bugün

Hocaya sormuşlar kafir mi dinden çıkar yoksa din mi kafirden diye. Beni ilgilendirmez ben işime bakarım demiş.
Bi dakka lan yoksa horoz muydu?
icinden cikilamiyacak bir denklemdir.
kefir diyen kafirdir diyen kafirdir diyen kafirdir diyen kefirdir.
birde bunun 4 bilinmeyenlisi vardır. kafir diyen kafirdir diyen kafirdir, diyen kafirdir.
(bkz: müdür müdür müdür)
(1) kafir olup olmadığını bilmediğin için zanda bulunamazsın.
(2) onun zaten kafir olduğu bellidir ve kendiside inanmadığını açıkça dile getirir.

--spoiler--
birisine kafir diyen kafirdir diyen kafirdir.
--spoiler--

zaten şöyle bir anlığına bakınca 40 yıl düşünülse böyle saçma bir cümle kurulamazdı.
allah'ın işine karışmaya çalışırken kendisi küfre düşen kişinin, şeyhülislamcılık oynama gayretinin açığa çıkmasıdır.

bu kafalar ortaçağ'da kafir, cadı, uğursuz diye kadınları ve erkekleri ve kimi zaman hayvanları bile yakan kafanın aynısıdır. o kafalar da aynı bu kafalar gibi üzerine kırmızı işaret atıp, yakacak insan avına çıkmışlar ve minareyi çalıp kılıfını hazırlamışlardı.

kibir, bütün dinlerde en büyük günahtır. şeytana en yakın durulan an'dır, cezası en büyük olan küfürdür.
kim kafir, kim iman sahibidir, gönüllerin içindekini bir allah bilir.

kur'andan verilen ayette de söz konusu edilen cihat durumunda kafirlerin kim olduğu ve onlara karşı nasıl mücadele edilmesi gerektiğidir, yani medineli müslümanlara saldıran ve onların canlarına, namuslarına, mallarına kast eden müşriklerden bahsediliyor. bunu anlamak için din alimi ya da tefsirci olmaya da gerek yok. islam dini de dahil olmak üzere dinler, savaşı, ötekileştirmeyi değil, uyum ve barışı empoze ederler.

bu nasıl okumaktır ya.
(bkz: kafan çok güzelmiş güle güle kullan)

(bkz: edep ya hu)
bana gavura gavur demek yasak lafını hatırlatan başlık.
Ben bunu şöyle biliyorum. Biri birine kafir derse ikisinden biri kafirdir. Yani öyle bir yakıştırmayı yaparken çok dikkatli olunmalıdır. Allah muhafaza kafir sıfatına layık olmak var işin ucunda.