bugün

erkeklerin korkulu rüyasıdır. öyle desen anlamazlar böyle desen anlamazlar efendim. gerçi nadir istisnalar vardır. bir anlatışta şıp diye anlarlar fakat geneli anlamakta ısrar eder.

erkeğin ofsaytı açıkça anlatmasının ve kadının anlamasının en iyi örneği:
http://video.mynet.com/ah...t-Nasil-Anlatilir/440304/
(bkz: toplanın deveye hendek atlatıyoruz)
futbolun anlamsızlığını göstermeye çalışmaktır.
anlatmaya çalışan kişinin kendisine harikiri yapmasıyla aynışeydir.
akılı başında her insana anlatamayacağınız kadar zordur.
Futbol yerine basketbol maçı izletmek daha kolay bir çözümdür.
erkeklerin çok bilmişliklerinden kaynaklanan, anlatamama sorunu. yahu adam, sen anlatamıyorsan, beceriksizsen, hatun ne yapsın?
(bkz: cehennemde çekilecek ceza)
(bkz: Nil desperandum)
ablama ofsaytı anlatıyordum;

-şimdi şu gösterdiğim rakip takım, şu biz tamam mı?
+tamam.
-mesela forvetteki oyuncu tam ilerliyor
+forvette olması şart mı?
-ya mesela dedim, herhangi bi oyuncumuz topla ilerliyor, rakip takımın alanında olacak ama yani çizginin bu tarafı işte
+diğer takım içinde o taraf mı ofsayt yeri?
-yok abla ya her takım için karşı takımın alanı işte öf. bak bu adam pas attı şuna, o sırada bu şekilde duruyorlar yani pozisyon böyleyken ofsayta düşerler. -çizerek gösteriyorum-
+bi oyuncunun kaç kez ofsayta düşme hakkı var?
,,,
bir farklı intihar yöntemidir.
En zor denklemleri anlatırsın ama ofsaytı anlatamazsın. Boşa çabalamaktan başka birşey değildir.
abartılır genelde. çiz bir kağıda, anlat bak nasıl anlıyorlar. ancak, anladıktan sonra "ne kadar saçma" gibi bir tepki vermeleri çok doğaldır. anlayışla karşılayınız...
eğer ne yaparsanız yapın anlamıyorsa:
(bkz: salak taklidi yapan zeki insan modeli)
edit: imla
er kişilerin aslında hiç istekli olmamalarına rağmen,

'ya nasıl anlamazsın, çıldırıcam lan, bak, hah kağıt kalem' replikleriyle gerçekleştirdikleri amaçsız eylem.

en az 10 kez anlatmaya uğraştılar, ara ara anlar gibi oldum ama sonra unuttum gitti hep. bi' top ayaktan önce mi uçuyo, ayak futbolcunun önüne mi geçiyo nedir... garip bi' şey.
çok zor bir eylemdir. özellikle sevgiliye anlatılıyorsa oha deriz.

-aşkım bak şimdi. tek hamlede sana ofsaytı anlatacağım bir daha hiç unutmayacaksın.
+peki aşkımişkom.
-şimdi uzan sen , soyun. üstünde tartışalım pozisyonu.
+tamam aşkım.
ne gerek vardır, sanki kuralı ögrenince birşey mi olacak.
kadınların merakından kaynaklanan ve sonuçlarına katlanmamız gereken bir durumdur.
sen anlatmayı bitirdikten sonra e adam ilerde beklemezse nasıl gol atıcak ? gibi sorular da gelir. hoş karşılamak lazım.
daha kötüsü için :

(bkz: kadınlara pasif ofsaytı anlatmak)

beterin beteri var hacı. ama anlatmayın, anlamıyorlar işte. hem herboku bilmeyiversin nolur yani!??
bir saha çizilir, içine her iki takımdan yeterince oyuncu farklı kalemlerle yerleştirilir. Son defans oyuncusu ile kale çizgisi arası metamatikteki usül taranır. başka bir saha çizilir oyuncular biraz farklı bir noktaya çizilir yine tarama işlemi yapılır maksat şekle takılmasın konuyu anlasın. sonra ofsayt diye bişey olmadığını orijinalinin off-side yani kapalı - alan. Bundan hareketle rakip takım açısından o an itibariyle oyunun oynanamayacağı bölge şeklinde açıklanır ve uygulamalı olarak izah edilir. Bu kadar emeğin karşısında hiç değişmeyen bakışlarla karşılaşılır, büyükçe bir camı ya da aynayı tek darbeyle parçalama hissine kapılınır.
...
+ şimdi bak herşeyi unut, başa dönelim. top ayaktan çıktığında..
- top nasıl ayaktan çıkıyo?
+ ya işte pas verirken topa vurursun ya!
- ha.. topa vurulan an yani.
+ evet!
- ee?
+ işte o anda senin oyuncun karşı kaleye rakip oyuncudan yakınsa ofsayt.
- beşiktaş yani dimi...?
+ hmmff.. ya bak üç gün oldu, merhamet et, biraz uyiyim mi?? noolur..
- bak şimdi, top ayaktan çıktığında beşiktaş karşı kaleye yakın olmicak anladım.
+ hah!! bravo!
- ama karşı kalede beşiktaş kalecisi varsa?
+ ...
(bkz: kadınlar ofsaytı sormasın kampanyası)
(bkz: erkeğe doğum sancısını anlatmak)
sırf sormuş olmak için sorulduysa bu soru, er kişi ne yaparsa yapsın asla ofsaytın ne olacağını anlatamayacaktır. bu ' ofsaytı anlatmak ' mevzusu artık iyice klişeleşmiştir, neden bir taç, vale yada corner' in üstünde bu kadar düşülmemektedir diye kendi kendime sorular sormaktayımdır. * muhtemelen hemcinslerimin ' onun sevdiği şeylerle ilgili görünürsem iyi olur ' takıntısının ürünü olarak ortaya çıkmış, beyefendilerin de ' o kadar anlatıyoruz ama hala anlamıyorlar, hehe, işte futbol, erkek oyunu falan ' şeklinde tepkileriyle böyle devasa bir boyuta ulaşmış olaydır. zaten bu kadar öğrenmeye hevesli olan kişi alakasız yerde bu soruyu dillendirmek yerine vakti zamanında internet gibi elinin altında olan bir kaynağı kullanarak bu konuda bir fikir sahibi olmuştur.*
anlatılan kadının zekasıyla doğru orantılı olarak zorluk derecesi artan durum.
guizaya gol attırmak daha kolay! fb liyim..