bugün

Çok kötü bir durumdur. Kırmızı renge bakıldığında bile tuhaf şeyler hissettirir. Kan vermek kabusa dönüşür. Ve çoğu kişide de vardır.*
bayılma sebebidir.
Gerdek gecesini kabusa dönüştüren fenomen.
kan tuttuğu anda bayılmamak için verilen mücadele size "-ölüyorum mu ?! " sorusunu sordurur...
iğrenç birşeydir.

hele ki kanın tuttuğu kişi benim gibi 190 boyunda ve oldukça cüsseli biriyse çevredekiler tarafından alaycı ifadelere yolaçabilir.

lan tutuyor işte amına koyim! napabilirim kardeşim? insan kanı gördüğümde dayanamıyorum, küt diye düşüyorum. içim geçiyor, dünyam kararıyor, kendime engel olamıyorum!

bir defasında kan verirken yaşamıştım. hemşire hanım oldukça ilgilenmişti benimle, ulan bu hayvan gibi heriften tonla kan çıkar diye düşünüyordu kim bilir...

ben ise kanı görmemeye ve hissetmemeye çalışıyordum. artık herşey bitmişti, kanı vermiştim. şişe dolmuştu işte... sonra elimi koluma götürdüm, o lanet sıcaklığı hissettim ve baktım! gördüm kanımı... hemşire hanım bitti! dedim ve geldi yanıma...

içim geçti benim dediğimde azarlarcasına neden hemen hareket ettiğimi söyledi. oysa ben kan tuttuğunu saklamaya çalışıyordum. utanıyordum sonuçta... erkekliğe laf gelmeyecek ya...

o ise bana meyve suları, kekler getirmişti, ama benim onları tutmaya bile mecalim kalmamıştı...

ölüyordum ulan ölüyordum!

hemşire ise, aaa bu kadar kötü olanı hiç görmemiştim, çok mu ani hareket ettiniz, naptınız dediğinde ise...

ulan kan tutuyor beni, kan, kan! diye haykırdım.

o ise sadece güldü...

bana giren girmişti...
sadece kan görünce değil bahsedilince bile fena olmama sebep olan durumdur.
hayır diyorum tamam sakin olmalıyım yok bi şey
olmuyor arkadaş olmuyor.
hemen gözüm kararıyor,soğuk terlemeye başlıyorum, kafam karıncalanıyor vs
çok zor çok.
Kan tutması denilen olay kan kokusu burnuna ulaştığı anda dahi mide bulantısına sebep olan iğrenç bir durumdur ki hele br de kan görüldüğü zaman yaşanan ızdırap bunun 2 katıdır.
Önce miden bulanır, sonra başın döner, sonra her yer kapkaranlık olur birden aydınlanır (ki, biz buna halk arasında göz kararması deriz) sonra da o malum an yaşanır. Ölüyor muyum lan yoksa dersin.En sonra uyanırsın ki bir de bakmışssın insanlar etrafında dönüyor.Önce anlamazsın ne olduğunu sonra sadece bayıldığını yani ölmediğini anlarsın. Fena bir durumdur hem de çok fena...
boktan bir olaydır sayın sözlük yazar ve okurları. kan tahlili yaptırmak işkenceye dönüşüyor, yaralanan hiçkimseye yardım edemiyorsunuz, bıçağı bodoslama kullanamıyorsunuz, yanınızda kanla ilgili konuşulmuyor! çevrenizdeki teyzeler "aaa kaç yaşına gelmiş kandan korkuyor, nazik büyümüş bu, şımarık biraz" diye yorumlar yapıyoralar. vuracaksın ağızlarına tuvalet terliğiyle!
bunca yıldır görüp bayıldıktan sonra şunu öğrendim; mücadele etmeyeceksin. bırak seni ele geçirsin. çünkü kanı gördüğünde bayılmamak için verdiğin mücadele sonrasında ömründen ömür gidiyor. beynin buruşuyor, gözünün önünde mavi- kırmızı renkler cirit atıyor, her yerinden soğuk terler boşalıyor ve sonunda bütün vücudun yer çekimine yeniliyor. bu sırada iğrenç bir his içerisinde kalıyorsun. oysa kan görüldüğünde kendini serbest bıraksan, hoooop diye bayılıyorsun. bu kadar duygu durumunu da yaşamıyorsun. bu aklı burada veriyorum, ama hala kan gördüğümde bayılmamak için boğuşuyorum! çok imreniyorum kan görünce bayılıp- ayılmayanlara. kurban kesilirken bile giriyorum yatağa, etler kesilip temizlenene kadar da çıkmıyorum. bu kan tutma olayı yüzünden kırmızı et bile yiyemiyorum, midem bulanıyor. o zaman tüm kan mağdurlarına gelsin, "isyeeeaaaaaaan"!
pedlerin özelliği. (bkz: orkid kotex molped scarlett)
Bende olan olay.

