bugün

her ne kadar mehmet ali birand, haberi sunarken konuşma hataları yapsa da, kanal d haberi izlemeyi istemek için nedenlerdir. bir kere atv ve show tv haber de olduğu gibi haber anlatılırken geri planda yüksek sesli gerilim müziği yoktur. muhabirler bağıra bağıra konuşmazlar kanal d haberde. ayrıca bazen de birand ın yanlış söylediğı sözler komik ve insancıl gelir, izlersin. *
mehmet ali birand'ın ilginç sunum tarzı yeterli bir sebeptir.
(bkz: yok)
(bkz: iiiii) *
izlememek için söyleseydiniz birsürü neden sayabilirdim... medya tarafsız olmalıdır diyebilirim sadece *
mehmet ali birand ile doğru haber olması...
(bkz: reklam kokan hareketler bunlar)
onun o mükemmel saati , mimikleri ve muazzam türkcesi..
O kanalda sevilen bir dizinin başlamasını heyecanla beklemek.
baba haber bültenini izlerken uyuyakalmak.
tek tarafsız haber olması.
bok gibi haberlere, moral bozukluğuna, acıya kedere mehmet ali birandın enstantaneleriyle kısa gülücüklerle selam çakabilmek.
son 2 gündür birand' ın duvar saatini koluna takarak, nerdeyse saat reklamı yaptığını düşündürmesidir..
mehmet ali birand'ın turuncu kol saati ve elmacık kemikleridir.
mehmet ali birand'ın her cümleye 2-3 anlatım bozukluğu ve telaffuz hatası sığdırmasını izlemek.
ve tabii ki mehmet ali birand'ın güzel türkçesi. *
mehmet ali birand ın dehşete düşürün aynı zamanda güldüren tespit ve yorumları.
mesele köşk zirvesinde ki 3 lü görüşmede başbakan ve genelkurmay başkanı elinde çantayla geldiği için birand dan den şöyle bir yorum gelmiştir. belli ki ikiside pek çok dökümanla geldiler ellerinde ki siyah çantalardan belli.ilahi birand oysa ki biz çeyizlik hediye sanmıştık.
geniş aile'yi kaçırmak istememek.
mehmet ali birand ın turuncu kol saati.

(bkz: öldüm gülmekten)