bugün

biraz karakter sınırına takıldım ama açıklıcam. açıklayabilirim bi saniye.
kadınların metroyu kaçırmak üzereyken, metro tam kalkmak üzereyken, ona yetişmeye çalışırlarken ve kaçırırlarken gülmesidir olay.
ben genelde bu durumu metronun içindeyken gözlemliyorum. tam metro kalkmak üzere. kadının teki koşturuyor son anda ya yetişecek ya kaçıracak. işte bu eylemi yaparken gülüyor oluyorlar. neden bilmiyorum arkadaş. komik bir şey de yok ki. aynı durumda erkekler falan hiç gülmüyor, gayet ciddiler. hatta bir kere metroyu kaçıran bir adam vardı, onunla beraber ben de yetişemedim son anda. adam dünya kupasında penaltı kaçırmış gibi 5 dakika üzüldü. küfürler etti. hatta hocam beni değiştirin işareti yaptı kenarıya. o kadar üzüldü işte adam. ama kadınlar niye bilmiyorum, bana çok enteresan geliyor. tam bu yakalama, son anda yetişme esnasında eblek bir gülümsemeyle koşturuyorlar. çok garibime gidiyor arkadaş. aynı kadına bir iltifat etseniz mesela sinirlenir, ters falan yapar ama metroyu kaçırırlarken gülüyorlar. kadınları hiçbir zaman anlayamayacağız sanırım.
Kadinlarla sinirli degildir.. Sosyal bir ortamda kosan her canlida bir siritma refleksi olur
erkeklerin çıkarması gereken çok dersler barındırır.
rezil olma duygusundan istem dışı gelen gülümsemedir. (bkz: gülmek) (bkz: gülümsemek) erkeklerin çoğu dışarıyı sikine takmaz, ama kadınlar için diğer insanlar çok önemlidir. zira çoğu onlar için giyinir.
için için küfretse de dışarıya bunu yansıtmamak için yaptıkları bir durumdur.
'Rezil olduğumu düşünüyorum ama gülmeliyim kendimle barışığım ben heyoo' tavrının dışavurumudur.
ona " benim gibi kadına metro mu yok, bu seferki olmazsa bi dahaki seferki olur" mantığı derler.

bu "dişi" mentalitesidir, erkeğin kafası öyle çalışmaz. "metro" kaçtı mı, sanki o meret bi daha gelmeyecekmiş gibi üzülür. bir dahaki gelen metroya da "buna bindim ama geçenkini kaçırmıştım" ezikliğiyle binecektir. kadınsa aynı konumda "deminki metronun canı cehenneme, sonuçta buna da ben bindim" diye sevinir.

bu gözlem güzel bir gözlemdir. kadınla erkek arasındaki fark oradadır işte. hiçbir kadın, trafik lambasında gaz pompasıyla oynayarak yandaki arabayı kullanan kadınla kapışmak istemez, hiçbirisi yapmaz bunu...ama biz erkekler böyle salaklıklar yapar kaza yapar, acile zar zor yetiştiriliriz, gazeteler böyle haberlerle doludur.

ama doğrudur, kadınlar, öyle metro tren falan kaçırdıklarında genellikle üzülmezler. bu genellikle böyle olur.
koşarak otobüse yahut metroya yetiştikten sonra da devam eden gülme eylemidir. kadın otobüs tam gitmek üzereyken depara kalkar, yetişirse yetişir, depar sırasında ve otobüse bindiği zaman suratında anlamsız, salakca bir gülümseme vardır. otobüs ahalisinin bakışları altında birkaç saniye içerisinde o tebessüm yok olur, o ayrı.
metrodaki insanlara karşı havasının düştüğünü düşünerek, bu olay aslında benim için eğlenceli ve komik benim metroyu kaçırmamdan dolayı tatmin olmayın mesajı vermek içindir. hep havalı ve o yüce duruşunu koşarken kaybettiği için sinirinden güler.
aslında gülmek değildir. hafif bir tebessümdür. belkide o an kendi kendine kızmaktır. yada ''ben bu kadar aptal'mıyım'' diyebilmektir..
erkekler de metroyu kaçırınca güler. kadınlara özgü değildir.
Erkeklerin kaçırınca koymasından daha sevimli olandır.
benim de çok kez rastladığım şeydir. hatta kadın yanında biri varsa ona dönüp ah kaçırdık işte gibi bir şeyler söyleyip gülüyor.
metronun peşinden koşarken düştüğü rezil durumu bastırmak içindir.
o gülüş; ben utanmadım, rezil olmadım, üzülmedim, umurumda da değil gülüşüdür.*
Her kadının zaman zaman yaşadığı durumdur. Şayet metroyu kaçırmadan önce evde bir doz romantik komedi filmine maruz kalmış ve hayatının aşkının da aynı metroyu kaçırdığını düşünerek gülmüş olabilir.
(bkz: şimdi sakin ol ve o çikolatayı yere bırak tatlım)
orta yaşlı kadındır o. memeleri de sarkıktır hafiften. güne gidiyordur kesin.
metronun içinde giderek uzaklaşan insanlara "aslında o metroyu siklemiyorum" mesajı vermektir.
Siktir cekerken belli olmasin imajidir.
Rezilliğini veya yaptığı hatanın alaya almasıdır . Beynin savunma mekanizması .
Beni bekleyenler biraz daha beklesin, temalı içgüdüsel dürtülerinden mütevellit işte öyle Bi şey.