Ay çok kötü oluyor ya. Babaannemi hastaneye götürmüştüm. Kan alıyorlar. Ben bakamıyorum. Midem bulanmaya başladı bayilcam neredeyse. Hemşire de fark etti ki git dışarıda otur dedi. Bana sıcak bastı. Çok kötü oldum. Dışarı çıktım çok fena oldum. Öyle böyle.

Zaten kan aldirinca da bayılıyorum. Nedir benim bu çektiğim kandan ya.
Özellikle doktor adaylarında görüldüğü takdirde kendilerini meslekten bile vazgeçirebilecek bir hadisedir.
acayip zor olandır. ölüyorum sandım bugün. içimden bir şey söküp attılar sanki. gözüm karardı bayıldım. berbat bişi. birde on saate damarımı bulamadılar. sen sakın hasta olma dediler bana! ah ulan. tırsttım. kan grubumda 0 rh negatif. bana bişi olursa...
insanın hayatını karartan.

fobi midir nedir arkadaş yok böyle bir bela. sağlık raporu almak gerekecek diye iş değiştirmeye korkar mı insan sırf kan verecek diye. şahsen yakın çevrem o üç harflinin adını bile yanımda anmazlar bilirler çünkü eklemlerimin tutulup, kulaklarımın kızarıp, aniden bayılabileceğimi. bayılmışlığım da vardır değişik kereler hastane köşelerinde.

kesin bir tedavisi olduğunu bilsem inan deneyeceğim. çünkü olmuyor bu yaşta böyle üç kişiyle laboratuar önlerinde beklemek.
elzem olan kanın tutulmsıdır akmsi halde tutacak hiçbirşeyiniz kalmaz
Kan alındıktan yarım saat sonra bayılma gibi acayip durumlara da uğratır. Yada sadece ben öyleyim.
zor bir durumdur. kanı görmeyi geçtim kokusu bile beni kendimden geçiriyor. bugün üst üste iki kere fenalık geçirmeme sebeb olmuştur.
dexter reyizi izledikten sonra alışılan durumdur. gerçi öncesinden de alışkındım. sadece koyun kesildiğini ilk gördüğümde üzülmüştüm.
garip olanı başkalarının kanını görünce tepki vermeyip, sadece kendi kanına reaksiyon göstermektir. bi sararmalar, bi haller.
eğer vampirseniz, aç kalmanıza sebebiyet verecek durum.
iğrenç bir şeydir. Önce mide bulanır. Sonra etraf yavaş yavaş kararmaya başlar. Sonrası daha rezildir. Kafa uyuşur. Ve daha rezili hemen yatmak gerekir.
gözümün önünde farklı zamanlarda 5-6 kişi bıçaklanınca hiçbir şey hissetmemem sonucu bende olmadığına kanaat getirdim.

tanım: kişinin kan görünce fenalaşması.
bende de olan durumdur. suan kurban kesilen yerdeyim ama arabaya kendimi kilitleyip beklemeye karar verdim. her an bayilabilirim. kalbim de sıkışıyo zaten.
Lanet, korkunç, iğrenç bir şey. kan görünce gözünüz kararır, mideniz bulanır sonra dakikalarca kendinize gelemezsiniz. hele birde gördüğünüz kan bir yakınınıza aitse düşer bayılır ardından günlerce kendinize gelemezsiniz. Bunun bir tedavisi yok mu arkadaş ya çok kötü oluyorum ben, bıktım yeminle bıktım.
Tedavisi varsa bende istiyorum. Sırf bu durum yüzünden veterinerlik hayalimi erteliyorum.
yakışıklı erkekler içinse gayet güzel olaydır. böle kan alırken bayılıyolar felan ihihhihihih.