bugün

aykut kocaman'ın basın toplantısında fenerbahçe'nin bu yıl ki şampiyonluğunu tabir etme şekli.
(bkz: şike şike)
fenerbahçenin 2010-2011 sezonunda tüm rakiplerini sahada yerle yeksan etmesine rağmen, belki de türkiye liglerinde kazanılmış en üstün emekli,helal şampiyonluğa leke sürenlere ithafen aykut kocamanın feryat ettiği durumdur.
haddini aşan, topluma mal olmuş kişilerin seçtikleri ifadelere dikkat etmelerinin önemini bir kez daha anlamamıza vesile olan benzetme.
aykut kocaman'ın son noktayı koyan bir açıklamasıdır.
orospu cocuklarina girmistir bu laf.
tdk da zorlamak anlamında geçen bir fiil olduğu için, kullanırken öyle dikkat gerektiren bir kelime değildir.

öyle var sayarsan türkçe bu, nereye çekersen gider.
bana neremle güleceğimi şaşırtan laf.

ulan bunlar böyle fitil oluyorlar ya, mest oluyorum resmen.*
bizden kuvvetli takım çıkıp bizi yenseydi diyerek gerekli yerlere kapağı göndermiştir.
(bkz: sahada kanırtarak kazandıklarını masada kaybetmek)
18 de 17 yaparak eze eze yenerek şampiyon olmak cümlesiyle eşdeğer bir söz.
benim beyanatım. lise turnuvasında 10-c'yi yenmiştik. çok emek vermiştim o maça. sağ gözüm tribündeki o güzel kızda, sol gözüm topta atmıştım 2 gol. iftira attı 10-c'liler. ben de kupa almak için kürsüye çıktığımda;

''ahaha koduk mu olum!! nasıl çaktık ama? kanırta kanırta. olum mehmet(10-c'nin kaptanı) o kız benim ulen'' demiştim. sonra okuldan atıldım tabii.

liseliydim o an, çok pişmanım.

bu da böyle bi anımdır.
maalesef belli bir kesim tarafından ısrarla "beyefendi", "adam" yakıştırması yapılan bir insan tarafından söylenmiş olan sözdür. tdk'da ne anlama geldiği kimsenin umrunda bile değil çünkü halk arasında, sokaktaki insanın ağzında ne anlama geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. sosyal paylaşım platformlarına bakıldığında ise bu sözü, bayanların bile ısrarla slogan haline getirdiğini görmek bile insanı ziyadesiyle üzmeye yetiyor. bir teknik direktörün, milyonlarca insanın takip ettiği bir basın toplantısında böyle bir şey söyleyebilmesini geçtim, aynı lafı slogan haline getiren taraftarlar; sizin eşiniz, sevgiliniz, kız kardeşiniz, kadın akrabanız ya da anneniz yok mu?
son yaşananlar göstermiştir ki futbol çerçevesinden bakıldığında bu ülkenin şikeden daha büyük sorunları var; artık öyle yozlaşmış bir kitle oluşmuş ki, sırf sezonluk zevklerinden olmamak ve alınlarında o lekeyi taşımamak adına her türlü şerefsizliğin altına imza atıp, destekleyip, sokaklarda yaptıklarını sağır sultanın dahi duyduğu hapisteki bir insanın maskeleriyle yürüyebilecek hale gelmişler, yetmezmiş gibi teknik direktörlerinin küfürünü kendilerine slogan bellemişler. bunları ne yazık ki pişkinlik, yüzsüzlük, faydacılık gibi tek kelimelik basit tanımlara sığdırabilmek mümkün değil.
bir taraftar veya sporsever olarak değil, bir insan olarak benim midem bulanıyor.
bu şike skandalını içselleştirmiş eziklerin eziklikten kurtulmak için uydurdukları senaryo. yahu durum artık klüpler üstü herkes altında kalacak bunun bunlar neyin derdinde?
(bkz: zırlaya zırlaya bank asya ya düşmek)
(bkz: bu ne şiddet bu ne celal)
derbi de Galatasaray tarafından kanırta kanırta becerilen taraftar beyanı.
2011-2012 sezonunda ve sonrasındaki playofflarda gerçekleşmiştir. gerisi asla o sezonki kanırtmaya ulaşamayacaktır.
başkanları kendim ettim kendim buldum diyip şikeden içerde yatar, iki yıl avrupa yasağı gelir, hala at gözlükleriyle troll troll açıklama yaparlar, alın teriyle aldığınız şampiyonlukların iki elin parmaklarını geçmeyeceğine dair bahse girebilirim ,hatta bu orana ev, bağ, bahçe vs. bile satılabilir.
(bkz: he he)
Istanbul takımı tutmuyorum ama şu sayısı çok olduğundan çok gürültü yapan gs lilerin böyle ağladığını görmek keyifli oluyor. Anasını satayım bir derbi maçı gs kazanmayagörsün Facebook ana sayfa felç, fener kazandımı bi ağlamalar bi bahane üretmeler, ulan bu futbolun içinde yenilmek olmasa zevki olmaz diyen bi gs li görmedim.
bazılarının kabul edemediği gerçektir.