bugün

kocaeli ilinde yayın yapan yerel televizyon kanalı.

insan bazen sıkıntıdan izliyor böyle kanalları. bazende televizyonun başka kanal çekmemesinden dolayı..
herşeyle taşak geçen bir eda ile izlendiğinde gülmekten yerelere yatıran, adam gibi izlendiği zaman ise psikolojik sorunlara yol açan programlara sahip bu yerel kanal.

amatör iş çıkardıkları için hep "yapabildiklerinin en iyisi bu herhalde" sözleriyle ekrandan desetek veriyordum sunucu, yapımcı ve kameramanlara.. reji ekibine... üzülüyordum içten içe.

bugün diğer günlerden farklı olarak herkesle taşak geçen bir eda ile izleyeyim dedim. iyide etmişim. bir televizyon programı bu kadar yaraktan bozma olur. reklam vtrsinde efekt olarak hiç bir şey yok. bunun amatörlüklede ilgisi yok. power pointte hazırlanmış reklam vtrsi mi olur? programlar daha vehim. evvelden hazırlanılmadan daha ne konuşulacağı bile belli olmayan tv programı mı olur? kahveden toplanan adamlarla sohbet mi yapılır?

bugün ise bir yarışma programı koymuşlar. çarkıfelek benzeri bir yarışma. duvarda bir çarkıfelek. deli gibi çeviriyor sunucu. telefonlan katılan yarışmacılara muhtelif hediyeler veriliyor.
dedim ya bugün diğer günlerden farklı olarak herkesle taşak geçen bir eda ile izledim. programda verilen hediyelerden bir kaçını yazayım.

*koçan eczanesinden bir adet nütrocina el kremi.
*turgut fotografçılıktan 6 adet vesikalık fotoğraf.
*bi dürüm mü var dürüm salonundan 20 ytl lik yemek kartı.
*eylül kafeden iki içecek.

işin garibi telefonla katılan yarışmacıların asgari 5 dakika konuşarak bu kazandıklarına çılgınca sevinmesi...

bu kadar amatör iş yapan bir kanala vakti zamanı ile üzülerek çok şey kaybetmişim. her zaman iyi niyetli olmak bazen büyük zaman kayıplarına yol açıyor...
digitürk'te ntv'yi denk gelir.