bugün

aydınlatılması ve bilgilendirilmesi gereken kızdır. bu zahmeti göze alan kadınlar, 8 mart kutlamasını daha çok hakkeder.
(bkz: kızım sen mal mısın)
kadın olmanın bekaretle değil cinsiyetle ilgili bir kavram olduğunu bilmeyen cahil kadındır.*
8 mart dünya emekçi kadınlar gününün anlamı bu değildir. kadın olmak(seks yapmış olmak), kız olmak(bakire olmak) ayrımı kadar bu günün anlam ve önemini kaybettiren birşey olamaz. bu günün anlamı cinsiyet olan kadın türünün haklarını korumak ve kollamaktır. erkekler karşısında; sosyal hayatta, iş yaşamında, aile içerisinde gördükleri ayrımcılıklara karşı seslerini duyurabilmektir. dünyada bilinen iki cinsiyet vardır: kadın-erkek *. bundan ötürü kadınla, kız farklı cinsiyettenmiş gibi davranıp hata yapan kızdır kendisi. böyle yaparak da kadınlar arasındaki dayanışmayı parçalara böler.
gece gece beni yaran kızdır. kadın değilim ne demek lan bu ne fesatlık.*
(bkz: bakim valla gerizekalı bu ya)
kastedilen şeyi anlamak istemeyen kız.

+ bankamıza hoşgeldiniz... annenizin kızlık soyadı?
- kızlık mı! nası ya? sen kim olduğunu sanıyorsun? sana ne benim annemin şeyinden?
+ alın bunu dışarı.
sırf bu sebepten kavga çıkarıp saatlerce tartışan kızdır. insanı 40 yılın başı iyi bir çift laf ettiğine pişman eder.
(bkz: çenemi sikeyim çenemi)
dünya emekçi kadınlar günüdür kutlanan. günün anlamının idrakında olmayan lümpen kızı rencide etmeden 'afedersin' diyerek konu kapatılmalıdır.
bakış açısı kısır kalmış olan kızdır. dünya kızlar günü de mi olsun ne saçmalıyorsun denilesidir. kadınlığı ile barışmazsa başına çok saçmalık gelir.
bu günün var olmasında emeği geçmiş , dayak yemiş , canından olmuş hemcinslerine ihanet etmiş kızdır.

emek sarf edilmeden kazanılan hak, hak değildir.
anında kadın yapılması gereken kızdır.
(bkz: anne bana kadın dedi)
kadınlar günü kutlanınca ben erkeğim demek zorunda kalan kişiden daha şanslıdır kendisi.
cinsel hayatıyla ilgili ayrıntıları bu kadar kolayca ve safça ortaya koymasına gerek olmayan, cinsiyetçi, cahil kızdır.
tavuk mu yumurtadan çıkar yoksa yumurta mı tavuktan çıkar sorusuna cevap veremiyen kızdır.
nasıl sıfatlandırılacağını bir erkeğin onu sikip sikmemesine bağlayan kızdır. kadınlar için aşağılayıcı bir cümledir. bu nedenle kadınlık-kızlık meselesi bekaret değil ergenlik meselesidir.
yanda taşınan bir makina olsa, çekip alnından vurulası kızdır.
* bir gün bir arkadaşımın kadınlar gününü kutladım. sırf yanyanayız diye. zaten böyle bir gün arayıp da kutlanmaz.

-görüşürüz canım. kadınlar günün kutlu olsun bu arada.
+ay zıpçık! ilahi! ben kızım daha ne kadını ne günü!
-hıhı ben de orospuyum zaten.
+duyamadım canım ne dedin?
-ben oraya gidiyorum görüşürüz dedim.
+ha tamam okey. baay.
-evet. hoşçakal. *
(bkz: kızlığı olan kız)
o günün anlamını değerini ve manasını anlayamamış bebek, çocuk vb.
şapşal kızdır. isterse 50 yaşına gelmiş ve evlenmemiş, el değmemiş hatun kişi olsun, yine de bu düşüncedeyse sahiden şapşal dişidir.
+sen kadınlar gününü kutlayamassın.
-neden miş.
+çünkü sen kızsın.
-öyle şey olurmu benim 2 tane çocuğum var.
+affedersiniz, buyrun burdan.
bekarete* önem veren kızdır.
cahilce bir söylem. çünkü bütün dişi bireyler kadınlar gününün kutlanmasından hoşnut olurlar. genç arkadaşlara ve yaşı ilerlemesine rağmen kendi ilerleyemeyen moronlara sesleniyorum; kadınlar gününü kutlayınız hele ki kız arkadaşınızınkini hiç unutmayın. çok mu gerekli belki değil ama yarım elma gönül alma hoşlarına gidecektir.