bugün

askerde üniversitede basit yiyecek/içeçeklerin satıldığı bir nevi mahalle bakkalı.
kantin ,en yaşanılası sıcak ortamlardan biri öğrenciler için.bir dönemimi hatırlıyorum da sırf kantinde geçmişti.* orayı güzelleştiren zaten kantincisi, içindeki bizler. * sıcak aile ortamı.
minicik bir tostun 2 ytl'ye satıldığı kazık cenneti.
sadece okul kantininizle kısıtlı kalmayın www ortakantin com a takılın die sloganı olan sitenin adının bir kısmı..
son dönemde mutasyona uğramıştır.eskiden ufak bi kulübe gibi olan kantinler artık büyük fast food dükkanlarından farksız olmuştur.
milletin bir birini ezdiği mekanlardır niyeti sapıklık olan abaza bireyler bazen araya karışabilir.
Vizelere girerken hesap makinesi unuttugum anlarda esnaf hesap makinesini odunc aldıgım yerdir.Esnaf hesap makinesi ile sınava girince gözetmenin size karsı bakısı degisebilir biraz
ayran ve ekmek arasi emperyalizm merkezi..
bakildiginda karsi tarafi rahatlikla gorebileceginiz incelikte kesilmis sucuklardan yapilan tostlarin satildigi yerdir.
maziye dönüldüğünde çamlıca gazoz ve simitten oluşan menüsüyle hatırlanan, gün ortasında önündeki sırada minicik bünyelerin ezilme tehlikesi geçirdikleri; şimdiyse ne ararsan bulabileceğin cinsten olan gıda satış bölümü.
yan masada alt devredekilerin okula gelir gelmez koklaştığı ve sizin arkadasınıza "utan olum utan, bir çömez kadar olamadın bak kızı nasıl yiyo!" dedirten yerdir. öyle dedirtir ki sizin durumunuzda vahimliği cok açıktır kaç çift vardır etrafta sayısı bilinmez buda sizin abaza muhabbetinizi körükler.
mutfak kapısında genelde herkes fare gördüğünü idda eder hatta önceki yıl 14 kişi buradaki yemeklerden zehirlenmiştir "bilmediğin şeyi kıçından uydurma ." diyecek olursun yanındaki nesneye ama sonra amaaan der gider misler gibi hamburgerini alır oturur yersin. oda sana inanmıyorum nasıl yersin nidalarıyla tiksinti bakışları atar.
kışın yanan kaloriferleri üzerine kıç üstü oturarak ne kadar dayanabileceğinizi ispat edip takımları fena yakmayada sebep olunacak tek mekan olsa gerek, tabi aseksüeller için sorun olmaz o başka..
çok fonksiyonlu mekanların en güzide örneklerinden biri. görünüşteki amaç bişeler yeme-içme gibi dursa da '' hatun kesme'' nin esas amaç olduğunu yaptığım kontröllü deneyler sonucunda ortaya koydum.

* yeme-içme mekanı olarak kantin.
*kesişme mekanı olarak kantin.
*ders çalışma mekanı olarak kantin.
*muhabbet-ülke kurtarma mekanı olarak kantin.
*batak oynama mekanı olarak kantin.

bu böyle uzar gider bilader. gördüğünüz gibi kantinler ulvi mekanlar. başka neresi bu kadar imkanı sizlere sunuyor azizim. ama bokunu çıkartıp ''kantin'' üzerine yüksek lisans yapan arkadaşlar da tanıyorum ki kantin demirbaşları listesinde ilk sırayı çekebilirler. neyse uzatmayayım, kantinler cici yerler, sevin ,okşayın.
batak mekani..
bina içi market büfe restoran. açlığa iyi gelir.
Tavuk dönere hakim olanları bile vardır.
nefes alma mekanı. her ders arasında sersem sersem gidilen yer.
beklentileri karşılamamak için vardır.
okul, dershane , hastane vs. yerlerde bulunan genellikle en alt katta olan ve her şeyin daha zamlı olaraktan satışa sunulduğu sağlıksız yemeklerin satıldığı yerlerdir.
piyasada fiyatını bildiğim şeylerin fiyatını mutlaka arttıran işletmelerdendir.
orada simitle ayran yemek o kadar güzeldi ki. kıymetini bilin kıymetini o zamanların.
lise yıllarında sevgili edinme mekanı.
lisedeyken bir kantincimiz vardı. adama tost yaptırırdık. abi ben böyle profesyonellik görmedim. adamın bir sucuk kesme şekli var. sucuğun bir tarafından bakınca diğer tarafı görüyorduk. 1 kangaldan normalde 10 tost çıkıyorsa adam 20 çıkarıyordu.
Lisede ve üniversitede en sevdiğim yerlerden biriydi. Dersi eker gene orda otururdum. Üniversitede kantinde ders işlerdik lan biz. Ey gide..
Kantinn diye bir site vardı ünililer takılırdı güzel ortamı vardı.
çoğunlukla okullarda yiyeceklerin satıldığı, dışarıya göre pahalı olan yer.

görsel