bugün

ayetlerde de kadınlarınıza denmektedir, doğrudan kadınlara söylenmez. kadınların erkeklerin malı gibi gösterilmesi hemde eşitlikten ve hoşgörüden bahsetmesi ne kadar ironik.
Cinsel anlamda bazı uydurma yasaklarin üzerine kadınlar sizin tarlanizdir dilediğiniz şekilde varın diyen kutsal dindir. Bu entry de ayet geçtiği için yapılan saptırma girişimlerine küfür edilmemiştir.
Bu ifade ile kadının kadınlık organı bir yere, erkeğin spermi tohuma, doğacak çocuk da bitecek ürüne benzetilerek bir istiare yapılmış ve bununla Allah'ın emrettiği ekin yeri açıklanmıştır.
(bkz: kadınlar sizin tarlanızdır)
(bkz: kadınlarınız sizin tarlanızdır)
(bkz: kadınlar sizin tarlalarınızdır)
(bkz: kadınlar sizin tarlanız gibidir)

bu kadar başlık varken yeni bir olay yaratmışcasına, tespit bulmuşcasına başlık açmak!

değişik
aramaya inanın diyoruz ayrıca sabahtan beri entrylerimi silen mod. kör müsün kardeş??? bunları görmüyor musun?
(bkz: kadınlar tarlalarınızdır istediğiniz yandan girin/#20073630)
dine saygı duymayanlara armut gözüyle baktıran dindir.
ek de ekelim biç de biçelim dinidir. en güzel din.
kafa yormayın ne diyorsa onu yapın kuran apaçık kitaptır kendi kendini açıklayandır nedenmi?
buyur -O ki sana bu kitabı indirdi. Onun bazı ayetleri kesin anlamlıdır (muhkem), ki bunlar kitabın özüdür. Diğerleri de benzer anlamlıdır (müteşabih). Kalplerinde hastalık bulunanlar, insanları şaşırtmak ve farklı anlam vermek için benzer anlamlı olanlarının ardına düşerler. Onların gerçek anlamını Allah'tan başka kimse bilmez, derin bilgiye sahip olanlar 'Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır,' derler. Akıl ve anlayış sahiplerinden başkası öğüt almaz. (aliimran 7)
inandıkları tanrının cinsiyetini belirten bunun gibi bir çok söylem bulunabilir. tüm semavi dinlerin ortak özelliğidir.
Tarla sahibi olmak ne demek oradan baslamak lazim.
Bir ciftci dusunun bir tane tarlasi var. Butun yil karnini doyurabilmek icin orada emek veriyor. Gozu gibi bakiyor, koruyup kolluyor. Cunku yasamak icin ona ihtiyaci var. Icindeki taslari temizliyor. Zararli otlari ortadan kaldiriyor suluyor. Hepsi yasayabilmek icin.
Bu benzetmeyi hafife alanlar genelde kadinlara mendil muamelesi yapanlardir. Onlarca sevgilisi olmus ihtiyacini gidermis tabiri caizse kullanip atmistir. Kadinlar yoldur demiyor. Tarlanizdir diyor. Bunu anlayabilecek incelikte olana musluman diyorlar zaten.
edebiyatta "teşbih" * denen sanattan bihaber olanların, hakkında konuşmadan önce biraz daha araştırma yapmaları gereken bir dindir ayrıca.
ayetleri tam anlayamayan yazarın başlığıdır.
Boş bırakılmış topraklar, gübreli ve bereketliyseler, yüz bin çeşit otlarla dolar. Yararlı olabilmeleri için onlara kazma vuruyor, işe yarar tohumlar ekiyoruz. Kadınlar kendi başlarına kalınca biçimsiz birtakım et parçaları çıkarırlar sağlam ve doğal bir beden yaratabilmeleri için bir tohum almaları gerekiyor.
ibni Ömer radıyallahu anhümâ’dan rivayet edildiğine göre Peygamber aleyhisselâm şöyle buyurdu:

“Hepiniz çobansınız. Hepiniz güttüğünüz sürüden sorumlusunuz. Âmir memurlarının çobanıdır. Erkek ailesinin çobanıdır. Kadın da evinin ve çocuğunun çobanıdır. Netice itibariyle hepiniz çobansınız ve hepiniz idâre ettiklerinizden sorumlusunuz.” (Buhârî, Cum`a 11)

burada ifade edilen mana şu dönemde bizlere garip gelse de. o dönem için herkesin özellikle bedevi denilen, medeniyetin m sinden habersiz insanların bile anlayabileceği bir üslup kullanılmış.
gerçek islam bu değil...
Kadını tarla olarak gören ve basitleştiren bir dindir. Kimse kusura bakmasın..

Tarlanızı bir ömür boyu ekip biçmeyi sulayıp gübresini vermeyi kabul ediyor musunuz. Evet evet evet..

ben de o zaman şahitlerin huzurunda ve tarım bakanlığının bana vermiş olduğu yetkiye dayanarak sizi tarla, eşinizi de çiftçi ilan ediyorum.

tapunuzu eşinize.. pardon çiftçi beye takdim ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Bereketli bir hasat dönemi diliyorum..

bu nasıl bi zihniyet amk..
insan üremesiyle ve tarım ile aynı anda alakasız olan dindir.