse böle şeylerden bahsedince yaşım çıkıyo anacııımmmmm...
magar adamligina diyecegimiz yok da adamin kaptanligi nerden geliyor. ortada ne deniz var ne gemi diye dusunurken amerikalilarim captain kelimesini ayni zamanda askeri bir rutbe olarak kullandigini hatirlamama sebep olmus killi insan.
bu kişi bir mağarada kapalı kaldıkları bölümünde sakalından dinozor çıkarmış, ona mağara duvarlarını yedirerek ekibini kurtarmış ve bu şekilde de gelmiş geçmiş en süper süper kahraman olduğunu herkese ispatlamıştır, batman olsun örmcek adam olsun koy bakalım kapalı bir mağaraya da çıkabiliyorlar mı?
en sevilen çizgi film kahramanlarından biri.