bugün

renksiz ekranlı telefonların babucunu dama atan türk halkını foto ve kameramanlığa ittiren özel hayatı yok eden yüz yılın en kötü icadı
(bkz: liseli aylin)
gözlemlere göre; plajda güneşlenen turistler, araba fuarlarındaki mankenler ve tesadüfen karşılaşılan her ünlüyü görüntülemek için, yüksek fiyatla alınan telefonlardır. istisnalar haricinde, kimsenin telefonunda; şehrin ünlü heykeli, tarihi binalar gibi resimler kayıtlı değildir. şükredilmelidir ki; henüz, ultrason ve mr çeken telefon üretilmemiştir.
benim gibi kameraya cekilmekten nefret eden insanlar icin tam bir iskence. hele habersiz cektiklerinde sinirimi alt ust eden alet. kim cikardiysa allah onun... lan ben neyse bir sey demiyorum!

(bkz: lanet olsun lanet olsun lanet olsun)
çağın en berbat icadı. otobüste giderken bile abazan takımının bayenlere rahat vermemesini sağlayan parçalanası alet.
nicelerinin başını yakan alet.
toplumda statü göstergesi teknoloji ürünü.
Kodak firmasının iflas etmesine yol açan buluş.

K.o.dak
ilk olarak sharp-docomo işbirliği ile üretilmiş telefondur.
işe yarar tek yanının uzaklarda yaşayan sevdiklerinize çektiğiniz resmi anında gönderebiliyor olmanızdır. teknoloji kısıtlıysa mms yoluyla gönderimi kolaylaştırır.
bunun dışında gereksiz bir şeydir kameralı cep telefonu.
ek olarak; telefona carl zeiss objektif takmışlar, yine de "memleketim!" demiş.
bir furya olarak (bkz: 6600) ile başladı.
bundan 6-7 sene önce keşfinin ne kadar da büyük bir şey olduğu konuşulurdu. şimdi neredeyse kamerasız cep telefonları üretilmemektedir, üretilse de insanlarımız tarafından pek tercih edilmemektedir. hatta dünya kupası 2002 de 3. olduğumuz zamanlar nokia'nın ilk kameralı telefonunun reklamı yapılmaktaydı ülkemizde. daha çok tazeydi. otobüs duraklarında telefonun reklamı vardı, telefonun ekranında sanki ümit davala'nın japonya'ya attığı golü telefonun kamerası aracılığıyla çekermişcesine bir hava vardı, havada kafa vururken.
10mp fotoğraf makinesi olan bir insanın umursamadığı hadise.
yasaklanması gereken telefonlardır. çok yanlış.