bugün

entry'ler (98)

lan party

bilgisayarların sırtlanıp, cips-kola-çerez vb. depolanarak gece boyu ağ sahibinin evinde veya daha küçük çaplı olarak laptoplar arası kablosuz ağla yapılan, insanı çocukluğuna götüren, bağımlılarının 70 yaşında da vazgeçemeyeceği, vizeler ve finallerden sonra olmazsa olmazlardan organizasyon. liseden arkadaşlarla yapmak için iller arası seyahat etmişliğim var.

ışık hızında giden arabada farları yakmak

konu hakkında düşünülen ilk hata teorik olarak mümkün görünse de pratikte mümkün değildir. ışık hızına nasıl ulaştın evladım sen derler adama. sen ulaştıysan farının ışığı daha hızlı ulaşır. önüne gezegen filan çıkar görmez toslarsın filan. maazallah.

ateist olup maymundan geldiğini kabul etmemek

helal olsun doğruyu kabul etmese de göz göre göre alternatif yanlışı da kabul etmiyor demektir. akıllı adamdır. bilimi sever. tesadüf sevmez. matematik sever.

kırkpınarda güreşmeden erkeğim diye gezen tip

gece gece iş çıkarmak istemeyen tip.

rüyada almanya ya gitmek

(bkz: nohut kafa fırat) ehehe diye gulerdi.

islam ın tamamen yalan olması

bin üçyüz yıl* önceki tarihçilerin cahilmiş gibi bilmiyor olduğu, olaylardan 1400 sene sonra yalancılıklarıyla biliniyor olan insanların sindirim sistemlerinden dışarı attıkları tez. zaten fatih sultan mehmet falan hep cahil. Avrupaya medeniyet götüren atalarımız dedelerimiz cahil. bir tek siz akıllısınız.
(bkz: biz aslında yoğuz)
(bkz: düşünüyorum öyleyse malım)
edit: heyecandan *yıl yazmamamışım.

sözlükçülerin en tuhaf korkuları

astro karılar. Normalde bir kadın için asla 'karı' demem ama bunlara en ufak haz etmiyorum ve görünce sübhanekeyi okumaya başlayıp kafamı çeviriyorum ya da kaçıyorum.

kan tutması

dexter reyizi izledikten sonra alışılan durumdur. gerçi öncesinden de alışkındım. sadece koyun kesildiğini ilk gördüğümde üzülmüştüm.

cüzdan üzerine telefon koyma

telefonumu radyasyon emici kılıfta taşıyorum dışardayken, bana ulaşamıyorlar.* rahatlık için cüzdan kullanmıyorum. sigara zaten sağlığa zararlı. evet 110 kiloyum ve mutluyum.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

ptjsmhsx,55 şifresini çözün nickimi bulun. çok kolay.

hz muhammed in hz ayşe ile küçükken evlenmemesi

hz. ayşe anamızın efendimiz(s.a.v)'e olan aşkını bilmeyenlerin üzerine atıp tuttuğu şey.

maymunların insan gibi hareketleri olması

farelerin ve bir bakterinin de 46 kromozomu var. takmayın böyle şeyleri.

gereksiz neşeli insanın sinir bozması

kıskanç insanların sevemediği kişilik. sevemeyenlerden uzak durun.

klasik müzik varken arabesk dinlemek

ikisinin de yeri ayrıdır. arabesk dinleyip de klasik dinlemek ya da bunun tam tersi embesilliktir. bu tüm türler için geçerlidir.

insan sarrafı

(bkz: arthur conan doyle un profesörü) kendisi sherlock holmes karakteri oluşturulurken esinlenilen şahıstır ki öyle hocam olsun isterim valla. belki ben de öyle bi prof olabilirim ilerde. inşallah. ama zor...

nazgul

Ahanda burda acayip gıcıklar. labirenti çözemeye zekası veya zamanı yetmeyen pm atar.
http://middle-earth.thehobbit.com/

edit: chrome'da çalışıyor birtek.

uludağ sözlük

biz yobazlar ve orta zeka ateyizlerin fifti fifti bulunduğu yer.

daktilonun çıkardığı ses

tıtak tıtak, tıtak tıtak tıtak tıtak, tıtak tıtak tıtak, tıtak tıtak, tıtak, tırrrrrrrrk.
ve tekrar başa döner.

başı kapalı kızların yüzündeki muhteşem nur

"Örtü Şuuruyla Takılmadığında da ALLAH Katında Bir Değere Sahip Olsaydı;
Cennetin Baş Köşesine Rahibeler Otururdu...
-Necip Fazıl Kısakürek-

yalnız ve parasız erkeğe bakacak kadın aklı

direk parmağına yüzüğü takacağım ve de hiç de öyle biri olmadığımı göstereceğim anda mutluluktan sevgisinin iki katına çıkmasını beklediğim kadındır. KALP KRiZi GEÇiRMEZSE BOY BOY BEBELERiMiZ FALAN... içim bi tuhaf oldu lan. YOK BÖYLE BiRŞEY. BOŞUNA HEVESLENMEYELiM. HEPSi PARAGÖZ.