bugün

insan değil yaratık bunlar ...

görsel

Antalya'nın Alanya ilçesindeki mezarlık alanda çok sayıda kaplumbağa ölü bulundu.

Saray Mahallesi Damlataş Sahil Mezarlığı'nda yaşayan kaplumbağa ve sokak kedilerini beslemeye giden Pınar ve Osman Aydın, çok sayıda kaplumbağanın taşla ezilerek öldürüldüğünü gördü.

Aydın ailesi, çektikleri görüntüyü hayvanları sürekli besleyen ancak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle gelemeyen Fatma Zehra Zengin'e attı.

Zengin, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerle sorumluların bir an önce bulunmasını istedi.

https://www.google.com/am...vahsice-olduruldu-1736488
süleyman çakırın hapishanede bir çocuk katilini çocuğu öldürdüğü şekilde kafasını taşla ezerek öldürdüğü sahne aklıma geldi bunlarda o şekil kaplumbağayı öldürdükleri gibi recm (idam) edilmeliler.
Bunu yapan kişi(ler) itlaf edilmeli.
Allah seni kahretsin insan olamazsın sen!!!.
Bunu yapan ıslah olmaz! Kimseye zararı dokunmayan kaplumbağalardan ne istedin şerefsiz?
Adi pislikler, söyleyecek kelime yok, nasıl insanlar bunlar?? hayret ediyorum valla, ulan evde çocukların 1 yıldır beslediği minicik bir kaplumbağamız var bazan sevmek için parmağımı uzatıyorum hayvan haliyle korkup kaçıyor ben buna bile üzülürken bu pisliklerin yaptığına bak.
düşünüyorum da... acaba bir insanın kaplumbağayla ne gibi alıp veremediği olabilir? O zavallı hayvancağızı taşla ezerek ne yapmış oldun, eline ne geçti? merak ediyorum nasıl bi sikişin ürünüsünüz? ananızın aminda babanıza göt verdiniz de mi bu bu derece ruh hastası oldunuz? Neden lan?.. neden?
ne tür bir orospu cocugu bunu yapabilir ki? hic mi insanlık kalmadı bu nedir ya ? bunu yapan insan mıdır ? zararsız bir hayvanı bu şekilde öldürmek için şerefsiz olmak gerek.
dehşet ve acı uyandıran olaydır. ne tür bir nefret buna yöneltebilir bi insanı? bunu yapanın vicdanı hiç mi konuşmaz; hiç mi yapacağından son an geri dönmesini istemez? hiç anlayamam. ama bilirim ki ağızsız dilsiz, zararsız şu hayvana bunu yapan insana neler yapar. bu tür konular hiç hafife alınmamalı, bunu yapan yaşattığını yaşamalı.
görseli açmadım. bu konuda 12 yaşımdayken yaşadığım boktan bir anım var çünkü.

2003-2004 civarı. hem aynı sınıfta hem de aynı mahalleden tanıdığım özkan adında bir arkadaşımla evimize 400-500 metre uzaklıkta bataklığı andıran bir yerde bir kaplumbağa bulmuştuk. önemli bir ayrıntı olarak söylüyorum; ikimiz bulmuştuk ama "bu benim!" diyerek sahiplenmiştim. eve götürdüğümde haklı olarak annem çılgına dönmüştü ve ben de bu özkanın oturduğu apartmanın arka bahçesine bırakmıştım. arkadaşın da bundan haberi var tabi. ertesi gün okuldan geldiğimizde kaplumbağanın kabuğunun kırık olduğunu gördük. bu yavşak da "dün tak tuk sesler geliyordu demek ki buna taş atıyorlarmış" dedi. eh ben de aldım eve götürdüm. 2 gün durdu, sonra da evimizin karşısında bulunan, şimdilerde yerine park yapılmış olan boş arsaya otların arasına bıraktım. ertesi gün bakmaya gittiğimde ölmüştü.

yavşak orospu çocuğu özkan! sen yaptın değil mi lan?

bu arkadaş öylesine kıskanç bir ruh hastasıydı ki sınıfta bir kızın bana yazdığı notu elimden alıp yırtacak kadar kendini kaybedebiliyordu. ruhsal problemleri vardı zaten biliyordu herkes bunu. muhtemelen kaplumbağayı sahiplenmeme yükseldi ki böyle bir şey yaptı. yıllar geçtikten sonra böyle olduğuna karar verdim. yoksa kim böyle bir şeyi neden yapsın?

amk özkan senin ben! o karpuz kafanı sikeyim! amk çakalı. aklımda.. şu sıkıntılı günler geçsin seni bulup soracağım. eğer itiraf edersen seni ölümüne dövmezsem en yakınımın acısını tadayım!
diğer entryleri okudum. aynen katıldığımkatıldığın nokta bunu insan yapamaz ve aynısı yapan kişiye de yapılmalı.

katılmadığım nokta ise; kaplumbağa zararsız bir hayvan değildir. bahçesi olanlar bilir herşeyi yer. bu sebepten bahçesine zarar verilen biri yapmış olabilir. tabi tahminim.
Amk orman çocukları, bugün de söve söve günah defterlerimizi açtırdık.
Bir kaplumbağa dediğin evrende bir karışçık yer kaplar, en mazlum gariban zararsız hayvanlardan birisidir. Kaçamayan, Kabuğu dışında hiçbir korunması olmayan.

Bu orman çocuklarına uygun mesafeden taş fırlatıp suratlarını dümdüz edeceksin, tanınmaz hale gelecekler bak.
Ayrıca hayvana şiddet demek kedi köpekten ibaret değil arkadaşlar, bu tür olaylar malesef tepki çekmiyor.
bu orman çocuklarına uygun mesafeden taş fırlatıp suratlarını dümdüz edeceksin, tanınmaz hale gelecekler bak.
Yemek yiyordum o.ç .
görsel
görsel
görsel
görsel

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir mezarlıkta çok sayıda kaplumbağanın taşla ezilerek kabukları kırılıp telef edilmesi ile ilgili 1 kişi gözaltına alındı. Akli dengesi yerinde olmadığı öne sürülen şahıs ifadesinde, “Kaplumbağalarda kara büyü olduğuna inandığım için öldürdüm” dedi.

Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından savcılık tarafından serbest bırakıldı. Ayrıca şüpheliye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmesinden dolayı 3 bin 150 TL idari para cezası kesildi.

Mezarlıkta 15 kaplumbağanın kabuklarının taşla ezilerek kırıldığını gören veteriner hekimler, kaplumbağalardan 4'ünün yaşadığını belirleyerek kliniğe götürdü. Klinikte kaplumbağaların özel bir ürünle kabukları yapıştırılarak tedavi edildiği belirtildi.

Kaplumbağaların 2'sinin durumunun iyiye gittiği, diğer 2'sinin durumunun ise kritik olduğu öğrenildi.

https://www.google.com/am...uyu-oldugu-icin-oldurdum/

https://www.google.com/am...dugu-icin-oldurdum-299352
Aynısını bunu yapana yapılması gerekiyor. Kafası kazıtılıp taş manyağı yaparak bu görüntüye çevrilmesi lazım. Beyinleri Leş p.çler.